Krytyczny głos pastora ws. spotkania polskich pastorów i księży z papieżem

Krytyczny głos pastora ws. spotkania polskich pastorów i księży z papieżem

czwartek, 13 październik 2022 19:39
papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com

"Dzisiejsze wydarzenia nie pozwalają mi milczeć" - pisze pastor kościoła Droga w Inowrocławiu Sławomir Ciesiółka o wspólnej wizycie księży, pastorów i liderów z Polski u papieża Franciszka w Watykanie.

Jak stwierdza, "Luter się w grobie przewraca". Przedstawia kilka myśli związanych z wydarzeniem w Watykanie.

"Wszyscy uczestnicy mają pragnienie i dążą do jednej Eucharystii i komunii" - stwierdza.

Zauważa, że "wszystko budowane jest na miłości, jedności, szacunku, braterstwie (z Franciszkiem) czyli na człowieku".

"Nie ma już mowy o Chrystusie. Ciekawe prawda?" - pyta.

"Po trzecie, oglądając zdjęcia zastanawiam się dlaczego zwolennicy frywolnego stroju podczas nabożeństwa poszli na spotkanie w garniturach. Skoro ubiór nie ma znaczenia, mogli pójść w podartych dżinsach i t-shirt" - dodaje.

Według niego, wnioskiem jest to, że "Boże Słowo wypełnia się na naszych oczach".

Wzywa stanowczo: "Kochani, uciekajcie od takich pastorów i z takich ekumenicznych kościołów, prowadzą Was do zwiedzenia".

To kolejny wpis pastora Ciesiółki w tej sprawie. Przed watykańskim spotkaniem stwierdził, że ekumenizm prowadzi do Rzymu, Watykanu i rzymskiego katolicyzmu.

"A Boże Słowo wielokrotnie ostrzega, aby nie wracać do Egiptu" - dodał.

Na spotkanie z papieżem do Rzymu przyjechali między innymi: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, Karol Sobczyk - sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, Krzysztof Demczuk - współorganizator ekumenicznej konferencji Strefa Zero, katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński, Jacek Weigl - lider wspólnoty Syjon, Edward Ćwierz - pastor z Kielc i Michał Włodarczyk - pastor ICF Bydgoszcz.

Ten ostatni spotkanie z papieżem określił jako "arcyciekawe", "serdeczne" i "nieformalne" oraz "przepełnione duchem Ewangelii".

