Ci polscy pastorzy sprzeciwili się deklaracji LGBT+

Ci polscy pastorzy sprzeciwili się deklaracji LGBT+

wtorek, 05 marzec 2019 11:58
Ci polscy pastorzy sprzeciwili się deklaracji LGBT+ fot. Pixabay.com

Progejowska deklaracja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nie przeszła bez echa również wśród pastorów. Głos w tej sprawie zabrał pastor kościoła Droga w Inowrocławiu - Sławomir Ciesiółka, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik czy pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - Paweł Chojecki.

Pastor Sławomir Ciesiółka alarmuje, że wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole uwzględniającej kwestie tożsamości płciowej wprowadza się pod pozorem walki z dyskryminacją.

"Środowiska LGBT próbują nam wmówić, że homoseksualizm jest czymś naturalnym i powinnyśmy to zaakceptować. Każdego dnia sprzedawane są nam kłamstwa. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Tak próbuje się zmiękczyć społeczeństwo" - pisze na swoim blogu.

W dodatku, jak zauważa, próbuje się wmówić społeczeństwu, że w "małżeństwach" osób tej samej płci i adopcji dzieci przez pary gejów i lesbijek nie ma nic złego.

Pastor z Inowrocławia jest oburzony biernością wielu chrześcijańskich liderów.

"Czy my chrześcijanie tego nie widzimy? Czy udajemy, że nic się nie dzieje, bo tak wygodnie? Czego się boimy? Dlaczego przywódcy Kościołów milczą, nie wydają wspólnego oświadczenia, że takie zachowania są niezgodne z wartościami, o jakich mówi nam Boże Słowo?" - pyta.

Zastanawia się, gdzie są teraz "wielcy przywódcy kościołów", którzy jeszcze rok temu "mieli odwagę występować publicznie w mediach społecznościowych i nawoływać do sprzeciwiania się władzy i zmianom w sądownictwie. Dlaczego dziś milczą, kiedy zły próbuje wmówić ludziom, że grzech jest czymś naturalnym?".

Ciesiółka oświadczył też, że przyłącza się do apelu pastora kościoła El Shaddai w Pruszkowie Jacka Słabego o to, by ewangeliczne kościoły się "obudziły", bo inaczej nasz kraj czekają zmiany na gorsze.

W późniejszym poście na Facebooku Ciesiółka alarmuje, że deklarcję LGBT+ pod hasłami "normalizacji świadomości o inności, która ma przeciwdziałać mowie nienawiści" szykuje Kraków.

"Czy przywódci kościołów biblijnie wierzących w końcu zabiorą głos? Czy boją się opinii świata, że są nietolerancyjni" - pyta.

Wyraźny sprzeciw wobec propagandy i indoktrynacji LGBT wyraził także pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

Wyraził oburzenie w związku z chęcią seksualizacji dzieci. Według niego, ma to kontekst pedofilski.

Wcześniej zamieścił na Facebooku post, w którym oświadczył, że opowiada się za "oddzieleniem LGBT od Państwa".

W sprawie deprawacji dzieci głos zabrał także pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - Paweł Chojecki znany z ostrych wypowiedzi.

Na kanale Idź Pod Prąd TV zaznaczył, że "Bóg dał rodzicom dzieci i dlatego to rodzice powinni decydować, co dociera do ich dzieci".

Deklaracja LGBT+ wzbudziła wiele kontrowersji, bo oprócz tego że miasto zamierza m.in. otworzyć specjalny hostel dla osób LGBT, wspierać kluby sportowe osób homoseksualnych, to jeszcze zadeklarowało wprowadzenie w warszawskich szkołach edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej według wytycznych WHO.

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień, w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 kwiecień 2023 08:45
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.