Ustawa "w obronie chrześcijan". "Barbarzyńskie hordy atakują"

Ustawa "w obronie chrześcijan". "Barbarzyńskie hordy atakują"

wtorek, 11 październik 2022 18:49
Ustawa "w obronie chrześcijan". "Barbarzyńskie hordy atakują" fot. blogspot.com

Minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro złożył w Sejmie ustawę o ochronie chrześcijan. Zgodnie z zamierzeniem autorów, projekt ma wyrównać szanse. - Tak samo prawo do wolności religijnej jest ważne, jak prawo do demonstrowania czy do wolności wypowiedzi - powiedział wiceminister Marcin Warchoł.

Obywatelski projekt ma na celu między innymi ochronę symboli religijnych. Ma doprecyzować przepisy wolności wyznania, aby nie było wątpliwości czy dany czyn jest zabroniony.

Zgodnie z nowelizacją, penalizowane miałoby być "publiczne lżenie lub wyszydzanie" Kościoła lub związku wyznaniowego.

- Jest to inicjatywa Solidarnej Polski, ale ma głębokie podstawy społeczne, bo to do nas zgłaszają się przerażeni obywatele różnych wyznań - tłumaczy Warchoł, który jest głównym promotorem projektu.

Jak stwierdza, dzisiaj "barbarzyńskie hordy atakują kościoły, przerywają msze", a na to nie może być zgody.

Warchoł wskazuje, że prokuratura w latach 2009-2015 prowadziła 163 postępowania w sprawach agresji i dyskryminacji wobec chrześcijan, a obecnie ma być ich o wiele więcej.

Podkreśla, że ustawa jest "prowolnościowa" i nie jest wymierzona przeciwko nikomu, lecz jest za wolnością i możliwością spokojnego wyznawania religii i modlenia się.

Zgodnie z propozycją Solidarnej Polski, artykuł w Kodeksie Karnym maiłby brzmieć:

"Kto publicznie lży lub wyszydza Kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej, jego dogmaty i obrzędy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

"Tej samej karze podlegałby ten, "kto publicznie znieważa przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych".

Jednocześnie miałby zostać wprowadzony do Kodeksu karnego art. 27a, zgodnie z którym "nie popełnia przestępstwa, kto wyraża przekonanie, ocenę lub opinię związane z wyznawaną religią głoszoną przez kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej, jeżeli nie stanowi to czynu zabronionego przeciwko wolności sumienia i wyznania lub publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa lub pochwały jego popełnienia".

Pod ustawą podpisało się prawie 400 tysięcy osób.

Na podstawie: Prawo,pl, Newsweek

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 październik 2022 18:58
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  skromny · 1 lata temu
  Brawo! Dzięki Bogu za PIS i za Solidarną Polskę! 
 • This commment is unpublished.
  Patafiany czas zmądrzeć · 1 lata temu
  Katolicyzm msze to bałwochwalstwo kościół odstepczy dążący do jednej religijni przygotowanie do antychrysta 
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Kiedy wreszcie my, protestanci przestaniemy zionac nienawiscia do katolików? Pan Jezus mowil o JEDNYM kosciele i w sklad tego PRAWDZIWEGO kosciola wchodza rozne protestanckie, katolicki i te stare, historyczne: koptyjski, babilonski, ormianski, abisynski, i inne. My nie mamy monopolu na chrześcijanstwo, a wykluczamy nie-protestantow z chrześcijanstwa. Masakra. Kosciol wojujacy sam ze soba i do tego poganska, demoniczna nawalanka z zewnatrz. Nie dziwie sie, ze chrześcijanstwo w dzisiejszych czasach jest b slabiutkie. Nie dziwie sie. Bo nie jestesmy jednoscia (nie mylic z chora ekumenia, bedaca w sojuszu z herezjami).

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.