Polscy pastorzy o rosyjskiej agresji wobec Ukrainy

Polscy pastorzy o rosyjskiej agresji wobec Ukrainy

sobota, 19 luty 2022 14:05
Polscy pastorzy o rosyjskiej agresji wobec Ukrainy fot. Visegrad24/Twitter

Prorosyjscy separatyści ogłosili powszechną mobilizację w swoich samozwańczych republikach. Jednocześnie zarzucili Ukrainie plany ofensywy na ich terytoria. Kijów zaprzecza. Rosja, która zgromadziła przy ukraińskiej granicy według różnych doniesień od 120 do 150 tys. żołnierzy, prowadzi ćwiczenia, w tym wojsk jądrowych.

Sytuacja jest coraz bardziej napięta. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, prezydent Rosji Władimir Putin podjął już decyzję o inwazji na Ukrainę. Zachód grozi poważnymi sankcjami, jeśli siły rosyjskie naruszą ukraińską granicę.

Sytuacja ta, rzecz jasna, jest uważnie obserwowana również w Polsce.

Głos zabrali między innymi pastorzy w naszym kraju.

Bogdan Olechnowicz, pastor Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim, pisze, że "przerażająca jest perspektywa nieuchronnej, jak się wydaje wojny" u naszego wschodniego sąsiada.

Zauważa, że choć Zachód jest zjednoczony w sprzeciwie wobec rosyjskiej próby ingerencji w życie Ukrainy, to jednak pozostaje "w sumie zupełnie bezradny".

Pastor przyznaje, że nie wierzy w skuteczne sankcje wobec Rosji.

"Na szaleńców wszelkiej maści i dyktatorów nie ma skutecznych sposobów. I takie nikczemne jednostki, jak chociażby Władimir Putin, w historii "urządzały narodom życie", przynosząc częstokroć śmierć i cierpienie milionom ludzi przy zupełnej bierności mas" - przypomina.

Według Olechnowicza, wierzący mają prawo sprzeciwiać się tego rodzaju tyranom, tym bardziej, że Ewangelia "nie uczy bierności". "Uczy pokory, która nierzadko oznacza zdecydowany sprzeciw" - podkreślił.

Wezwał do modlitwy z Ukrainę i do tego, byśmy pamiętali, że wolność nie została nam dana raz na zawsze.

Edward Ćwierz, pastor z kościoła Wieczernik w Kielcach, alarmuje, że "niedźwiedź ze wschodu chce odbudować swoje wpływy sprzed 1989 roku".

Jak pisze, dla jego pokolenia jest to "oczywiste", ponieważ rozpoznaje ono tego "imperialnego ducha na odległość".

"Najpierw Ukraina a potem... Pamiętajmy jednak, że jest ktoś ponad Putinem. To Ten który "strąca władców z tronów, a wywyższa poniżonych" - zaznaczył.

Do sytuacji na Ukrainie odniósł się także pochodzący z tego kraju pastor kościoła Spichlerz w Warszawie - Andrzej Stepanow.

Według niego, Ukraińcy wobec agresji woleliby "walczyć otwarcie, niż poddawać się hybrydowej wojnie.".

Pastor przewiduje, że do otwartej wojny jednak nie dojdzie, ponieważ Putin "boi się i woli brudną wojnę z zielonymi ludzikami na czele".

Ostatnio zmieniany sobota, 19 luty 2022 14:33
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Magdalena · 2 lata temu
  My powinniśmy się modlić za każdego cywila.Niech Bóg ochroni ludzi którzy są skazani na cierpienie przez to że dwa mocarstwa ścierają się pomiędzy sobą.To się stać musi.Jak Babilon z Egiptem mieli wojnę to Jozjasz nie potrzebnie wtrącił się pomiędzy .Stracił życie .To jest polityka jedna i druga strona ma swoje za uszami .My czekamy na Pana Jezusa On i tylko On może to ogarnąć i Niech będzie Jego wola.
 • This commment is unpublished.
  Beata · 2 lata temu
  Może chrześcijanie , ludzie wiary w moc Imienia Jezus, powinni stanąć przeciw demonom wojny, stanąć w modlitwie wstawienniczej, przeciwstawić się NWO, a nie dewagować ludzkim myśleniem, ludzie wiary zacznijmy się jednoczyć,łączyć , stawać razem w modlitwie. Nie wiesz jak się modlić, wstawiaj sie na językach. czas jest krótki, demony to wiedzą. Bóg z Wami.
  • This commment is unpublished.
   Paweł · 2 lata temu
   @Beata Amen! Przykre tylko, że pastorzy zamiast do tego zachęcać, to piszą jak każdy innych celebryta.
 • This commment is unpublished.
  Joa · 2 lata temu
  Módlmy się o BOŻĄ interwencję w tej sprawie.Powstrzymanie putinowskich chorych ambicji aby odtworzyć ZSRR i z wolnych narodów zrobić niewolników.
 • This commment is unpublished.
  proroctwo · 2 lata temu
  Wojna na Ukrainie jeszcze będzie trwała półtora roku.  Ukraina nie będzie w Unii Europejskiej ani w NATO, bo taka jest wola Boża.  Rosja nadal będzie zdobywać nowe terytoria na Ukrainie ale  zwycięstwo Ukrainy jest nieuchronne. Putin jeszcze będzie rządził Rosją rok, może trochę więcej. Wszystko skończy się rosyjskim niewielkim uderzeniem jądrowym na południowy obwód doniecki, będą jednak bardzo duże zniszczenia, część z tej chmury pójdzie na Rosję. Główna chmura skieruje się na obwód rostowski w Rosji i nie osiądzie na Ukrainie. Od tego rozpocznie się klęska Putina. W przyszłości ujrzymy bardzo silną agresję bez przyczyny, okrucieństwo i przemoc wśród młodzieży z powodu wydarzeń, jakie mają miejsce na Ukrainie. Zobaczymy bardzo wiele pozbawionych opieki dzieci, które trzeba będzie karmić i otoczyć troską i dopiero potem karmić je duchowym chlebem. Słowo.
  Ukraina powstająca z ruin, która zaznała rozpaczy i poznała cenę wolności. Nie przylgnie do Europy, nikomu nie da swojej zawojowanej krwią niepodległości. Nastąpi przewartościowanie w narodach i Ukraina będzie uznawana za "starszy bratni naród". Z Ukrainy Bóg wyleje swoje życie na inne narody. Widzieliśmy wielką falę emigracji z Ukrainy. Zobaczymy też bardzo dużą reemigrację. Wielu ludzi powróci do kraju z różnych stron. Zobaczyłam, jak na Ukrainę pada złoty deszcz. Był na niej jasny, złoty pyłek, zstępował na nią. To Boża łaska nad Ukrainą i takie słowo: "nie możecie służyć dwóm panom". Ukraina będzie przechodzić ten okres boleści, dopóki nie będzie miała tylko jednego pana. Teraz służy dwóm. Aż nie zostanie u niej jeden pan. Będzie wychodziła z tego stopniowo. Przyjdzie bardzo duże przebudzenie - za 10 lat. Ogarnie wiele narodów. To będzie bardzo duże przebudzenie. Putin ma zapewniony los politycznych tyranów i zło nie odejdzie od jego domu. Słowo Boże mówi: "od domu tego, kto oddaje złem za dobro, zło nie odejdzie". A polityczna elita Rosji za swój brak odwagi i milczenie również zbierze obficie.
 • This commment is unpublished.
  Ruben Fiasco · 2 lata temu
  Może coś na temat laboratoriów broni biologicznej i ludobójstwie ukraińskim w Donieckiej i Ługańskiej?

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.