Pastor Marcin Podżorski do charyzmatycznych katolików (WIDEO)

Pastor Marcin Podżorski do charyzmatycznych katolików (WIDEO)

środa, 18 październik 2017 17:05
Marcin Podżorski Marcin Podżorski fot. Kościół Chwały

Pastor warszawskiego Kościoła Chwały Marcin Podżorski przyznał, że "wpadło mu w ręce" kilka zaproszeń na organizowane przez katolickich charyzmatyków wydarzenia, na których mają być prowadzone modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie, a także modlitwy prorocze, ale ma odbywać się również msza.

W sprawie takich wydarzeń zwrócił się do charyzmatycznych katolików w specjalnie nagranym poselstwie opublikowanym na YouTube.

Pastor oświadczył, że mieszanie wspomnianych modlitw, dzięki którym "można odnieść wrażenie, że Królestwo Boże się manifestuje", z mszą świętą to "mieszanie różnych porządków" - "porządku żywej wiary z porządkiem mszy świętej".

Podkreślił, że podstawą dla żywej wiary jest jednorazowa ofiara Jezusa Chrystusa, którą przyjmuje się przez wiarę.

- W wyniku tego otrzymujemy oczyszczenie z grzechów, usprawiedliwienie przed Bogiem, pokój z Bogiem, pewność zbawienia, życie wieczne - mówi.

Według niego, nie da się połączyć tych rzeczy z mszą świętą, której założeniem jest to, że "potrzebujemy dokonywać kolejnej ofiary" Jezusa Chrystusa.

Marcin Podżorski dodaje, że nie powinno się ignorować "podstawowych prawd biblijnych".

- Nie możemy sobie mówić, co chcemy, co nam się wydaje, co odczuwamy albo co jest nam łatwiej głosić albo z powodu czego pewne drzwi będą dla nas otwarte. Nie na tym polega służba Boża - podkreśla.

Odwołuje się tu do apostoła Pawła, który "wykonywał dokładnie to, co Bóg dla niego zaplanował, nie bacząc na koszty, odrzucenie i konflikty. Rozumiał, że funkcjonowanie w służbie Bożej jest związane z funkcjonowaniem w prawdzie ewangelii. Nie szedł na kompromis, nie mieszał porządków".

Podżorski uważa, że w przypadku wspomnianych charyzmatycznych katolickich spotkań konsekwencją jest "produkowanie mieszanki".

- Bóg wzywa nas do stania w prostocie ewangelii, prawdzie jej przekazu. Moją modlitwą o charyzmatycznych katolików jest, aby przyszło przebudzenie Słowa, aby do gorliwości i poruszenia Ducha przyszło objawienie Słowa Bożego, Jego siły i autorytetu, prawdy, która uwalnia i daje życie i prowadzi do prawdziwej realnej zmiany. Bez tego nasz wysiłek, prorokowanie, uzdrawianie, modlitwy o uwolnienie nie przyniosą ludziom prawdziwej wolności i prawdziwego owocu - mówi pastor.

Apeluje o to, by wejść "szczebel wyżej" - do przebudzenia Słowa, aby "prawda Słowa ustanowiła prawdę w nas" i wtedy "kiedy otworzymy usta, przychodzi prawdziwe działanie Boże, czego nam wszystkim życzę" - oświadczył na koniec.

Całe 5-minutowe wideo można obejrzeć poniżej.

Zobacz także: "Różaniec do granic". Komentarz pastorów

Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2017 17:21
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.