Reklama

Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO)

Reklama

Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO)

piątek, 07 styczeń 2022 15:10
Poszli ewangelizować uczestników Męskiego Różańca (WIDEO) fot. Artur i Agata Cerońscy/Facebook

Blisko stu "wojowników Maryi" usłyszało podczas pierwszego w roku Męskiego Różańca o tym, że Jezus jest realny, a osobiste poznanie Go jest jedyną drogą do zbawienia człowieka - piszą Artur i Agata Cerońscy - liderzy Kościoła Mocy.

Jak czytamy na ich profilu w mediach społecznościowych, mężczyźni ci, choć modlili się gorliwie m.in. za kraj, to zostali "skonfrontowani z prawdą, że bez Jezusa nie dadzą rady pokonać zła nawet w swoim osobistym życiu".

Reklama

A to, jak podkreślają Cerońscy, jest osiągalne tylko w autorytecie Jezusa Chrystusa, gdy człowiek odrodzi się z Bożego Ducha.

Na opublikowanym w Internecie nagraniu widzimy grupę mężczyzn, którzy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, stali za maryjnym sztandarem, trzymając w rękach różańce.

W tym czasie do tej grupy głosili członkowie Kościoła Mocy.

Głoszący składali świadectwo, przypominając, że Maria mówiła o tym, by słuchać Jezusa - wszystkiego, co On powie.

Reklama

Wzywali do tego, by szukać Boga sercem.

"Bóg patrzy na serce i zawsze odpowiada tym, którzy szczerym sercem Go szukają. On obiecał, że da nam nowe serce, nowego Ducha - nie z tego świata, lecz Ducha Ojca. On na krzyżu zapłacił za człowieka" - między innymi takie słowa słychać było podczas głoszenia.

Podkreślano, że to grzech oddziela ludzi od Boga, ale Bóg dał swojego Syna na śmierć, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

"Jezus przelał swoją krew za nasze winy, zrobił to z własnej woli. Przyjął nasze przekleństwo. (...) Bóg powiedział, że oddaje swojego Syna, abyśmy my oddali Mu swoje życie" - wskazywano.

Reklama

Jedna z członkiń Kościoła Mocy, podkreślała również:

"Możesz być bardzo religijny, ale jeśli nie poznasz Pana Jezusa osobiście, jeżeli On nie narodzi się w twoim sercu, to jednak nie ma możliwości, że będziesz w stanie pokonać zło. (...) Żeby pokonać złego, trzeba mieć autorytet samego Jezusa Chrystusa, ale żeby mieć ten autorytet, trzeba narodzić się na nowo, osobiście, serce do serca, oko do oka poznać się z żywym Panem Jezusem".

To kolejna taka ewangelizacja z udziałem członków wspomnianego kościoła. Wcześniej głosili oni m.in. na Jasnej Górze czy w Świątyni Opatrzności Bożej, ale również na dużych wydarzeniach, takich jak gejowska Parada Równości czy Marsz Niepodległości.

