Pastor Marcin Podżorski do charyzmatycznych katolików (WIDEO)

Pastor Marcin Podżorski do charyzmatycznych katolików (WIDEO)

środa, 18 październik 2017 17:05
Marcin Podżorski Marcin Podżorski fot. Kościół Chwały

Pastor warszawskiego Kościoła Chwały Marcin Podżorski przyznał, że "wpadło mu w ręce" kilka zaproszeń na organizowane przez katolickich charyzmatyków wydarzenia, na których mają być prowadzone modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie, a także modlitwy prorocze, ale ma odbywać się również msza.

W sprawie takich wydarzeń zwrócił się do charyzmatycznych katolików w specjalnie nagranym poselstwie opublikowanym na YouTube.

Pastor oświadczył, że mieszanie wspomnianych modlitw, dzięki którym "można odnieść wrażenie, że Królestwo Boże się manifestuje", z mszą świętą to "mieszanie różnych porządków" - "porządku żywej wiary z porządkiem mszy świętej".

Podkreślił, że podstawą dla żywej wiary jest jednorazowa ofiara Jezusa Chrystusa, którą przyjmuje się przez wiarę.

- W wyniku tego otrzymujemy oczyszczenie z grzechów, usprawiedliwienie przed Bogiem, pokój z Bogiem, pewność zbawienia, życie wieczne - mówi.

Według niego, nie da się połączyć tych rzeczy z mszą świętą, której założeniem jest to, że "potrzebujemy dokonywać kolejnej ofiary" Jezusa Chrystusa.

Marcin Podżorski dodaje, że nie powinno się ignorować "podstawowych prawd biblijnych".

- Nie możemy sobie mówić, co chcemy, co nam się wydaje, co odczuwamy albo co jest nam łatwiej głosić albo z powodu czego pewne drzwi będą dla nas otwarte. Nie na tym polega służba Boża - podkreśla.

Odwołuje się tu do apostoła Pawła, który "wykonywał dokładnie to, co Bóg dla niego zaplanował, nie bacząc na koszty, odrzucenie i konflikty. Rozumiał, że funkcjonowanie w służbie Bożej jest związane z funkcjonowaniem w prawdzie ewangelii. Nie szedł na kompromis, nie mieszał porządków".

Podżorski uważa, że w przypadku wspomnianych charyzmatycznych katolickich spotkań konsekwencją jest "produkowanie mieszanki".

- Bóg wzywa nas do stania w prostocie ewangelii, prawdzie jej przekazu. Moją modlitwą o charyzmatycznych katolików jest, aby przyszło przebudzenie Słowa, aby do gorliwości i poruszenia Ducha przyszło objawienie Słowa Bożego, Jego siły i autorytetu, prawdy, która uwalnia i daje życie i prowadzi do prawdziwej realnej zmiany. Bez tego nasz wysiłek, prorokowanie, uzdrawianie, modlitwy o uwolnienie nie przyniosą ludziom prawdziwej wolności i prawdziwego owocu - mówi pastor.

Apeluje o to, by wejść "szczebel wyżej" - do przebudzenia Słowa, aby "prawda Słowa ustanowiła prawdę w nas" i wtedy "kiedy otworzymy usta, przychodzi prawdziwe działanie Boże, czego nam wszystkim życzę" - oświadczył na koniec.

Całe 5-minutowe wideo można obejrzeć poniżej.

Zobacz także: "Różaniec do granic". Komentarz pastorów

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2017 17:21
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.