Bogdan Olechnowicz o proroctwach o Ukrainie

Bogdan Olechnowicz o proroctwach o Ukrainie

poniedziałek, 10 październik 2022 17:18
Bogdan Olechnowicz Bogdan Olechnowicz fot. Shoreline/YouTube

Bogdan Olechnowicz, który przez wiele lat był pastorem Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim, cytuje proroctwa sprzed 7-9 lat dotyczące Ukrainy. Wskazuje, że choć wówczas brzmiały "niedorzecznie i zupełnie nieprawdopodobnie", to dziś już tak nie jest. O proroctwach tych informował portal ChnNews.pl.

Olechnowicz zaznacza w mediach społecznościowych, że jest osobą "bardzo racjonalną" i w stosunku do proroctw przyjął postawę "otwartej ostrożności" ze względu na to, że każde proroctwo podlega procesowi "badania".

Jego uwagę zwróciło to, że proroctwa pochodziły ze środowiska ewangelicznego, w tym Ukraińskiego Aliansu Ewangelicznego. 

Nie odrzucił proroctwa, które opisywało napaść Rosji na wschodnią Ukrainę w celu zagarnięcia jej wschodnich terenów. 

"Czytałem to proroctwo w momencie rewolucji na Majdanie w Kijowie na przełomie 2013 i 2014 roku, a więc na kilka miesięcy, zanim Rosjanie rozpoczęli swoją hybrydową wojnę na wschodzie Ukrainy" - wspomina.

Jak zauważa, wypełnienie tego słowa proroczego w roku 2014 było "ewidentne". Być może dlatego, jak pisze, z uwagą przeczytał kolejne proroctwo.

Przyznaje, że zawartość tego nowego słowa proroczego była jeszcze trudniejsza do przyjęcia i mogła "rodzić nieufność ze względu na zawartość". Mogła wręcz "szokować".

Fragmenty tego słowa, o którym wówczas pisaliśmy i które cytuje Bogdan Olechnowicz, brzmiały:

"Ukraina nie zapłaciła jeszcze pełnej ceny za swoją wolność i transformację w zdrowy kraj. Zostanie jeszcze przelana krew w Donbasie, na Krymie i w Kijowie. Będą jeszcze ofiary w dużych miastach – w Charkowie, Dniepropietrowsku, Zaporożu, Odessie. Będzie miało miejsce kilka bardzo ważnych strategicznych walk na wschodzie Ukrainy, od których będzie dużo zależało…..Wszystko skończy się niewielkim uderzeniem jądrowym w Ukrainę na skalę lokalną. Będzie strefa wykluczenia, czarny pas – to dotyczy Ukrainy. Część chmury radioaktywnej pójdzie na Rosję i od tego zacznie się klęska Putina”.

Druga osoba w trakcie spotkania wszechukraińskiego Zjazdu Proroków również przepowiadała:

"Nastąpi krótki atak jądrowy na Ukrainę. Może być jeden niewielki przypadek. Dotyczy to obwodu donieckiego, ale na skalę lokalną. Możliwe, że wyrządzi mniej szkód niż Czarnobyl".

Jak wskazuje Olechnowicz, choć wtedy brzmiało to niedorzecznie, teraz jest inaczej.

"Powiem więcej, po takim dniu jak dzisiaj, gdzie Putin jak zranione zwierzę zagonione do kąta, atakuje Ukrainę w swej bezmyślnej zapalczywości, opcja użycia taktycznej broni jądrowej wydaje się więcej niż prawdopodobna. Mówią o tym wszystkie fakty. Mówi o tym sam Putin i jego przyboczni i bynajmniej nie po to, by straszyć kogokolwiek, ale po to, by oswoić z tą myślą cały świat. Tak, to może być akt zupełnej desperacji, ale ufam, że jeśli do tego dojdzie, będzie to koniec rządów tego nikczemnego człowieka" - pisze.

Podkreśla, że jeśli Putin rzeczywiście użyje broni jądrowej, to byłoby to "fatalne zniszczenie pewnego tabu i status quo, które było nienaruszalne przez prawie 80 lat".

Olechnowicz wyraża nadzieję, że nie będzie to oznaczało eskalacji do poziomu kolejnej wojny światowej.

Podkreśla, że ufa w tym wszystkim Bogu.

