Tęcza wróci? Kandydat PO na prezydenta Warszawy zabrał głos

Tęcza wróci? Kandydat PO na prezydenta Warszawy zabrał głos

środa, 08 listopad 2017 16:46
tęcza na pl. Zbawiciela i Rafał Trzaskowski tęcza na pl. Zbawiciela i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, zdradza, jaki ma światopogląd.

W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" odniósł się między innymi do kwestii słynnej i budzącej wiele kontrowersji tęczy, która przez pewien czas stała na placu Zbawiciela.

Wywoływała zazwyczaj sprzeciw wśród konserwatystów, bo w obecnych czasach środowiska homoseksualne tęczę sobie przywłaszczyły, a taki symbol akurat na placu Zbawiciela prowokował.

Tęcza była kilkakrotnie niszczona przez podpalenie i rekonstruowana.

Według Trzaskowskiego, powinna jednak na plac Zbawiciela powrócić.

- Chciałbym, żeby ona tam wróciła. Była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę - stwierdził.

To nie jedyna budząca wątpliwości wypowiedź tego polityka.

W programie "Kropka nad i" w TVN24 zapytany czy zlikwiduje domy publiczne funkcjonujące w stolicy odpowiedział, że Platforma będzie o tym rozmawiać z mieszkańcami. Dodał jednak, że "jest liberałem" i na pewno nie umieści tego postulatu na sztandarze swojego programu wyborczego.

O liberalnym światopoglądzie Trzaskowskiego  świadczy również fakt, że uczestniczył w przeszłości w gejowskiej "paradzie równości".

Przyznaje, że chce, by Platforma "radykalnie" się zmieniła. Biorąc pod uwagę jego poglądy, można domyślić się, co taka zmiana mogłaby oznaczać.

Według sondażu IBRiS, Trzaskowski cieszy się w Warszawie poparciem rzędu 34 proc. Za nim jest Patryk Jaki z PiS z poparciem 28 proc.

Trzaskowski nie jest jedynym politykiem PO skłaniającym się ku liberalizmowi.

Obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która swego czasu również bardzo broniła tęczy, napisała ostatnio list do aktywistów LGBT w związku z ich konferencją w Warszawie.

"Witam serdecznie w naszym mieście – głęboko doświadczonym wydarzeniami historycznymi, u podłoża których odnajdujemy uprzedzenia wszelakiej natury. Niechęć, często przeradzająca się w nienawiść, rodzi czyny haniebne, nierzadko okrutne. Jej ponure świadectwo to coraz częściej słyszalny język nienawiści i akty przemocy – fizycznej i psychicznej. Ostatnio mamy z nimi do czynienia coraz częściej – na całym świecie, także u nas" - napisała.

Dodała też:

"Także my teraz, przeciwstawiając się wykluczeniu innego, różniącego się od nas samych; stając w obronie najsłabszych, szykowanych ze względu na swoją odmienność, możemy zatrzymać przemoc i mowę nienawiści".

Wcześniej poseł PO Rafał Grupiński powiedział na antenie TOK FM, że jeśli to ugrupowanie odzyska władzę w Polsce, to będzie dążył do tego, by "jak najszybciej" zalegalizować związki partnerskie.

- Mogę ze swojej strony powiedzieć, jako konserwatywny liberał, że oczywiście będę dążył do tego, żebyśmy to jak najszybciej - po przejęciu władzy - przeprowadzili z myślą też o wielu, wielu związkach partnerskich heteroseksualnych - oświadczył.

Obiecał zmiany w programie nauczania, tak by uczono "otwartej postawy na innych ludzi".

- Będziemy starali się wprowadzić, w znacznie większym stopniu niż dotąd, także edukację seksualną - zapowiedział.

Z kolei szef PO Grzegorz Schetyna do niedawna miał jako tło na swoim koncie na Twitterze zdjęcie tłumu powiewającego tęczowymi flagami.

Na Zachodzie legalizacja związków partnerskich zazwyczaj kończyła się legalnymi "małżeństwami homoseksualnymi". Tak było zarówno w krajach z zasady protestanckich, jak Niemcy czy Szwecja, jak i w katolickich jak Hiszpania czy Irlandia.

Zobacz także: Rząd dużego islamskiego kraju zaniepokojony nawróceniami do Jezusa

Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2017 17:06
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.