Warszawa

5°C

  Rząd dużego islamskiego kraju zaniepokojony nawróceniami do Jezusa

  Rząd dużego islamskiego kraju zaniepokojony nawróceniami do Jezusa

  poniedziałek, 09 październik 2017 17:11
  chrzest w Iranie chrzest w Iranie fot. CBN News

  Nieoczekiwanie, ten muzułmański kraj to jedno z miejsc, w których chrześcijaństwo najbardziej kwitnie, pomimo licznych prześladowań.

  Kraj, o którym mowa, to Iran.

  Przed rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa ostrzegają duchowni między innymi w najbardziej islamskim mieście w kraju - Qom.

  Kościoły domowe, do których chętnie uczęszcza także młodzież, są celami nalotów, a konwersja na chrześcijaństwo jest uznawana za działalność przeciwko bezpieczeństwu narodowemu. Dochodzi do aresztowań, zamykane są kościoły, chrześcijanie są zwalniani z pracy i wyrzucani ze szkół. Publikacje chrześcijańskie są konfiskowane.

  Mimo to, wierzących i ochrzczonych przybywa, przed czym ostrzegają miejscowi ajatollahowie.

  Władze przeznaczają miliony na wsparcie organizacji promujących islam wśród młodzieży i poza granicami Iranu. To przynosi jednak coraz mniejsze efekty.

  Bez skutków także dwuczęściowy rządowy plan wdrożony, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa.

  Plan zakładał szeroko zakrojoną propagandę, a także kampanię prześladowań wobec świeżo nawróconych, tak by odstraszyć od chrześcijaństwa potencjalnych kolejnych konwertytów.

  Serwis Christian Broadcasting Network twierdzi, że w Iranie chrześcijaństwo rośnie dziś szybciej, niż w jakimkolwiek innym kraju świata.

  Choć populacja jest tam wciąż w przeważającej części muzułmańska, osoby porzucające islam liczone są w dziesiątkach tysięcy.

  Chrzest Irańczyków na wideo tutaj

  Źródło: CBN News

  REKLAMA

  Zobacz także: Był muzułmaninem. Jest pastorem. Zobacz, jak to się stało! (WIDEO)

  Telewizja ChnNews.pl

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.