Ostatnio zmieniany piątek, 07 styczeń 2022 16:26
Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Sławek · 14 dni temu
  Jakoś nigdy nie chciałem zrozumieć facetów "do różańca", ale to wydarzenie uzmysłowiło mi, że oni też potrzebują prostoty ewangelii, a może nawet najgorliwiej sobie zasłużyli, żeby ją usłyszeć.
 • This commment is unpublished.
  Niki · 14 dni temu
  Mocne i odważne. Gratulacje. 
 • This commment is unpublished.
  Matt7 · 14 dni temu
  Jesteście ogłupiali i uprawiacie prozelityzm. Jak nie mam nic do protestantów, nam wiele przyjaciół, modlę się z nimi i są zapraszani, by wspólnie głosić Ewangelię, to jestem przerażony Wami. Zamiast iść do niewierzących, by głosić Jezusa przeszkadzacie innym chrześcijanom w modlitwie. Mógłbym tam być z nimi i się modlić i powiedzieć Wam-- nawróćcie się, uwierzcie w Jezusa prawdziwie, przyjmijcie Go sercem a otrzymacie prawdziwie Jego życie i dar Ducha Świętego i będziecie chodzić w Nim. On zabierze Wam ślepotę nienawiści i pośle Was tam, gdzie chce, do tych co Go nie znają zamiast kłócić się z Jego dziećmi i Jego braćmi. Co Wy na to? Myślicie, że wiecie coś czego nie znamy? Że oddajemy cześć matce Jezusa i z nią do Niego się modlimy, nie znamy kerygmatu i nie mamy Ducha Świętego i Jego charyzmatów i nie widzimy jego cudiw? Żałosne zachowanie. 
  • This commment is unpublished.
   Robert · 14 dni temu
   @Matt7 Kult maryjny nie jest chrześcijański to pogaństwo.
  • This commment is unpublished.
   Basia · 14 dni temu
   @Matt7 Modlicie sie do demona,który udaje Marię  z Nazaretu.Bóg Ojciec wybrał Marię  z Nazaretu,aby urodziła  Jezusa,Mesjasza, Syna Bożego ,aby zbawił świat.Ta Maria  ,nie jest  ani współodkupicielką,ani pośredniczką w niczym o co sie modlicie.Ona powiedziała do archanioł Gabriela: " Oto ja ,służebnica pańska,niech mi się stanie według twego słowa."  .Cała chwała i cześć i dziękczynienie należy sie Bogu Ojcu ,Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Swiętemu.Oddawanie  boskiej czci komukolwiek innemu,jest bałwochwalstem,obrzydlistwem w oczach  Boga.Przez takie bałwochwalstwo cały świat jest pogrążony w ciemności."Kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do Niego  nie należy"-List do Rzymian rozdział 8,werset 9..Problemem katolików jest to , w co oni dodatkowo wierzą i tym wzbudzają gniew Boży.Nie chcę tu mówić ,że wasz Jezus  eucharystyczny ,to nie jest Jezus z Nazaretu ,Syn Boga Żywego.Czytajcie Pismo,abyscie poznali Prawde ,Drogę i Zycie  w Jezusie Chrystusie.Modlę się za ciebie .
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 13 dni temu
   @Matt7 Czy aby napewno modlimy się do demona jesteś pewna siostro kim ty jesteś że twoje działanie ducha dobrze działa
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 13 dni temu
   @Basia Czy aby napewno trzeba dokładnie przeczytać Biblię drodzy bracia i siostry . A jak wyjaśnicie teraz , gdzie może Matka Boża przebywać skoro jej grobu nie ma na ziemi tylko miejsce zabrania ją do Królestwa Bożego . Czy Bóg jest na tyle niemądry żeby ową niewiastę Matkę Jezusa Chrystusa nie zabrał do siebie do swojego Królestwa . Dokładnie przeczytajcie Księgę Apokalipsy Objawienia . Kim ty jesteś że odrzucasz obliczę Matki Najświętszej ..
  • This commment is unpublished.
   Basia · 12 dni temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Jestem grzesznikiem ,zbawionym z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa,Mesjasza,Jednorodzonego Syna  Bożego.A Jego imię Emmanuel,Bóg Mocny,Książe Pokoju,Cudowny Doradca.(Księga Izajasza,rozdział 9,werset 5).Maria z Nazaretu była takim samym grzesznikiem  ,również  zbawionym  z łaski   . Dogmat o jej niepokalamym poczęciu i wniebowstąpieniu to ludzkie ,a nie Boże doktryny.Nigdzie  nie ma tego w Piśmie Świętym..Ewangelia Jana rozdział3,werset 3 może  "Zaprawdę powiadam ci,jesli się ktoś nie narodzi z wody i Ducha Świętego ,nie może ujrzeć królestwa Bożego".Modlę się za Ciebie   z drżeniem serca.
