Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO)

Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO)

piątek, 07 styczeń 2022 15:10
Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO) fot. Artur i Agata Cerońscy/Facebook

Blisko stu "wojowników Maryi" usłyszało podczas pierwszego w roku Męskiego Różańca o tym, że Jezus jest realny, a osobiste poznanie Go jest jedyną drogą do zbawienia człowieka - piszą Artur i Agata Cerońscy - liderzy Kościoła Mocy.

Jak czytamy na ich profilu w mediach społecznościowych, mężczyźni ci, choć modlili się gorliwie m.in. za kraj, to zostali "skonfrontowani z prawdą, że bez Jezusa nie dadzą rady pokonać zła nawet w swoim osobistym życiu".

A to, jak podkreślają Cerońscy, jest osiągalne tylko w autorytecie Jezusa Chrystusa, gdy człowiek odrodzi się z Bożego Ducha.

Na opublikowanym w Internecie nagraniu widzimy grupę mężczyzn, którzy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, stali za maryjnym sztandarem, trzymając w rękach różańce.

W tym czasie do tej grupy głosili członkowie Kościoła Mocy.

Głoszący składali świadectwo, przypominając, że Maria mówiła o tym, by słuchać Jezusa - wszystkiego, co On powie.

Wzywali do tego, by szukać Boga sercem.

"Bóg patrzy na serce i zawsze odpowiada tym, którzy szczerym sercem Go szukają. On obiecał, że da nam nowe serce, nowego Ducha - nie z tego świata, lecz Ducha Ojca. On na krzyżu zapłacił za człowieka" - między innymi takie słowa słychać było podczas głoszenia.

Podkreślano, że to grzech oddziela ludzi od Boga, ale Bóg dał swojego Syna na śmierć, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

"Jezus przelał swoją krew za nasze winy, zrobił to z własnej woli. Przyjął nasze przekleństwo. (...) Bóg powiedział, że oddaje swojego Syna, abyśmy my oddali Mu swoje życie" - wskazywano.

Jedna z członkiń Kościoła Mocy, podkreślała również:

"Możesz być bardzo religijny, ale jeśli nie poznasz Pana Jezusa osobiście, jeżeli On nie narodzi się w twoim sercu, to jednak nie ma możliwości, że będziesz w stanie pokonać zło. (...) Żeby pokonać złego, trzeba mieć autorytet samego Jezusa Chrystusa, ale żeby mieć ten autorytet, trzeba narodzić się na nowo, osobiście, serce do serca, oko do oka poznać się z żywym Panem Jezusem".

To kolejna taka ewangelizacja z udziałem członków wspomnianego kościoła. Wcześniej głosili oni m.in. na Jasnej Górze czy w Świątyni Opatrzności Bożej, ale również na dużych wydarzeniach, takich jak gejowska Parada Równości czy Marsz Niepodległości.

