Reklama

Dzień Wizji 2022. Przesłanie biskupa Kościoła zielonoświątkowego

Reklama

Dzień Wizji 2022. Przesłanie biskupa Kościoła zielonoświątkowego

niedziela, 02 styczeń 2022 16:19
bp Marek Kamiński bp Marek Kamiński fot. Kościół Zielonoświątkowy w RP/YouTube

Dziś, na początku nowego roku, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce Marek Kamiński skierował przesłanie do zborów. Jego słowa wygłoszone z okazji Dnia Wizji wybrzmiały w wielu wspólnotach. Przesłanie wideo liczy około 30 minut. 

Biskup na początku swojej odezwy odwołał się do fragmentu z Listu Hebrajczyków 5,12:

"Biorąc pod uwagę czas, powinniście być..., tymczasem znowu...".

Jak zauważył Kamiński, autor Listu do Hebrajczyków wskazuje, iż na danym etapie Kościoła, powinien nastąpić rozwój, który przysłużyłby się dla Królestwa Bożego. Tymczasem...

- To stwierdzenie "tymczasem znowu" pokazuje nam bardzo jasno, że nic się nie zmieniło przez ten ostatni czas. Nic się nie zmieniło jakościowo. Przeszliśmy różne okoliczności, braliśmy udział w różnych wydarzeniach, było dużo doświadczeń, może nawet świadectwa, lecz jeśli chodzi o jakość naszego życia, poziom naszej służby, kompletnie nic się nie zmieniło. I to był dramat, do którego nawiązuje autor Listu do Hebrajczyków - wyjaśnił biskup.

Reklama

Jak podkreślił, dla Kościoła bardzo ważne jest, aby nie pozwalać sobie na podejście w rodzaju "tymczasem znowu się okazuje, że daleko do przodu nie zaszliśmy", bowiem Kościół powinien rosnąć i angażować się w głębszą i bardziej odpowiedzialną służbę.

- Myślę, że to jest przesłanie z serca Pana Jezusa do Kościoła zielonoświątkowego - oświadczył.

Wskazał, że jeśli wierzący wzrastają, to znaczy, że nie powinni zajmować się tylko i wyłącznie sobą, ale przekazywać coś wartościowego innym.

Biskup przypomniał, że w przeszłości był czas, gdy Kościół w Polsce był głównie biorcą. Wtedy to do naszego kraju przyjeżdżali głoszący z zagranicy, którzy wskazywali drogę służby.

- Jakim błogosławieństwem byli dla nas ci ludzie, którzy przecież mogli zajmować się swoimi sprawami. Ale nie zajmowali się tylko swoimi sprawami. Byli wystarczająco dojrzali, by zatroszczyć się o nas - podkreślił.

Zapytał czy Kościół zielonoświątkowy jest Kościołem, który jedynie "czeka aż ktoś inny się o nas zatroszczy" czy też jego członkowie są ludźmi, którzy "już są gotowi, by dać, stać się apostolskim Kościołem".

- Apostolski charakter Kościoła to charakter, który nakazuje nam nie koncentrować się na sobie, wyłącznie na swojej służbie, dobru, imieniu, powodzeniu, błogosławieństwach, które nas dotyczą. On polega na
tym, że oprócz tego, że zajmujemy się sobą, jesteśmy otwarci na wszystko, do czego nas Bóg powołuje, aby dawać, być błogosławieństwem - zaznaczył biskup.

Reklama

Wskazał, że apostolstwo jest misją, która wykracza poza lokalne cele i potrzeby.

- Apostolstwo zaczyna się wtedy, kiedy angażujemy się w coś, co nie nada nam większej chluby, nie da bezpośredniej korzyści, a wręcz przyniesie straty, bo będziemy robić coś, co będzie nas kosztowało dużo pieniędzy, dużo pracy i duchowego wysiłku - zauważył.

Dodał, że Pan powołał członków Kościoła, żeby stali się błogosławieństwem dla innych.

- Nasze życie nie może polegać na tym, że jest nam wygodnie, że uwiliśmy sobie gniazdko - podkreślił.

Jak wyjaśnił, tym, co wierzący powinni zrodzić do bytu, może być choćby kościół w innym mieście czy służba poza granicami Polski.

Przypomniał lata 80., gdy w Polsce panował kryzys. Wtedy mieszkańcy naszego kraju otrzymywali pomoc choćby w postaci paczek wysyłanych przez ludzi z innych krajów.