Na podstawie: Facebook/Sławek Ciesiółka, Facebook/Michał Włodarczyk

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 październik 2022 20:09
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Duchem Ewangelii? Wow! Czyli rozumiem, że wytłumaczyli papierzowi parę ważnych kwestii, np. Kult maryji i świętych to pogaństwo, a nie ewangelia, albo chrzest dzieci to nie polisa do nieba itp.
  • This commment is unpublished.
   Kate · 1 lata temu
   @Tubal Haha dokładnie :))
  • This commment is unpublished.
   Ego · 1 lata temu
   @Tubal Niczego nikomu tłumaczyć nie będziesz, bo nie masz na to żadnego mandatu. Protestantyzm to zmora. Sami będziecie sądzeni ze swoich sądów i pychy-skad się ona w was bierze to zagdadka, bo względnie niewiele wnosicicie.
  • This commment is unpublished.
   Mw · 1 lata temu
   @Ego Twój nick mówi sam za siebie...Zejdź niżej to zobaczysz prawdę- a ona cię wyzwoli.
 • This commment is unpublished.
  MRMR · 1 lata temu
  Ciekawe czy tzw ewangelikalni brali udział w ekumenicznym kulcie "Paczamamy"...
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Nie ma to, jak zauważać źdźbło w oku brata, nie widząc belki w swoim własnym. Takie chrześcijańskie po prostu.Billy Graham lubi to :D
 • This commment is unpublished.
  beo · 1 lata temu
  Jeśli ktoś jeszcze nie zna, polecam książkę Ellen White "Wielki Bój".  Autorka już ponad 130 lat temu wskazywała na to, że wielu protestantów będzie zdania, iż katolicyzm i papiestwo się zmieniło, co jednak nie jest i nie będzie możliwe zwlaszcze po ogłoszeniu dogmatu o nieomylności papieża w 1870 roku...
 • This commment is unpublished.
  Antosia · 1 lata temu
  Włodarczyk.... aż mnie przeszło... wielki upadek i zwiedzenie.. niech mu Bóg wybaczy i odnowi umysł 
  • This commment is unpublished.
   Zonno · 1 lata temu
   @Antosia Droga Antosiu, czy już beleczka z oka wyjęta? Bo coś Ci wzrok szwankuje i widzisz grzechy u innych, a swoich nie dostrzegasz. Odrobina pokory uleczy serce. 
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Tak z doświadczenia powiem,  że akurat ten Ciesiółka to tchórz, który mocny jest tylko w gębie. Kiedy proponowałem mu kontakt telefoniczny, aby wyjaśnić sprawę między nami to przestał się odzywac i mnie zablokował. Pastorem jest chyba tylko w swoim własnym mniemaniu. Nieprawdaż Sławku? Pamiętasz, jak chciałeś ukraść mi żonę? Z Ciesiółków preferuje zdecydowanie Marka. 
  • This commment is unpublished.
   evka · 1 lata temu
   @Zoono A to właśnie Iza Ciesiółka,żona Marka Ciesiółki,pastora kosciola ,,Droga,tam też była  w Watykanie!!,Czyli szeroka,powszechna droga do piekĺa?Gratulacje!
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @evka Ja tam o Sławusiu mówię, tym z Inowrocławia 
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Kol 3:8-15 SNP 8 Teraz jednak odrzućcie to wszystko: gniew, porywczość, złość, oszczerstwo, obraźliwe wypowiedzi. 9 Przestańcie się też nawzajem okłamywać, skoro zdarliście z siebie starego człowieka wraz z jego postępkami, 10 a przywdzialiście nowego, który się nieustannie odnawia, by rozpoznać w sobie obraz swego Stwórcy. 11 Na tej drodze nie liczy się, czy ktoś jest Grekiem, czy Żydem, czy go obrzezano, czy nie, czy pochodzi z daleka, jest Scytą, niewolnikiem, czy wolnym — liczy się tylko Chrystus, który jest wszystkim i we wszystkich. 12 Dlatego jako ludzie wybrani przez Boga, święci i ukochani, przyjmijcie postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. 13 Jako tacy okazujcie jedni drugim wyrozumiałość, gotowi wybaczyć sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował wam, tak czyńcie i wy. 14 Przede wszystkim jednak kierujcie się miłością, która jest spójnią doskonałości. 15 Ponadto w waszych sercach niech panuje pokój Chrystusowy. Jako ludzie tworzący jedno Ciało zostaliście przecież do życia w nim powołani. Nie zapominajcie też o wdzięczności!
  • This commment is unpublished.
   Grażyna z Bydgoszczy · 1 lata temu
   @Zoono "przyjmijcie postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości" - TAK! I dlatego żal mi zwiedzionych przez swoich pasterzy - w każdym kościele.
 • This commment is unpublished.
  Mw · 1 lata temu
  Ludzie nie ma czegoś takiego jak denominacja, jest tylko prawda, albo zwiedzenie- Duch Święty, albo diabeł. Jakikolwiek kompromis nie wchodzi w grę.
 • This commment is unpublished.
  Apollos · 1 lata temu
  Tak sobie to wszystko czytam i co widzę?Wojenki, bitwy, jakieś tam racje, czyli pieprzenie zamiast solenia... Jest jedno Ciało Jezusa Chrystusa. I jest Jego podróba, trup poskładany z różnych części różnych "ciał" Jest jeden Kościół. I to nie jest KK... 

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.