Polski pastor skomentował wybuch na Moście Krymskim

Polski pastor skomentował wybuch na Moście Krymskim

niedziela, 09 październik 2022 16:35
moment wybuchu na Moście Krymskim moment wybuchu na Moście Krymskim fot. Sławomir Ozdyk/Twitter

Wybuch na moście łączącym zaanaktowany Krym z kontynentalną Rosją obił się echem na całym świecie. Jest też komentarz polskiego pastora.

W wyniku eksplozji uszkodzona została trasa kolejowa biegnąca przez most, a także odcinki drogi na jednej z nitek samochodowych.

Według Amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną, skutki wybuchu ograniczyły na pewien czas ruchy rosyjskiego wojska. Na południu w obwodzie chersońskim okupanci starają się odpierać natarcie sił zbrojnych Ukrainy.

Po eksplozji władze w Moskwie zdecydowały o zaostrzeniu kontroli w rejonie przeprawy.

Nagrania wybuchu szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych. Następnie trafiły do głównych mediów.

Na wielu profilach sprzyjających stronie ukraińskiej zauważalne były głosy satysfakcji. Zniszczenie fragmentu mostu porównywano z zatopieniem krążownika Moskwa symbolicznego dla rosyjskiej floty.

Głos w mediach społecznościowych zabrał również pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

Nawiązał przy tej okazji do teorii o Wielkim Wybuchu. Nie zabrakło też odniesienia biblijnego i pełnych ironii "życzeń" dla urzędującego rosyjskiego dyktatora z okazji jego 70. urodzin. Obchodził je dzień przed wybuchem na moście.

"Kiedyś pisałem o tzw. Wielkim Wybuchu, że wybuchy niczego dobrego nie tworzą, lecz raczej niszczą. To wciąż prawda, lecz nie wziąłem pod uwagę, że zniszczenia w wyniku wybuchu mogą być dobre. Spójrz na Most Krymski. Piękny widok! Kiedyś zespół Izrael z radością śpiewał: "Płonie, płonie Babilon!". Happy Birthday Mr. Putin" - brzmi wpis Bartosika.

Agencja Interfax-Ukraina, podała, powołując się na źródła reprezentujace ukraińskie organy ochrony prawa, że eksplozja była wynikiem operacji specjalnej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Podobne doniesienia przekazał amerykański "The Washington Post".

SBU oficjalnie nie skomentowała swojego związku z ze zdarzeniem.