- Wiecie, co chcę wam przez to powiedzieć? Oni byli wystarczająco dorośli, żeby się o nas zatroszczyć, by stać się dla nas błogosławieństwem. To jest apostolski charakter kościoła. "Chcemy być dla was błogosławieństwem" - wyjaśnił.

Według niego, dziś Polska może stać się błogosławieństwem dla innych narodów.

- Jesteśmy gotowi pod względem duchowym, intelektualnym, społecznym i finansowym, by być błogosławieństwem dla innych. Zadaję sobie pytanie czy inne narody mogą powiedzieć, że na Polaków, na polski Kościół można liczyć - oświadczył.

Reklama

Biskup wymienił trzy rzeczy, które można zrobić.

Po pierwsze - modlitwa.

- Powinniśmy się modlić o jakieś miasto w Polsce, gdzie nie ma jeszcze kościoła, a także powinniśmy się modlić na każdym nabożeństwie o jakiś kraj - zaapelował.

Wezwał do tego, aby być kościołem misyjnym.

Po drugie, według Marka Kamińskiego, warto szukać "relacji i sposobów wsparcia".

- Jeśli Duch Święty prowadzi nas do tego, byśmy nawiązali z kimś relację, to nawiążmy relację, zaprośmy ich do siebie, odwiedźmy ich. Niech dowiedzą się, że jesteśmy otwarci na przyjaźń, by być z nimi - powiedział.

Jako ostatnią kwestię wymienił finanse.

- Powiedz, na co wydajesz pieniądze, a powiem ci, na czym ci zależy. Jeśli w naszym budżecie zborowym nie ma ani odrobiny pieniędzy na to, co poza naszą społecznością, no to katastrofa - stwierdził.

Reklama

Przyznał, że zrodziła się w nim myśl, żeby zbór, w którym sam jest pastorem, mógł przekazywać 10 procent swoich przychodów "dla kogoś, innego zboru, na działalność misyjną".

- Zacznijcie zbierać pieniądze dla innych, oddawajcie te pieniądze, by być błogosławieństwem. Prywatnie oddajemy swoje pieniądze dla kościoła, by kościół był błogosławiony. Jakież to jest piękne, wartościowe. Dziękuję wszystkim braciom i siostrom, którzy dają pieniądze na swój zbór. Wiecie dlaczego to robicie? Bo kochacie ten zbór, bo bardzo wam na tym zborze zależy - oświadczył.

Według niego, ta sama zasada powinna dotyczyć działalności zboru.

- Bo jeśli kochamy, jeśli nam na kimś zależy, to będziemy w stanie oddać trochę naszych zasobów, by stać się błogosławieństwem dla innych - wskazał.

Wezwał kościoły do założenia funduszu misyjnego.

Na koniec oświadczył:

"Niech to wezwanie na rok 2022 będzie dla nas czymś, co zmieni nasze życie, służbę i funkcjonowanie. Ja mam bardzo dobre zdanie na temat Kościoła zielonoświątkowego, zborów i pastorów, więc nie chciałbym, żeby w jakiejkolwiek mierze to moje dzisiejsze zwiastowanie było przyjmowane jako krytyka. Chcę tylko pokazać, że możemy więcej i lepiej".

Wystąpienie biskupa Marka Kamińskiego na wideo poniżej.