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 luty 2022 21:15
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Sławek · 2 lata temu
  Jakoś nigdy nie chciałem zrozumieć facetów "do różańca", ale to wydarzenie uzmysłowiło mi, że oni też potrzebują prostoty ewangelii, a może nawet najgorliwiej sobie zasłużyli, żeby ją usłyszeć.
 • This commment is unpublished.
  Niki · 2 lata temu
  Mocne i odważne. Gratulacje. 
 • This commment is unpublished.
  Matt7 · 2 lata temu
  Jesteście ogłupiali i uprawiacie prozelityzm. Jak nie mam nic do protestantów, nam wiele przyjaciół, modlę się z nimi i są zapraszani, by wspólnie głosić Ewangelię, to jestem przerażony Wami. Zamiast iść do niewierzących, by głosić Jezusa przeszkadzacie innym chrześcijanom w modlitwie. Mógłbym tam być z nimi i się modlić i powiedzieć Wam-- nawróćcie się, uwierzcie w Jezusa prawdziwie, przyjmijcie Go sercem a otrzymacie prawdziwie Jego życie i dar Ducha Świętego i będziecie chodzić w Nim. On zabierze Wam ślepotę nienawiści i pośle Was tam, gdzie chce, do tych co Go nie znają zamiast kłócić się z Jego dziećmi i Jego braćmi. Co Wy na to? Myślicie, że wiecie coś czego nie znamy? Że oddajemy cześć matce Jezusa i z nią do Niego się modlimy, nie znamy kerygmatu i nie mamy Ducha Świętego i Jego charyzmatów i nie widzimy jego cudiw? Żałosne zachowanie. 
  • This commment is unpublished.
   Robert · 2 lata temu
   @Matt7 Kult maryjny nie jest chrześcijański to pogaństwo.
  • This commment is unpublished.
   Basia · 2 lata temu
   @Matt7 Modlicie sie do demona,który udaje Marię  z Nazaretu.Bóg Ojciec wybrał Marię  z Nazaretu,aby urodziła  Jezusa,Mesjasza, Syna Bożego ,aby zbawił świat.Ta Maria  ,nie jest  ani współodkupicielką,ani pośredniczką w niczym o co sie modlicie.Ona powiedziała do archanioł Gabriela: " Oto ja ,służebnica pańska,niech mi się stanie według twego słowa."  .Cała chwała i cześć i dziękczynienie należy sie Bogu Ojcu ,Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Swiętemu.Oddawanie  boskiej czci komukolwiek innemu,jest bałwochwalstem,obrzydlistwem w oczach  Boga.Przez takie bałwochwalstwo cały świat jest pogrążony w ciemności."Kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do Niego  nie należy"-List do Rzymian rozdział 8,werset 9..Problemem katolików jest to , w co oni dodatkowo wierzą i tym wzbudzają gniew Boży.Nie chcę tu mówić ,że wasz Jezus  eucharystyczny ,to nie jest Jezus z Nazaretu ,Syn Boga Żywego.Czytajcie Pismo,abyscie poznali Prawde ,Drogę i Zycie  w Jezusie Chrystusie.Modlę się za ciebie .
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 2 lata temu
   @Matt7 Czy aby napewno modlimy się do demona jesteś pewna siostro kim ty jesteś że twoje działanie ducha dobrze działa
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 2 lata temu
   @Basia Czy aby napewno trzeba dokładnie przeczytać Biblię drodzy bracia i siostry . A jak wyjaśnicie teraz , gdzie może Matka Boża przebywać skoro jej grobu nie ma na ziemi tylko miejsce zabrania ją do Królestwa Bożego . Czy Bóg jest na tyle niemądry żeby ową niewiastę Matkę Jezusa Chrystusa nie zabrał do siebie do swojego Królestwa . Dokładnie przeczytajcie Księgę Apokalipsy Objawienia . Kim ty jesteś że odrzucasz obliczę Matki Najświętszej ..
  • This commment is unpublished.
   Basia · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Jestem grzesznikiem ,zbawionym z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa,Mesjasza,Jednorodzonego Syna  Bożego.A Jego imię Emmanuel,Bóg Mocny,Książe Pokoju,Cudowny Doradca.(Księga Izajasza,rozdział 9,werset 5).Maria z Nazaretu była takim samym grzesznikiem  ,również  zbawionym  z łaski   . Dogmat o jej niepokalamym poczęciu i wniebowstąpieniu to ludzkie ,a nie Boże doktryny.Nigdzie  nie ma tego w Piśmie Świętym..Ewangelia Jana rozdział3,werset 3 może  "Zaprawdę powiadam ci,jesli się ktoś nie narodzi z wody i Ducha Świętego ,nie może ujrzeć królestwa Bożego".Modlę się za Ciebie   z drżeniem serca.
  • This commment is unpublished.
   TAK , TO JA · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz KILKANASCIE  LAT  TEMU  GLOSNE  ODKRYCIE ARCHEOLOGICZNE  I NAUKOWCY  DOWIEDLI  ZE  WLASNIE  NA  ZIEMI  ODKRYTO  MIEJSCE  POCHOWKU   MARII  -  SZKODA ,  ZE  NIE  DOTARLA  TA  WIESC  DO  CIEBIE .  JEJ  DUSZA  JEST  W NIEBIE  A  PRZY  TYM  TAK  BOG  ZADBAL ,  ZEBY  MARIA  NIE  SLYSZALA  ZADNYCH  GLOSOW  Z  ZIEMI ,  BO  LUDZIE  CZESCIEJ  W  CIAGU  DNIA  WIECEJ  PRZEKLINAJA  NIZ  SIE  MODLA  A  POZA  TYM  NIE MARIA  A  P. JEZUS  JEST  JEDYNYM  POSREDNIKIEM  DO  BOGA .  JA  KOCHAM  MARIE BO  JESTESMY  SIOSTRY  W  CHRYSTUSIE 
  • This commment is unpublished.
   Stema · 2 lata temu
   @Basia Kobieto, piszesz dużo, a rozumiesz mało. Przynajmniej, gdy chodzi o wiarę katolicką. Skąd ta (o)błędna wiedza, że Maryi jest oddawana boska cześć? Po cóż to podkreślanie oddawania chwały Chrystusowi przy równoczesnym porównywaniu Maryi, człowieczej matki Chrystusa - której to cześć jako Jego Matce, oddają wierzący w Niego, w Jego zarówno bóstwo jak i człowieczeństwo katolicy - do demona? Czy naprawdę może być powodem do dumy czy radości dla kogokolwiek, gdy o jego matce powiemy, że to demon? Czy naprawdę może to dodawać chwały dziecku? A Synowi Boga? Temu, który z wysokości krzyża powiedział do umiłowanego ucznia "oto matka twoja"? Czyż nie mówi Pismo "czcij ojca i matkę"?
  • This commment is unpublished.
   Stema · 2 lata temu
   @Basia "Jestem grzesznikiem (...). Maria z Nazaretu była takim samym grzesznikiem (...). Dogmat o jej niepokalanym poczęciu i wniebowzięciu to ludzkie (...) doktryny. Nigdzie nie ma tego w Piśmie świętym."W takim razie zapytam: gdzie w Piśmie świętym jest zapisane, że była grzesznikiem? Mi znane są tylko słowa "Bądź pozdrowiona, pełna łaski..." Czyżby pani korzystała dodatkowo z innych źródeł? W fakt, że pani jest grzesznikiem, podobnie zresztą jak każdy z nas, nie wątpię, jednak rola Maryi w historii zbawienia jest - czy się to komuś podoba czy nie - wyjątkowa. Wybrana została na matkę Syna Bożego. My katolicy wierzymy, że Bóg w Trójcy Świętej Jedyny jest doskonały i nie ma w Nim najmniejszego śladu jakiejkolwiek niedoskonałości. Chrystus Syn Boży, jako druga Osoba Trójcy Świętej prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek nie mógł przyjąć ciała od osoby w jakimkolwiek stopniu niedoskonałej, w tym przypadku - obarczonej grzechem pierworodnym. Maryja, będąc człowiekiem, oczywiście też potrzebowała odkupienia, ale w Jej przypadku dokonało się ono inaczej (właśnie ze względu na jej wyjątkową rolę), gdyż nie tylko skutek wyprzedził przyczynę, ale był też wyjątkowy - że względu na przyszłe zasługi Jej Syna stała się nowym stworzeniem - bez grzechu pierworodnego poczęta.Skoro zaś nie było w Niej grzechu mogła być wzięta do nieba, jak głosi Tradycja - to chyba logiczne.Pozdrawiam i zachęcam do prośby o światło Ducha Świętego.
  • This commment is unpublished.
   Michu · 2 lata temu
   @Basia Maryja jest naszą ukochaną Matką Bożą daną przez naszego Zbawiciela dla wszystkich grzesznych dzieci, gdyby nie była Niepokalaną, była by w grzechu i nie mogła by począć Chrystusa. Syn Boży oddał Maryję nam na Golgocie

   https://deon.pl/blogi/artykuly-blogerow/oto-syn-twoj-oto-matka-twoja,232236
   Jeżeli osoby które uważają, że jak przeczytali Pismo Święte, to wszystko wiedzą lepiej, to jest myślenie ludzkie i jest "Pychą". Aby myśleć po Bożemu trzeba czytać Słowo Boże na każdy dzień z udziałem Ducha Świętego
  • This commment is unpublished.
   Katolik-stany · 2 lata temu
   @Matt7 Jako polski katolik musze przyznac ze od okolo 100 lat w Polsce szerzy sie "mariawityzm" lub jego potezne wplywy (odsylam do wikiepdii)
   Watykan-stolica Piotrowa z nim walczyla . Na rozancu bodajze do XI wieku mnisi i zakonnicy modlili sie TYLKO psalmami na chwale Boga Ojca !!
   W stanach w Kosciele Katolickim jak raz na rok uslysze jakakolwiek piesn o Marii lub cokolwiek zwiazanego z Maria to tyle tego bedzie.
  • This commment is unpublished.
   Olek · 2 lata temu
   @TAK , TO JA prosze o link
 • This commment is unpublished.
  Ana · 2 lata temu
  Każde dziecko biegnie do mamy
  • This commment is unpublished.
   AP · 2 lata temu
   @Ana Chłopcy z reguły biegną do taty ;)
  • This commment is unpublished.
   katolik-stany · 2 lata temu
   @Ana Jako dziecko Boze i katolik biegniesz i modlisz sie jak w katolickim wyznaniu wiary powtarzanym na kazdej mszy
   do Jednego Boga Ojca Wszechmogacego "wierze w Boga Ojca Wszechmogacego stworzyciela nieba i ziemi...."
 • This commment is unpublished.
  Anominowy czytacz · 2 lata temu
  To nie ewangelizacja, to brak kultury. A co byście, bohaterowie, powiedzieli, gdyby Wojownicy Maryi wpadli na wasze nabożeństwo odprawić różaniec?
  Ewangelia nie jest bezczelnością, która z kolei jest waszym szyldem. 
 • This commment is unpublished.
  kololo · 2 lata temu
  Ciężko w naszym kraju wykręcić się z kultu maryjnego, który ma swoje korzenie w pogańskich wierzeniach. Ciężko osobie religijnej i szukającej Boga wyrwać się z systemu religijnego, bo daje on złudne poczucie bezpieczeństwa. Katolicyzm w ogóle po mistrzowsku realizuje synkretyzm religijny.
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 2 lata temu
   @kololo Czy Bogu się nie podoba że modlimy się do Matki Bożej czy aby napewno skoro ją ma w swoim Królestwie Bożym . Jak myślisz bracie i siostro dlaczego Bóg Ojciec Jahwe wybrał sobie taką prostą niewiastę na zrealizowanie swojego zwierzenia przyjścia zbawiciela świata Jezusa Chrystusa . Jak myślicie czy aby napewno ją  Matkę Bożą mógł Bóg Ojciec  Służebnicę Pańską odrzucać. Myślę że nie . Prawda mało jest spisane na temat działalności Matki Bożej ale kim ty jesteś że odrzucasz działanie Ducha Świętego w Bogu Ojcu Jahwe i Zbawicielowi Świata Jezusie Chrystusie.... Amen Halleluja.
  • This commment is unpublished.
   Bereshit · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz To Jezus został cudownie poczęty z Ducha Świętego, pokazywał miłość Ojca do człowieka, dokonywał cudów, pragnal pojednania i takiej relacji jaka była na początku stworzenia i aby do tego mogło powrócić umarł na krzyżu, to w Nim mamy zbawinie. Nie ma innych pośredników. Gdyby było inaczej Bóg umieścił by to w Słowie. Maria by uzdrawiała razem z Jezusem, kładła by ręce na chorych, gdyby poszła do nieba uczniowie by o tym napisali w ewangeliach. Kochamy nasze mamy, są dla nas ważne i myślę, że dlatego tak bronimy tego do czego jesteśmy tak przyzwyczajeni i nie dajemy sobie nic powiedzieć, nie chcemy zobaczyć, sprawdzić i faktycznie jesteśmy w błędzie. Szukajmy prawdy ona wyzwala https://www.gotquestions.org/Polski/objawienia-Marii.html
   https://www.gotquestions.org/Polski/krolowa-niebios.htmlByliśmy przez wieki okłamamywani przez tych, którzy interpretowali Biblię po swojemu. Przez tych, którzy tzw. "objawienia" Maryjne traktowali jako bardziej święte od samego Boga. Przez to umyka, że  chwała i cześć, która należy się Jezusowi została zamieniona na chwałę dla człowieka i aby ludzie to kłamstwo przyjęli, zostały nadane nowe niebiblijne dogmaty 
  • This commment is unpublished.
   Basia · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Pomylenie z poplątaniem.Kompletny brak poznania.Bracie czytaj Słowo Boże.Od rana do wieczora,kazdego dnia  i módl się o mądrośc ,która zstępuje z góry od Stworzyciela  nieba i ziemi ,i na kolanach błagaj o  wybaczenie,łaske i miłosierdzie.Modle się za ciebie.
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Na jakiej podstawie Pan twierdzi ze Maria jest w Niebie? Ja moja wiarę opieram tylko i wyłącznie na Słowie Bożym a Pan? W tym Słowie Bożym jest napisane: „Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
   II Mojż. 34,17   III Mojż. 19,4   III Mojż. 26,1   V Mojż. 4,15-18   V Mojż. 27,15
   20.5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę  ojców na synach do trzeciego i czwartego „pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,
   20.6 A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”
   Pismo tez naucza aby z Niego nic nie ujmować i nic nie dodawać.  Dla mnie Biblia jest i będzie wystarczająca. Jeśli Bóg uznałby za stosowne aby oznajmić w Piśmie koniec żywota Marii to by ów koniec był opisany. 
  • This commment is unpublished.
   Michu · 2 lata temu
   @Bereshit Maryja nigdy nie zasłania Boga, wszystkie modlitwy które są kierowane do Matki Bożej, kierowane są od razu do samego Boga. Mówicie wszyscy, o miłości do Boga? Jeżeli Go kochacie, to jak możecie odrzucać ukochaną Matkę samego Zbawiciela? Jest w tym brak moralności ! Jezus Chrystus bardzo kocha swoją i naszą Matkę, ale jeżeli wy ją odpychacie i Nią gardzicie, to za kogo się uważacie ?
  • This commment is unpublished.
   katolik-stany · 2 lata temu
   @Wiesław Paluszkiewicz polecam nasze karolickie wyznanie wiary powtarzane na kazdej mszy!!!!
 • This commment is unpublished.
  believer · 2 lata temu
  Każde słowo zasiane może dać w przyszłości plon. Może któryś z tych mężczyzn pewnego dnia porzuci ten kult bogini matki i zrozumie kto jest jedyną drogą do Ojca, drogą która nie potrzebuje zwodniczych pośredników. 
 • This commment is unpublished.
  Moc · 2 lata temu
  Pamiętajcie, że to Maryja jest batem na islam! 
 • This commment is unpublished.
  Elea · 2 lata temu
  Mysle ze testament wypowiedziany na krzyżu przez Naszego Pana Jezusa ,kiedy oddaje w opiekę umiłowanego apostoła swojej Matce a swoją Matkę apostołowi powinna dać do przemyslenia wielu z nas ,i zastanówmy się co piszemy i mówimy bo z każdego nienawistnego słowa będziemy rozliczani.Bòg jest miłością .,Maryja zawsze rozważała ...co jest wola Boża ,nie pytała się sąsiadki co ma zrobić ,tylko Boga ,była cicha pokorna i posłuszna Bogu .Nie wyrywała sobie włosów kiedy jej syna prowadzono na ukrzyżowanie ,która z nas nie chciałaby uratować swoje dziecko ,tak po ludzku ..a Maryja wypełniała wole Boga mimo ze miecz boleści ,przenikał jej serce ,patrząc na cierpienie i smierć swojego syna ,wiec czy można powiedzieć ze nie miała udziału w zbawieniu .Nie wiem ,noe jestem teologiem ,ale dziekuje Maryi za jej święte  posłuszeństwo i przepraszam Boga Ojca i również Maryje ze jej ukochany syn stracił życie w cierpieniu ,za moje grzeszne życie .Jej życie jest dla mnie droga do Jezusa w cichości serca .Jest Matka Boga i nie wolno o Maryi wypowiadać się źle .
  • This commment is unpublished.
   Marta · 2 lata temu
   @Elea Nikt nie wypowiada się żle  o Marii z Nazaretu.Ona nie nazywała się Maryja tylko Miriam,pochodziła z Nazaretu z rodu Dawida,tak jak i Józef.Ta osoba na obrazach   i w róznych objawieniach ,to nie jest żydowska dziewczyna,która urodziła Jezusa,po żydowsku Jeszua..Ludzie ,obudzcie się,bo na waszych oczach tworzy się chrzescijaństwo bez Jezusa Chrystusa,Jednorodzonego Syna Bożego.Z parę lat  prawdziwy  Zbawiciel świata,Jedyny Odkupiciel  Jeszua  będzie zastąpiony Maryją  i Jezusem  eucharystycznym,a potem ANTYCHRYSTEM.Ale wtedy będzie juz za póżno.Obudzcie się,oddajcie swoje życie  Jezusowi  Chrystusowi.Potrzeba ,aby kazdy narodził się na nowo.Teraz.
 • This commment is unpublished.
  Weronika · 2 lata temu
  Poznałam osobiście siłę duchowa Jezusa modliłam się po katolicku i chorowałam kiedy wzięłam biblie i zawołałam do Boga on mi pokazał prawdę O której mi nikt nie powiedział, dostałam wizje sny I potężne uzdrowienie uratował mnie 
 • This commment is unpublished.
  Darek · 2 lata temu
  imponujące jest to, że faceci w jedności stoją zwartą grupą w celu odbycia duchowej walki. W miejscu publicznym - wystawieni na pokaz ludziom w pokorze stoją. Smutne jest to, że nie doszli do objawienia prawdy, ale przez takie "głoszenie" myślę że owocu dużego nie będzie. Jedni od drugich możemy się od siebie sporo uczyć, w pokorze. Żniwo jest duże potrzeba jest wielu "mężów Bożych" . Pozdrawiam wszystkich 
 • This commment is unpublished.
  katolik-stany · 2 lata temu
  do  protestantow z laski zbawionych kilkoma wersetami z prywatnych listow Pawla
  wielbiacych Pawla i ofiare Chrystusa , darmowe zbawienie za friiko , zamiast Boga
  polecam kanal "protestantyzm to ignorancja"

  ww.youtube.com/watch?v=JNjmys1Kgho       Miazga herezji DARMOWEGO ZBAWIENIA.
  ww.youtube.com/watch?v=PQQIM2g-qfo    "Protestantyzm synowie diabelscy i Duch Sw."
  ww.youtube.com/watch?v=n6PbshF_76g       Dlaczego Protestanci nie widza prawdy. Po co wam Bog ?
 • This commment is unpublished.
  Gedeon · 1 lata temu
  Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus


  Drogi bracie droga siostro w Chrystusie Panu, która będziesz to czytać, niech Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa będzie z Tobą i Twoimi bliskimi.


  Duchu Święty nie prosze za siebie lecz za tą osobe która będzie to czytać aby otworzyła się na Twoje działanie, na Twoje światło

  Amen.


  Chciałbym tobie przekazać kimkolwiek jesteś drogi bracie droga siostro to co Miłosierny Bóg w swej nieskończonej dobroci objawił mi o Matce Jezusa.


  Przez jakiś czas miałem obawy czy dobrze robie że zwracam  sie do Maryi(Maryja to inna wersja imienia Miriam, tak jak imie Jezus jest odpowiednikiem imienia Jeszua).

  Więc zacząłem pokornie pytać Boga o to czy dobrze robię czy nie powinienem przestać, prosiłem by dał mi poznać Matkę Jego Syna.

  I dlatego napisze tu co Bóg Ojciec i Syn Boży w Duchu Świętym mi dał poznać przez czytanie Słowa Bożego i przez modlitwe:


  1.Odrzucając Maryję odrzucamy Jezusa:


  Ewangelia wg św. Łukasza


  Narodzenie Jezusa

  2,1 W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta1, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. 2 Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. 3 Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. 4 Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, 5 żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. 6 Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. 7 Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.  Maryja(Miriam) była brzemienna,  razem z Józefem szukała w Betlejem godnego miejsca na  urodzenie zapowiadanego Mesjasza, nikt się nie przejął stanem błogosławionym Miriam wszyscy odmówili jej pomocy,  odmówili pomocy tej, która została wybrana na Matkę Syna Bożego, odrzucili ją a przytym odrzucili Jezusa, który był w jej łonie.


  A Jeśli my odrzucamy Maryję odrzucamy także Jezusa, którego ona pierwsza przyjeła do swojego serca i łona odpowiając na propozycję Boga przekazaną przez anioła Gabriela. Zachowujemy się wtedy jak ci, którzy nie dali noclegu Miriam, która wtedy była brzemienna.


  2.Maryja jest Matką Boga :


  Łk 1

   41 Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. 42 Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona15. 43 A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? 44 Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. 45 Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».


  J, 1,

  1 Na początku było Słowo,
  a Słowo było u Boga*,
  i Bogiem było Słowo.
  2 Ono było na początku u Boga.
  3 Wszystko przez Nie się stało,
  a bez Niego nic się nie stało,
  [z tego], co się stało.
  4 W Nim było życie,
  a życie było światłością ludzi,
  5 a światłość w ciemności świeci
  i ciemność jej nie ogarnęła.
  6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga –
  Jan mu było na imię.
  7 Przyszedł on na świadectwo,
  aby zaświadczyć o światłości,
  by wszyscy uwierzyli przez niego.
  8 Nie był on światłością,
  lecz [został posłany], aby zaświadczyć o światłości.
  9 Była światłość prawdziwa,
  która oświeca każdego człowieka,
  gdy na świat przychodzi.
  10 Na świecie było [Słowo],
  a świat stał się przez Nie,
  lecz świat Go nie poznał.
  11 Przyszło do swojej własności,
  a swoi Go nie przyjęli.
  12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
  dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
  tym, którzy wierzą w imię Jego –
  13 którzy ani z krwi,
  ani z żądzy ciała,
  ani z woli męża,
  ale z Boga się narodzili.
  14 A Słowo stało się ciałem
  i zamieszkało wśród nas.
  I oglądaliśmy Jego chwałę,
  chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
  pełen łaski i prawdy.


  Łk, 1, 26-38
  Zwiastowanie Maryi

  26 W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Wszedłszy do Niej, [anioł] rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, ».29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».  Elżbieta nazywa Miriam Matką jej Pana czyli Matką Jezusa a Jezus nie mógłby być Panem dla niej gdyby od samego początku nie był Bogiem więc potwierdza tym że Miriam jest Matką Boga, z kolei Jan  nazywa Jezusa Słowem które też jest Bogiem nazywa Go też Jednorodzonym potwierdzając tym bóstwo Jezusa.

  Anioł Gabriel też potwierdza bóstwo Jezusa

  Bóg przez usta Anioła Gabriela mówi Miriam rzeczy, których nie usłyszał żaden człowiek. W Zwiastowaniu można dostrzec do jak wielkiej i szczególnej roli powołał Bóg Miriam wybierając ją na Matkę Jezusa Jego Syna, który też jest Bogiem.

  3. Maryja jest Arką PrzymierzaŁk 156 Maryja pozostała u niej około trzech miesięcy; potem wróciła do domu.
  2 Sm 611 I Arka Pańska pozostawała w domu Obed-Edoma z Gat przez trzy miesiące. A Pan pobłogosławił Obed-Edomowi i całej jego rodzinie.

  św.Łukasz nie bez powodu napisał że Maryja była u Elżbiety trzy miesiące, w ten sposób chciał nam przekazać że Maryja jest Arką Przymierza . Bo tak jak Arka Przymierza  była u Obed-Edoma trzy miesiące tak Maryja z Jezusem wcielonym Słowem Bożym w swoim łonie była u Elżbiety.
  4. Możemy sie modlić do Maryji1 Kor 1227 Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. 
  Jeśli my chrześcijanie jesteśmy Ciałem Jezusa to mamy współudział w Jego pośrednictwie i tak samo współudział w Jego pośrednictwie mają wszyscy, którzy są już w Niebie łącznie z Maryją. A skoro ja mogę modlić sie za ciebie a ty za mnie,  to możemy też prosić Maryję o modlitwe gdyż i Ona tak jak my i święci, którzy są w Niebie jest częścią Ciała Jezusa.

  Jezus jest Panem!
  Niech Cie Bóg błogosławi i strzeże.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.