Reakcje na wpisy Olechnowicza i Żółtki w sprawie LGBT

Reakcje na wpisy Olechnowicza i Żółtki w sprawie LGBT

niedziela, 10 marzec 2019 15:25
Reakcje na wpisy Olechnowicza i Żółtki w sprawie LGBT fot. Pixabay.com

Wpisy pastora Bogdana Olechnowicza i artysty Tomasza Żółtki wywołały falę komentarzy. Odnieśli się do nich między innymi pastorzy.

Przypomnijmy, Bogdan Olechnowicz, pastor Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim, odniósł się do sprzeciwu, jaki wielu ewangelicznych wierzących, w tym pastorów, wyraziło wobec planów władz Warszawy, by wprowadzać ideologię LGBT m.in. do szkół. Napisał:

"Ustawicznie słyszę to "święte" oburzenie, niektórych "świętych " na środowiska LGBT. Rozumiem, że najbardziej boli nas cudzy grzech i najłatwiej przychodzi nam oburzać się na winy innych".

Wierzącym wyrażającym oburzenie w związku z planami władz Warszawy, by wdrażać ideologię LGBT, zarzucił legalizm.

"Ostatnio ktoś podał świetną definicję legalisty. Otóż legalista to ktoś, kto jest oburzony, że grzeszysz inaczej niż on. Ale pamiętaj, Ty oburzony grzechami i postępkami innych, że jak do tego kraju przybędzie w potężnej swej mocy Ten, który naprawdę jest Święty i dotknie serc tych, na których się dzisiaj tak oburzasz i zżymasz, że oni zderzeni z prawdziwą Świętością nie przybiegną do Ciebie po miłość, akceptację i uwolnienie. Oni Cię obejdą z daleka, by wpaść w ramiona Tego, ktory " jadał i pił z grzesznikami" . Tego którego religijny świat nie tylko odrzucił ale i ukrzyżował" - stwierdził.

Z kolei Tomasz Żółtko napisał, że "współczuje wszystkim zawsze czegoś i kogoś się lękającym".

"Współczuję tym, jeszcze wczoraj panicznie bojącym się uchodźców, którzy zalawszy nasz Kraj mieli gwałcić, bić, strzelać i podkładać bomby. Ach - no i przenosić zarazki! Współczuję tym, którzy dzisiaj nie mogą spać po nocach ze strachu przed środowiskami LGBT i im podobnymi oraz nie mogącym zapanować nad dygotem łydek wobec tzw. "wychowania seksualnego" - stwierdził.

Wezwał, by takie osoby się "nie lękały", a w zamian rozmawiały ze swoimi dziećmi także o seksie.

"One patrząc na wasze piękne małżeństwa, na Waszą miłość do siebie i do nich, będą w 100% uodpornione na - jak to zwykliście pisać - "lewacką ideologię". Naprawdę!" - dodał.

Więcej o treści wpisów pastora Olechnowicza i Tomasza Żółtki tutaj

Wpisy wzburzyły Jarosława Bagińskiego - pastora Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze.

"Wstrząsnęło mną kilka wpisów niektórych znanych liderów chrześcijańskich" - napisał na swoim profilu na Facebooku (w rozmowie z nami przyznał, że chodziło mu właśnie o Olechnowicza i Żółtkę).

Jak stwierdził, wzywając do większej miłości do grzeszników, "całkowicie przemilczają" oni, że pełna Ewangelia zawiera również wezwanie do pokuty, porzucenia grzesznego stylu życia.

"Tych, którzy głoszą pełną Ewangelię, zawstydzają określeniem "legaliści"!" - wyraził ubolewanie Bagiński.

Pastor z Zielonej Góry przypomniał, że zgodnie z Ewangelią Jana 15,9-11, miłość do Boga łączy się z przestrzeganiem Jego przykazań. Podkreślił, że należy się "nawrócić" z wzywania do miłości bez wezwania do przestrzegania Bożych przykazań, bo w ten sposób "oszukujemy samych siebie i innych". 

Do wpisu Bogdana Olechnowicza odniósł się na Facebooku również pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik.

Zwrócił on uwagę, że legalistą jest "ktoś, kto oskarża innych za coś, co nie jest grzechem. Stawia im wyższe wymagania niż Bóg". Zapytał też: "czy wg tej definicji grzesznik Jan Chrzciciel głoszący aktywnym działaczom LGBTQI+ Herodowi i Herodiadzie nawrócenie i konieczność zerwania z grzechem seksualnym był legalistą?".

Wyraził żal:

"Smutne, że są chrześcijanie, którzy chodzą na aborcyjne czarne marsze, akcje KODowskie, bronią zabagnionych politycznych układów z nienawiści do katolicyzmu nie tylko milczą, gdy niemoralność wychodzi z ciemnych zaułków do miejsc publicznych, lecz oskarżają o dwulicowość tych, którzy reagują. Dramat...".

Do wpisu pastora Wspólnoty Górna Izba odniósł się również pastor Kościoła Ulicznego w Calgary, znany z organizacji Marszów dla Jezusa, Artur Pawłowski.

Stanowczo zaznaczył, że "zboczenie należy nazwać po imieniu". Wyraził następnie ubolewanie, że "Polska idzie śladami zboczonej, chorej Kanady".

"Wstyd i hańba, że liderzy nie chcą grzech nazywać grzechem!!!" - dodał zdecydowanie.

Pastor kościoła Droga w Inowrocławiu, Sławomir Ciesiółka, określił stanowisko Olechnowicza i Żółtki jako "poprawne politycznie" i "rozmyte".

Olechnowicza za jego wpis pochwalił za to Arkadiusz Krzywodajć - pastor kościoła Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim.

"Jak zawsze ty mój mentorze pięknie mi tu piszesz" - zwrócił się do niego.

Stwierdził, że wyjściem jest wychowywanie dzieci tak, by "umiały wybierać pomiędzy doskonałą wolą Bożą, a propozycjami upadłej cywilizacji". Według niego, to "słabi" chrześcijanie "pozbawieni potęgi miłości" mają "jedyną propozycję w postaci walki na ustawy i zakazy". 

W innym wpisie potępił liczne komentarze i wezwał do wiary w moc ewangelii.

"Żałośni internetowi, czekoladowi wojownicy, którzy przestali wierzyć w moc Dobrej Nowiny. Wierząc w moc systemów prawnych, politycznych, zakazów etycznych, nakazów moralnych. Pokażcie proszę prawdziwa potęgę miłości Bożej. Znam ludzi ze środowisk LGBT troje z nich to świadomi, odrodzeni ludzi. Zmieniła ich miłość Taty" - napisał.

Do sprawy odniósł się również John Godson.

"Rozmowa wraca i będzie wracać. Zasadę w tej sprawie mam taką: kochać grzesznika, nienawidzić grzechu. A na marginesie ja też jestem grzesznikiem!" - oświadczył w komentarzu.

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień, w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 marzec 2019 16:41
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.