Ostatnio zmieniany niedziela, 02 styczeń 2022 18:16
Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Przemek · 19 dni temu
  Dobre przesłanie!
 • This commment is unpublished.
  Helena · 18 dni temu
  Cisza,jakby na świecie,w kraju nic istotnego sie nie działo,wystapienie typowe dla :jak co roku,jak dla mnie żałosne,żadnej charyzmy,ble,ble ,żadnego miesa,mleczko,ble,ble.
 • This commment is unpublished.
  zee · 17 dni temu
  Czy żona Pana Biskupa Kamińskiego dalej jest za kompromisem aborcyjnym czyli popiera zabijanie małych dzieci? Czy dalej uważa że należy utrzymać zabijanie dzieci bo np. są chore? upadek kościoła to przede wszystkim upadek przywódców jak w przypadku żony B. Kamińskiego. Ludzie i wy do takich kościołów chodzicie?
  • This commment is unpublished.
   JOHNY · 9 dni temu
   @zee PRAWDA!!!
  • This commment is unpublished.
   ZEE · 3 dni temu
   @zee nie rozumiem tych łapek w dół. Gdzie napisałem źle?
  • This commment is unpublished.
   natasza · 1 dni temu
   @ZEE Tak, bo nie jesteśmy z tego świata, żeby temu światu narzucać swoje prawa. Państwo ma być świeckie, czy nam się to podoba, czy nie.  To, że ktoś jest za kompromisem aborcyjnym, nie znaczy że sam by tej aborcji dokonał. Nie jest potrzebne straszenie ludzi sądami, ale doradztwo, opieka,  Kompromis aborcyjny był dobry, ponieważ wyeliminował przypadki aborcji z przyczyn ekonomicznych, życiowych. Na początku lat 90-tych, jak była dyskusja na ten temat argumentami pro choice było "czworo dzieci, mama siedzi" , albo zagadnienie nastoletnich "wpadek". Od tamtej pory nauka poszła do przodu, jeśli chodzi o najróżniejsze metody zapobiegania nieplanowanej ciąży - także te naturalne, jak testery płodności. Są "okna życia".  Za aktualnymi przypadkami aborcji kryją się osobiste dramaty, tragedie... to nie jest tak, że kobitka mówi sobie " dobra, dziś zrobię sobie aborcję, a jutro nowy nos". Aborcja nie jest zabiegiem kosmetycznym, ani metodą regulacji urodzeń , jak było za komuny.  To są naprawdę tragiczne i bolesne przypadki. 
 • This commment is unpublished.
  Krzysztof Bijowski · 15 dni temu
  Wizje tego pana mam w głebokim poważaniu.
Reklama

Ostatnie komentarze

Liczba pacjentów wymagających podłączenia do respiratora w miesiącu:
listopadzie: zaszczepionych 42, niezaszczepionych 17
grudniu: zaszczepionych 46, niezaszczepionych 22
Liczba pacjentów na OIOM w
Listopadzie: zaszczepieni 42, niezaszczepieni 17
Grudniu: zaszczepieni ...
A mnie niepokoi, tak wielu ludzi w szpitalach z powodu problemów z drogami oddechowymi. Zawsze były grypy, zapalenia oskrzeli, ale radziliśmy sobie z nimi bez ...
@ZEETak, bo nie jesteśmy z tego świata, żeby temu światu narzucać swoje prawa. Państwo ma być świeckie, czy nam się to podoba, czy nie.  To, ...
Popieram. Lepiej okazać komuś za dużo miłosierdzia, niż odmówić pomocy.  
A gdzie jakaś odpowiedzialność za innych?  Kiedyś kościół był jednym z twórców tzw społeczeństwa obywatelskiego. Dziś zamiast społeczeństwa obywatelskiego mamy sekciarstwo. Ja noszę maskę i ...
Pojawia się tylko jedno ważne pytanie - po co nam katolikom to przenoszenie na siłę zwyczajów z USA czy z zachodu w ogóle? Patrząc na ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zapisz
Preferencje
Razem z naszymi partnerami przechowujemy na urządzeniu informacje, takie jak pliki cookie, a także przetwarzamy dane osobowe, takie jak niepowtarzalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, w celu zapewniania spersonalizowanych reklam i treści, pomiaru reklam i treści oraz zbierania opinii odbiorców, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy możemy wykorzystywać dane geolokalizacyjne i identyfikację przez skanowanie urządzeń. Możesz kliknąć, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów zgodnie z opisem powyżej. Możesz też uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje przed wyrażeniem zgody lub odmówić jej wyrażenia. Pamiętaj, że niektóre rodzaje przetwarzania danych osobowych mogą nie wymagać Twojej zgody, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Twoje preferencje będą mieć zastosowanie tylko do tej witryny. Preferencje możesz zmienić w dowolnym momencie, powracając na tę witrynę lub odwiedzając stronę zawierającą naszą politykę prywatności.
Akceptuję
Odmawiam
Więcej
Essential
Te pliki cookies są niezbędne, by strona odpowiednio działała. Nie możesz ich wyłączyć.
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Ten rodzaj cookies pomaga nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
e.dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmawiam
Casale Media
Akceptuję
Odmawiam
PubMatic
Akceptuję
Odmawiam
Quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
mookie1.com
Akceptuję
Odmawiam
innovid.com
Akceptuję
Odmawiam
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmawiam