Pastor do prezydenta o Maryi

Pastor do prezydenta o Maryi

czwartek, 23 lipiec 2020 13:54
Andrzej Duda na Jasnej Górze Andrzej Duda na Jasnej Górze fot. pbartosik.pl

"Panem Polski, jak i wszystkich narodów jest Jezus Chrystus, nie Czarna Madonna lub Matka Boska Częstochowska" - przypomniał w liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

Podkreślił, że rolą prezydenta jest "rozpoznać ten fakt, oddać chwałę Bogu i rządzić z bojaźnią Bożą".

Zapewnił, że on i jego wspólnota modlą się za głowę państwa. Wezwał Dudę do szukania mądrości Bożego Słowa i zachęcił, by wśród doradców miał nie tylko dyplomatów i specjalistów od wizerunku, ale przede wszystkim "dojrzałych chrześcijan".

Pastor zachęcił Andrzeja Dudę, by jako osoba będąca "na pierwszej linii ognia" w potyczkach nie tylko politycznych, ale i duchowych, codziennie czytał Pismo Święte (o ile jeszcze tego nie praktykuje) i codziennie modlił się o Bożą ochronę, odwagę, roztropność i wierność Bogu.

"Oczywiście dedykowanie Polski komuś innemu niż Jezusowi nie zmienia faktu, że Polska należy do Niego. Może jedynie zmienić to czy będziemy obiektem Bożego błogosławieństwa czy Bożego sądu" - dodał Bartosik.

Przypomnijmy, że tuż po wygranych przez siebie wyborach Andrzej Duda udał się na Jasną Górę, gdzie wziął udział w modlitwie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

- Polecamy Bogu całą naszą Ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą - mówił prowadzący modlitwę o. Waldemar Pastusiak, co zgromadzeni w kaplicy przyjęli oklaskami.

Następnie duchowny powierzył Dudę i sprawy Polski Maryi.

- U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny wierząc, że Ty będziesz zawsze przy nim obecna - modlił się.

Kwestia maryjności prezydenta Dudy była w czasie kampanii tematem, który wywoływał kontrowersje wśród protestantów i ewangelicznych chrześcijan. Część z nich zdecydowała się głosować na Rafała Trzaskowskiego, argumentując, że Andrzej Duda uprawia "bałwochwalstwo".

Wielu jednak oddało głos na urzędującego prezydenta, choćby ze względu na zadeklarowanie się Trzaskowskiego po stronie LGBT oraz na to, że patronował gejowskiej paradzie równości i w niej uczestniczył.

Cały list pastora Pawła Bartosika do prezydenta Andrzeja Dudy - na jego blogu.

Reklama

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 lipiec 2020 14:10
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.