Warszawa: odbył się wiec poparcia dla Izraela. Oto co się działo (WIDEO)

Warszawa: odbył się wiec poparcia dla Izraela. Oto co się działo (WIDEO)

niedziela, 08 styczeń 2017 19:20
Wiec Poparcia dla Izraela w Warszawie Wiec Poparcia dla Izraela w Warszawie fot. YouTube/Agnieszka Smoczyńska

W stolicy odbył się proizraelski wiec. Wśród uczestników było wielu chrześcijan. Miała też miejsce kontrmanifestacja.

Proizraelscy demonstranci wyrazili sprzeciw wobec niedawnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która zażądała od Izraela wstrzymania osadnictwa na tzw. okupowanych terytoriach na Zachodnim Brzegu Jordanu. Rezolucja została przyjęta, bo sojusznik Izraela, Stany Zjednoczone, wstrzymał się od głosu.

Na wiec na pl. Zamkowym, pomimo bardzo niskiej temperatury, przybyło ponad 100 osób. W większości byli to chrześcijanie, ale do tłumu dołączali również niektórzy przechodnie.

Jeden z organizatorów spotkania, Edward Ćwierz, wygłosił przemówienie krytykujące wspomnianą rezolucję. Wymienił też 15 państw, które poparły rezolucję w RB ONZ. Podkreślił jednak, że manifestacja nie jest przejawem "wrogości wobec kogokolwiek".

- Jesteśmy tu, bo wyczuwamy zapach podnoszącego się antysemityzmu również w tak znamienitej organizacji jak ONZ. Powiedzmy to wprost: rezolucja ONZ jest antysemicka. Jesteśmy tu, bo wyczuwamy atmosferę szaleństwa i obłędu, która przez wieki obwiniała Żydów o wszelkie nieszczęścia tego świata - oświadczył.

Obecni na miejscu wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen Dar i naczelny rabin Polski Michael Schudrich byli, według niego, "poruszeni" zaangażowaniem przybyłych.

Pozostali uczestnicy tańczyli podczas spotkania w rytm żydowskich pieśni, oddając przy tym chwałę Bogu.

W okolicy odbyła się także kontrmanifestacja.

Według Edwarda Ćwierza, wzięli w niej udział prawdopodobnie narodowcy z ONR, którzy wykrzykiwali antyizraelskie hasła i starali się zagłuszyć proizraelskich demonstrantów. Mieli posiadać między innymi flagę libańskiego Hezbollahu znanego z ataków na Izrael.

Policja stworzyła kordon i nie dopuściła do incydentów.

Organizatorzy zapowiadają, że w ciągu najbliższych 2-3 dni opublikują proizraelską deklarację, pod którą będą zbierać podpisy.

Następnie deklaracja ma zostać wręczona ambasadorowi Izraela. Organizatorzy liczą, że później trafi do izraelskich władz - premiera, prezydenta i parlamentu. Chcą nią także zainteresować władze Polski w związku z tym, że premier Beata Szydło mówiła podczas swojej niedawnej wizyty w Izraelu, że Warszawa będzie sprzeciwiać się wszelkim przejawom antysemityzmu.

Przypomnijmy, że ostatnio rezolucję RB ONZ potępiła Izba Reprezentantów USA. Wezwała ona administrację rządową w Waszyngtonie, by odrzucała wszelkie "jednostronne i antyizraelskie" działania w przyszłości i podkreśliła, że onz-owski dokument stanie na przeszkodzie bliskowschodniemu procesowi pokojowemu, bo w żaden sposób nie upomina Palestyńczyków za ich działania.

Stanowisko amerykańskiego rządu w sprawie Izraela wkrótce się zmieni. Prezydent-elekt USA Donald Trump zapowiedział bowiem proizraelski kurs, gdy tylko obejmie władzę, a nastąpi to 20 stycznia. Ostro skrytykował też rezolucję RB ONZ.

Za Izraelem opowiada się także wielu amerykańskich chrześcijan.

Wierzący błogosławią Izraelowi, pamiętając między innymi o słowach Boga do Abrahama, ojca tego narodu:

"Uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę". (Rodz. 12,2-3)

Chrześcijanie pamiętają też o żydowskich korzeniach swojej wiary i o takich słowach Jezusa:

"Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów". (J. 4,22-23).

Odnośnie samego problemu bliskowschodniego popularność zyskują takie nagrania:

Premier Izraela Beniamin Netanjahu podkreśla swoją sympatię do chrześcijan. Tak składał życzenia wierzącym w Jezusa Chrystusa:

Zobacz także: Elżbieta II publicznie wyznała: jestem jedną z tych osób (WIDEO)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 styczeń 2017 12:04
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.