  • This commment is unpublished.
   TAK , TO JA · 5 dni temu
   @Wiesław Paluszkiewicz KILKANASCIE  LAT  TEMU  GLOSNE  ODKRYCIE ARCHEOLOGICZNE  I NAUKOWCY  DOWIEDLI  ZE  WLASNIE  NA  ZIEMI  ODKRYTO  MIEJSCE  POCHOWKU   MARII  -  SZKODA ,  ZE  NIE  DOTARLA  TA  WIESC  DO  CIEBIE .  JEJ  DUSZA  JEST  W NIEBIE  A  PRZY  TYM  TAK  BOG  ZADBAL ,  ZEBY  MARIA  NIE  SLYSZALA  ZADNYCH  GLOSOW  Z  ZIEMI ,  BO  LUDZIE  CZESCIEJ  W  CIAGU  DNIA  WIECEJ  PRZEKLINAJA  NIZ  SIE  MODLA  A  POZA  TYM  NIE MARIA  A  P. JEZUS  JEST  JEDYNYM  POSREDNIKIEM  DO  BOGA .  JA  KOCHAM  MARIE BO  JESTESMY  SIOSTRY  W  CHRYSTUSIE 
 • This commment is unpublished.
  Ana · 14 dni temu
  Każde dziecko biegnie do mamy
  • This commment is unpublished.
   AP · 2 dni temu
   @Ana Chłopcy z reguły biegną do taty ;)
 • This commment is unpublished.
  Anominowy czytacz · 14 dni temu
  To nie ewangelizacja, to brak kultury. A co byście, bohaterowie, powiedzieli, gdyby Wojownicy Maryi wpadli na wasze nabożeństwo odprawić różaniec?
  Ewangelia nie jest bezczelnością, która z kolei jest waszym szyldem. 
 • This commment is unpublished.
  kololo · 14 dni temu
  Ciężko w naszym kraju wykręcić się z kultu maryjnego, który ma swoje korzenie w pogańskich wierzeniach. Ciężko osobie religijnej i szukającej Boga wyrwać się z systemu religijnego, bo daje on złudne poczucie bezpieczeństwa. Katolicyzm w ogóle po mistrzowsku realizuje synkretyzm religijny.
  • This commment is unpublished.
   Wiesław Paluszkiewicz · 13 dni temu
   @kololo Czy Bogu się nie podoba że modlimy się do Matki Bożej czy aby napewno skoro ją ma w swoim Królestwie Bożym . Jak myślisz bracie i siostro dlaczego Bóg Ojciec Jahwe wybrał sobie taką prostą niewiastę na zrealizowanie swojego zwierzenia przyjścia zbawiciela świata Jezusa Chrystusa . Jak myślicie czy aby napewno ją  Matkę Bożą mógł Bóg Ojciec  Służebnicę Pańską odrzucać. Myślę że nie . Prawda mało jest spisane na temat działalności Matki Bożej ale kim ty jesteś że odrzucasz działanie Ducha Świętego w Bogu Ojcu Jahwe i Zbawicielowi Świata Jezusie Chrystusie.... Amen Halleluja.
  • This commment is unpublished.
   Bereshit · 12 dni temu
   @Wiesław Paluszkiewicz To Jezus został cudownie poczęty z Ducha Świętego, pokazywał miłość Ojca do człowieka, dokonywał cudów, pragnal pojednania i takiej relacji jaka była na początku stworzenia i aby do tego mogło powrócić umarł na krzyżu, to w Nim mamy zbawinie. Nie ma innych pośredników. Gdyby było inaczej Bóg umieścił by to w Słowie. Maria by uzdrawiała razem z Jezusem, kładła by ręce na chorych, gdyby poszła do nieba uczniowie by o tym napisali w ewangeliach. Kochamy nasze mamy, są dla nas ważne i myślę, że dlatego tak bronimy tego do czego jesteśmy tak przyzwyczajeni i nie dajemy sobie nic powiedzieć, nie chcemy zobaczyć, sprawdzić i faktycznie jesteśmy w błędzie. Szukajmy prawdy ona wyzwala https://www.gotquestions.org/Polski/objawienia-Marii.html
   https://www.gotquestions.org/Polski/krolowa-niebios.htmlByliśmy przez wieki okłamamywani przez tych, którzy interpretowali Biblię po swojemu. Przez tych, którzy tzw. "objawienia" Maryjne traktowali jako bardziej święte od samego Boga. Przez to umyka, że  chwała i cześć, która należy się Jezusowi została zamieniona na chwałę dla człowieka i aby ludzie to kłamstwo przyjęli, zostały nadane nowe niebiblijne dogmaty 
  • This commment is unpublished.