Na podstawie: Facebook/Bogdan Olechnowicz

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 17:49
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Marcin Kurylek · 1 lata temu
  A kto to jest ten Bogdan Olechnowicz? Jakie znaczenie ma jego opinia? 
  • This commment is unpublished.
   informator · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Pastor! W Polsce żyją również protestanci (np. zielonoświątkowcy ponad 23 tys. wiernych zrzeszonych w 217 zborach.  i baptyści 5300 pełnoprawnych członków), a nie jedynie katolicy. Są też Luteranie 60 425 wiernych, jak i Metodyści 4,5 tysiąca wiernych. Pastorzy mogą się żenić a nie są związani niebiblijnym przymusem celibatu. 
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @informator Jestem nowo narodzonym wierzącym ale to nie znaczy ze mam przyjmować te kocopaly bezkrytycznie. 
  • This commment is unpublished.
   Zdumiony · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Bogdana nie znasz?! Człowieku gdzie ty żyjesz?! 
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Zdumiony Znam znam Kolego. Dobrze znam. I świadomie nie przyjmuję niczego co mówi i robi. Skończyłem z idolami jakieś 35 lat temu. Żyję bez wpływu pana Bogdana z moim Bogiem przez te wszystkie lata i jakoś nie widze braku. I niech tak pozostanie. Wypowiadam się tylko dlatego żeby inni Kochani wierzący przestali łykać bezkrytycznie wszsytko co sie podaje jako "od Pana". W rzymskim kosciele jest papiez a w ewangelicznych objawienia tzw. liderów. Straszne, smutne. 
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek co ty wiesz o objawieniach? Biblia mówi, proroctw nie lekceważcie! 
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @ekumeniczny Hmm. No rzeczywiście wysoki poziom wypowiedzi….. Ciezko mi się odnieść bo jednak jest to jakaś kakafonia slow bez celu. Zakładając ze przez 35 lat świadomego chodzenia z Bogiem jednak coś wiem o badaniu proroctw i tzw. objawień dzięki znajomości pisanego Słowa odpowiem tylko tyle- wiarygodność rzeczonego człowieka jako niosącego proroctwa jest zerowa. Na marginesie- nie przechodziłem  z panem na Ty wiec proszę o zachowanie  etykiety i zwracanie się na pan a nie na ty. Nie jestem pana kolega.
  • This commment is unpublished.
   SZLACHETNY,SŁOWIANIN · 1 lata temu
   @informator toż to bagno, ci pseudo protestanci wspóczesni ,zajmuja się polityką,reprezentują anty polskie i anty narodowe poglądy.to zarządzane komórki syjonistyczne ,przez zydów .głosza bzdury  i jakieś rozchisteryzowane emocje ,brak zwyklej wiary opartej na dogmatach .lepiej iśc do teatru lub na mecz ,tam też są przeżycia  głebokie iprawdziwe ,bez czarów i okultyzu żydowskigo  ,bez poganskigo  folkloru żydowsiego.PROTESTANCI ODPOWIEDZCIE  DLACZEGO MODLICE SIĘ ZA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA SWIECKIEGO SATANISTYCZNEGO OKUPACYJNEGO PANSTWA IZRAELA,JESTEŚAŁTÓW ,MORDERSTW IGRABIEŻY NA PALESTYŃCZYKACH.ŻYDZI MUSZĄ PRZYJA C CHRYSTUSA.AOBENIE SODRZUCENI ,NIE SĄ I JUZ NIE BĘDĄ NARODEM WYBRANYM, TO SA SYNOWIW ZŁA ,KĄKOL
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  Już jakieś proroctwa były stamtąd ..w 2010 r....Donald Tusk o sercu Dawida ...a dom Saula ...usunięty ;-)
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Catty Dokładnie! Lepiej aby się na nowo nie wypowiadał… to proroctwo nie spełnilo (nie moglo) bo facet przemyca swoje preferencje polityczne dodając słynne : „tak mówi Pan”. Paru zwolenników z KBWCH to kupi ale nie stojący w Słowie objawionym zwykli wierzący. 
 • This commment is unpublished.
  Religijny · 1 lata temu
  Dajcie Bogdanowi spokój. Co powiedział to powiedział. Świat przecież dalej się kręci. Wyluzujcie ludzie bo jesteście zbyt spięci.
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Religijny Fałszywy prorok i tyle. Bez znaczenia, bez autorytetu, bez wpływu. Co do spięcia - albo jestesmy powazni i traktujemy Słowo powaznie albo bawimy się w tzw. "fajnych chrzescijan" i mówimy jak kibice po przegranym meczu "nic sie nie stało, polacy nic sie nie stało".... Wybieram wierność Słowu.
 • This commment is unpublished.
  Krzysiek · 1 lata temu
  Witam wszystkich. Szanowni Państwo. Myślę, że nie ma potrzeby piętnować Pastora Olechnowicza. Przecież On nie podał swojego proroctwa tylko PRZYTOCZYŁ proroctwa innych, z lat poprzednich. Czytałem proroctwo o tym, że cyt. "Ukraina nie zapłaciła jeszcze pełnej ceny za swoja niepodległość....". Myślę, że to proroctwo spełnia się właśnie teraz, na naszych oczach i moim zdaniem warto rozważyć kolejną część tego proroctwa.
  • This commment is unpublished.
   ? · 1 lata temu
   @Krzysiek tylko warto popatrzeć nawet tu na stronie na całość z tych konferencji to połowa trafiona a druga nie... i czy to jest proroctwo, nie wiem, widać kiedy Bóg mówił w Biblii przez proroków to 100% zostało wypełnione. w obecnych czasach za dużo na każdą myśl mówi się słowo Boże, bez analizy, oceny owoców, wiadomo łatwiej z perspektywy czasu 
 • This commment is unpublished.
  Bogdan · 1 lata temu
  Opinia p Olechnowicz nie ma żadnego znaczenia. To jeden z samozwańczych pastorów, który wprowadza zamęt do chrześcijastwa. Dobrze, że nie jest już pastorem.  
 • This commment is unpublished.
  Piotr · 8 miesiecy temu
  Olechnowicz to żałosny polityk, polityk zakochany w PO. Wykazuje się skrajnym nie obiektywizmem. Polityka w którą się zaangażował nie pozwala mu trzeźwo spojrzeć na sprawy duchowe, więc opinia jego w tym temacie nie powinna być brana pod uwagę.
 • This commment is unpublished.
  Antoni · 8 miesiecy temu
  Kościoły, ktore zapraszają Pna Bogdana Olechnowicza orędownika hasła "Osiem gwiazdek" (***** ***) są odpowiedzialne za odchodzenie i rozpady tychże wspólnot. Przez ostatnie 8 lat byłem świadkiem wielu podziałów, wilu przykrości, zerwanych znajomości, zranień właśnie przez tego człowieka. Kościół to miejsce, pojednania, miłości, szacunku a nie epatowania przy każdej okazji hasłem "ośmiu gwiazdek". 

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.