Na podstawie: TVN24.pl, Paweł Bartosik/Facebook

Ostatnio zmieniany niedziela, 09 październik 2022 16:47
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  B.H.Shaw · 1 lata temu
  dziwie sie ,ze ci "pastorzy" pisza takie glupie artykuly i jeszcze wciagaja w to Biblie . Most jest juz przejezdzalny ,pociagi przemieszczaja sie bez problemu .To ,ze US special forces to zrobily z Ukraincami ,to zadna tajemnica ,tak jak i zniszczenie NS2 ,czy zamordowanie N.Dugin . A wy popieracie takich ludzi ,nazistow ktorzy mordowali Rosjan od 2014 roku w Donbasie i wielka bestie zza oceanu ?  Glupcy i slepcy gloszace falszywe nauki i poslugujacy sie Slowem Bozym aby prac glowy owieczek 
  • This commment is unpublished.
   Daniel · 1 lata temu
   @B.H.Shaw Pastorzy piszą mądre artykuły i głoszą Słowo Boże 
  • This commment is unpublished.
   Tomek · 1 lata temu
   @B.H.Shaw Pan jest chyba zwolennikiem mordercy Putina fatalnie bo Putin przegra 
  • This commment is unpublished.
   anka · 1 lata temu
   @Tomek Skąd wiesz że przegra?
  • This commment is unpublished.
   doktor X · 1 lata temu
   @anka bo Bóg tak mówi! Pomsta do Niego należy! Chyba nie sądzisz, że Putin jest chrześcijaninem ? Taki morderca razem ze swoim Cyrylem to słudzy szatana! 
  • This commment is unpublished.
   skromny · 1 lata temu
   @B.H.Shaw Nawróć się!
  • This commment is unpublished.
   skromny · 1 lata temu
   @anka Nawróć się proszę! Putin już przegrał bo odrzucił  Ewangelię !
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @B.H.Shaw Niektórzy dają się porywać demonom wojny. A te demony wciągają i każą ślepo popierać jedną, a nienawidzić drugą stronę. Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda, propaganda dominuje, pierze ludziom mózgi i polaryzuje. Nie można lekceważyć siły Rosji. Ktoś, kto zaczyna wojnę ze sprzymierzeńcem największego sojuszu militarnego na świecie musi być do niej przygotowany. Dobrze jest znać prawdę, choćby po to, by wiedzieć kiedy uciec w bezpieczne miejsce, może przed promieniowaniem, może atakiem, a propaganda niekoniecznie prawdę powie.
   https://www.youtube.com/watch?v=1rxvUaQsTyY
  • This commment is unpublished.
   bezpieczny · 1 lata temu
   @Mat Nie przeceniaj roli Moskwy! To terrorysta, A każdy ma prawo do obrony przed takimi! 
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @bezpieczny Terroryzm należy udowodnić, jest wielu, którzy to samo zarzucają Ameryce, ale Ty jak rozumiem popierasz USA i myślisz, że już jesteś po stronie Boga. A zadałeś sobie pytanie dlaczego Bóg dopuścił do tej wojny? I to w Ukrainie? Dlaczego Bóg dopuszcza gdzieś wojny, rzezie, skoro pokój jest cenny i jest darem?
  • This commment is unpublished.
   bezpieczny · 1 lata temu
   @Mat Milcz !Zbrodnie Putina udowodniło zgromadzenie ONZ ! A Ty jeśli zamierzasz popierać jego zbrodnie łamiesz polskie prawo!  Art. 118 KK USA nigdy nie miało na sumieniu niczego złego to chrześcijański kraj w przeciwieństwie do Morderczej Rosji!! 
 • This commment is unpublished.
  doktor X · 1 lata temu
  I jeszcze się pochwal gdzie mieszkasz! Z bunkra klikasz? 
 • This commment is unpublished.
  Baca · 1 lata temu
  Była łodpowiedź ruskich? Przeca w telewizorze mówiły że ruskie już ni majo rakietów jeno proce i kamienie.
 • This commment is unpublished.
  AtakChin · 1 lata temu
  Z przepowienia o nadchodzacym uderzeniu Chin w sojuz to juz trzech wizjonerow prorokow wypowiedzialo sie i to calkiem niedawno. Nasz polski prorok Marian Węcławek nazywany jest również „śpiącym prorokiem z Leszna”. Mężczyzna twierdził, że ze snów – za pomocą trafnej interpretacji – można wyczytać przyszłość. I podobnie Rosyjski prorok Wiaczeslaw Kraszennikow. Przypadek? "Najpierw Chiny w imię wyższości żółtej rasy ruszą na Rosję, aby wydrzeć jej zauralskie terytoria. Do Chińczyków dołączą Turcy i wejdą do Europy, opanowując część kontynentu. Wnet jednak najeźdźcy wycofają się. (...) Rosjanie wracać będą w takim chaosie i rozprężeniu, że nie będą wiedzieć, kto jest ich wrogiem, a kto przyjacielem."-Marian Węcławek " i niezaleznie rosyjski prorok Wiaczeslaw Kraszennikow "W tamtym czasie powstanie konflikt Ameryki z Chinami i kiedy będą oni na krawędzi wojny, to Amerykanie w ostatniej chwili przestraszą się Chin i napuszczą je na Rosję. I zacznie się straszliwa wojna z Chinami. Wojna będzie taka, że niekiedy bez jednego wystrzału ogromne terytoria zostaną zajęte przez Chiny: wieczorem mieszkańcy zasną jako Rosjanie, a rano obudzą się jako Chińczycy. Ale w wielu miastach i wsiach będą krwawe walki. Sławik mówił, że Chińczycy będą zabijać naszych mężczyzn i chłopców, i sterylizować naszą ludność na podbitych terytoriach. Na podbitych ziemiach Chińczycy będą okrutni we wszystkim. " Wiaczeslaw Kraszennikow-Крашенинников, Вячеслав Сергеевич
  I  razony piorunem w 1975 przez telefon stacjonarny Amerykanin, zyjacy autor ksiazki Dannion Brinkley 'Saved by the Light' -box 8 i 9 str.39 ' China battles Russia'. Sa to dosc zblizone niezalezne wizje niespodziewanego ataku Chin.
  Nikt z nich nie okreslil daty tego ataku , ale kiedy najlepszy moment jak nie w chwili  najwiekszego oslabienia niedzwiedzia, a ten krwawi kazdego dnia i przesuwa resztki wojsk z syberii na front ukrainski pozostawiajac azje bez zadnej obrony.

  Sytuacja rzeczywiscie przypomina i do zludzenia podobna kiedy po wojnie zimowej zsrr z Finlandia (ta sie obronila) ,Hitler wyczul ze sojusznik to wydmuszka a nie potega i wlasciwy nadzorca zasobow naturalnych azji  i najechal przyjaciela stalina zapewne dla stabilnosci i ciaglosci dostawz tego rejonu. Teraz to Ukraina dzielnie sobie radzi i sie broni.Chiny bacznie obserwuja i udaja przyjaciela Rosji-az do dnia ataku?

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.