   Basia · 12 dni temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Pomylenie z poplątaniem.Kompletny brak poznania.Bracie czytaj Słowo Boże.Od rana do wieczora,kazdego dnia  i módl się o mądrośc ,która zstępuje z góry od Stworzyciela  nieba i ziemi ,i na kolanach błagaj o  wybaczenie,łaske i miłosierdzie.Modle się za ciebie.
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 11 dni temu
   @Wiesław Paluszkiewicz Na jakiej podstawie Pan twierdzi ze Maria jest w Niebie? Ja moja wiarę opieram tylko i wyłącznie na Słowie Bożym a Pan? W tym Słowie Bożym jest napisane: „Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
   II Mojż. 34,17   III Mojż. 19,4   III Mojż. 26,1   V Mojż. 4,15-18   V Mojż. 27,15
   20.5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę  ojców na synach do trzeciego i czwartego „pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,
   20.6 A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”
   Pismo tez naucza aby z Niego nic nie ujmować i nic nie dodawać.  Dla mnie Biblia jest i będzie wystarczająca. Jeśli Bóg uznałby za stosowne aby oznajmić w Piśmie koniec żywota Marii to by ów koniec był opisany. 
 • This commment is unpublished.
  believer · 12 dni temu
  Każde słowo zasiane może dać w przyszłości plon. Może któryś z tych mężczyzn pewnego dnia porzuci ten kult bogini matki i zrozumie kto jest jedyną drogą do Ojca, drogą która nie potrzebuje zwodniczych pośredników. 
 • This commment is unpublished.
  Moc · 12 dni temu
  Pamiętajcie, że to Maryja jest batem na islam! 
 • This commment is unpublished.
  Elea · 11 dni temu
  Mysle ze testament wypowiedziany na krzyżu przez Naszego Pana Jezusa ,kiedy oddaje w opiekę umiłowanego apostoła swojej Matce a swoją Matkę apostołowi powinna dać do przemyslenia wielu z nas ,i zastanówmy się co piszemy i mówimy bo z każdego nienawistnego słowa będziemy rozliczani.Bòg jest miłością .,Maryja zawsze rozważała ...co jest wola Boża ,nie pytała się sąsiadki co ma zrobić ,tylko Boga ,była cicha pokorna i posłuszna Bogu .Nie wyrywała sobie włosów kiedy jej syna prowadzono na ukrzyżowanie ,która z nas nie chciałaby uratować swoje dziecko ,tak po ludzku ..a Maryja wypełniała wole Boga mimo ze miecz boleści ,przenikał jej serce ,patrząc na cierpienie i smierć swojego syna ,wiec czy można powiedzieć ze nie miała udziału w zbawieniu .Nie wiem ,noe jestem teologiem ,ale dziekuje Maryi za jej święte  posłuszeństwo i przepraszam Boga Ojca i również Maryje ze jej ukochany syn stracił życie w cierpieniu ,za moje grzeszne życie .Jej życie jest dla mnie droga do Jezusa w cichości serca .Jest Matka Boga i nie wolno o Maryi wypowiadać się źle .
  • This commment is unpublished.
   Marta · 9 dni temu
   @Elea Nikt nie wypowiada się żle  o Marii z Nazaretu.Ona nie nazywała się Maryja tylko Miriam,pochodziła z Nazaretu z rodu Dawida,tak jak i Józef.Ta osoba na obrazach   i w róznych objawieniach ,to nie jest żydowska dziewczyna,która urodziła Jezusa,po żydowsku Jeszua..Ludzie ,obudzcie się,bo na waszych oczach tworzy się chrzescijaństwo bez Jezusa Chrystusa,Jednorodzonego Syna Bożego.Z parę lat  prawdziwy  Zbawiciel świata,Jedyny Odkupiciel  Jeszua  będzie zastąpiony Maryją  i Jezusem  eucharystycznym,a potem ANTYCHRYSTEM.Ale wtedy będzie juz za póżno.Obudzcie się,oddajcie swoje życie  Jezusowi  Chrystusowi.Potrzeba ,aby kazdy narodził się na nowo.Teraz.
 • This commment is unpublished.
  Weronika · 11 dni temu
  Poznałam osobiście siłę duchowa Jezusa modliłam się po katolicku i chorowałam kiedy wzięłam biblie i zawołałam do Boga on mi pokazał prawdę O której mi nikt nie powiedział, dostałam wizje sny I potężne uzdrowienie uratował mnie 
Reklama

Ostatnie komentarze

Liczba pacjentów wymagających podłączenia do respiratora w miesiącu:
listopadzie: zaszczepionych 42, niezaszczepionych 17
grudniu: zaszczepionych 46, niezaszczepionych 22
Liczba pacjentów na OIOM w
Listopadzie: zaszczepieni 42, niezaszczepieni 17
Grudniu: zaszczepieni ...
A mnie niepokoi, tak wielu ludzi w szpitalach z powodu problemów z drogami oddechowymi. Zawsze były grypy, zapalenia oskrzeli, ale radziliśmy sobie z nimi bez ...
@ZEETak, bo nie jesteśmy z tego świata, żeby temu światu narzucać swoje prawa. Państwo ma być świeckie, czy nam się to podoba, czy nie.  To, ...
Popieram. Lepiej okazać komuś za dużo miłosierdzia, niż odmówić pomocy.  
A gdzie jakaś odpowiedzialność za innych?  Kiedyś kościół był jednym z twórców tzw społeczeństwa obywatelskiego. Dziś zamiast społeczeństwa obywatelskiego mamy sekciarstwo. Ja noszę maskę i ...
Pojawia się tylko jedno ważne pytanie - po co nam katolikom to przenoszenie na siłę zwyczajów z USA czy z zachodu w ogóle? Patrząc na ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zapisz
Preferencje
Razem z naszymi partnerami przechowujemy na urządzeniu informacje, takie jak pliki cookie, a także przetwarzamy dane osobowe, takie jak niepowtarzalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, w celu zapewniania spersonalizowanych reklam i treści, pomiaru reklam i treści oraz zbierania opinii odbiorców, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy możemy wykorzystywać dane geolokalizacyjne i identyfikację przez skanowanie urządzeń. Możesz kliknąć, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów zgodnie z opisem powyżej. Możesz też uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje przed wyrażeniem zgody lub odmówić jej wyrażenia. Pamiętaj, że niektóre rodzaje przetwarzania danych osobowych mogą nie wymagać Twojej zgody, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Twoje preferencje będą mieć zastosowanie tylko do tej witryny. Preferencje możesz zmienić w dowolnym momencie, powracając na tę witrynę lub odwiedzając stronę zawierającą naszą politykę prywatności.
Akceptuję
Odmawiam
Więcej
Essential
Te pliki cookies są niezbędne, by strona odpowiednio działała. Nie możesz ich wyłączyć.
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Ten rodzaj cookies pomaga nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
e.dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmawiam
Casale Media
Akceptuję
Odmawiam
PubMatic
Akceptuję
Odmawiam
Quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
mookie1.com
Akceptuję
Odmawiam
innovid.com
Akceptuję
Odmawiam
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmawiam