„Co tam robią protestanccy pastorzy?”

„Co tam robią protestanccy pastorzy?”

piątek, 14 październik 2022 11:52
Watykan Watykan fot. Pixabay.com

„To dla mnie rzecz oczywista, że katoliccy księża i aktywiści jeżdżą do Rzymu. Pytanie, które sam sobie zadaję, brzmi: co tam robią protestanccy pastorzy?” - pisze w mediach społecznościowych pastor warszawskiego Kościoła Chwały Marcin Podżorski w odniesieniu do wizyty polskich księży, pastorów i liderów u papieża Franciszka.

Według niego, wizyta ta jest przykładem „duchowego zagubienia”. 

Podkreślił, że nie odmawia wspomnianym pastorom zapału, szczerego serca czy dobrych intencji, jednak samo szczere serce to za mało, żeby nie pobłądzić.

„Wszelka duchowość musi respektować ramy Słowa Bożego. Próba budowania koncepcji duchowej jedności poza oczywistymi prawdami Słowa Bożego wyprowadzi nas na bezdroża błędu” - zaznaczył. 

Zauważył, że to właśnie Słowo Boże ożywione przez Ducha Świętego przyprowadza do objawienia podstawowych prawd biblijnych.

Wskazuje, że Słowo przestrzega przed przyjmowaniem koncepcji „opartych na mieszankach duchowych”, które pastor określa jako „miks biblijnej prawdy, pobożnych życzeń i nieprawdy”.

„Apostoł Paweł piętnował ludzi, którzy przekręcają Ewangelię Chrystusową. Jednocześnie w swych listach Paweł zdefiniował ważną zasadę duchową obowiązującą po dziś dzień: głoszenie ewangelii odmiennej od wzorca biblijnego jest pod przekleństwem (Gal. 1,8)” - wskazuje Marcin Podżorski.

Dodaje, że „wiatry różnych nauk wieją raz z jednej, raz z drugiej strony”, ale „biblijny fundament objawienia Jezusa Chrystusa będzie trwał na wieki”.

„Tego się trzymajmy” - zaapelował.

Na spotkanie z papieżem do Rzymu przyjechali między innymi: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, Karol Sobczyk - sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, Krzysztof Demczuk - współorganizator ekumenicznej konferencji Strefa Zero, katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński, Jacek Weigl - lider wspólnoty Syjon, Edward Ćwierz - pastor z Kielc i Michał Włodarczyk - pastor ICF Bydgoszcz.

Na podstawie: Kościół Chwały/Facebook

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 kwiecień 2023 08:50
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  taka refleksja · 1 lata temu
  ale jazz!"prorokuję" czy inaczej "przepowiadam", że w tym jednaniu się pastorów z watykanczykami będzie teraz niezły rozłam wśród samych pastorów i ich zboro/kościołów. Czyli wnioski nasuwają się same jakie owoce to wszystko przyniesie.
 • This commment is unpublished.
  Iv · 1 lata temu
  W kościele pojawił się ostatnio pogląd, że " nieważne są racje, ale ważne są relacje"Wyobrażam sobie Jezusa, klepiącego faryzeuszy po plecach i mówiącego,  " chłopaki, nie ma o co kopi kruszyć, przecież nie ważne są racje, ale ważne są relacje"Brzmi zabawnie, nieprawdaż? Szkoda, że nie wszyscy to dostrzegają:(
 • This commment is unpublished.
  Robert · 1 lata temu
  TRZY NIECZYSTE DUCHY - Chrześcijaństwo ,- Judaizm i Islam.

  Objawienie 16:13 I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
  14 A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

  2 Kor 6:17 Dlatego wyjdźcie spośród nich (Chrześcijan ,Islam czy Judaistów) i odłączcie się, mówi Pan (Jezus), I nieczystego się nie dotykajcie (ich nauk ,tradycji czy ceremoniałów); A Ja przyjmę was
  18 I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan (Jezus Bóg) Wszechmogący;
 • This commment is unpublished.
  Robert · 1 lata temu
  Ciągnie ich do matki.

  Objawienie 17:5 A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.

  Kościół KRK jest matką a kim są jej córki? To wszelkie pozostałe wyznania chrzescijańskie ,kościoły czy społeczności .To prawosławie ,protestantyzm itd...
 • This commment is unpublished.
  Nick · 1 lata temu
  Jak tu wchodzę, to czuję dziwny zapach. Hmm, co tak cuchnie. Salsa już wiem - to ruskie onuce.
 • This commment is unpublished.
  007 · 1 lata temu
  Ćwierz to koło Wieczernika. A Wieczernik, to sekta!! Nawet jak chcesz się umówić z dziewczyną, to cię korygują, jak nie po ich myśli. No i kanciarze, odebrali jednemu ze zborowników wszystko co miał. Bo popełnił WIELKI błąd, prosząc ich o pomoc.
  • This commment is unpublished.
   były · 1 lata temu
   @007 widzę żeś wielki znafca tego co się tam dzieje! nie powtarzaj bajek, które gdzies zasłyszałeś bo nie masz pojęcia o niczym!
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  "Inną konsekwencją tego mrocznego i coraz ciemniejszego okresu jest to, że postrzeganie prawdy zostało wywrócone do góry nogami. Nie ma wielkiej troski i pośpiechu, aby pokutować, gdy zło zostanie ujawnione. Zamiast tego ludzie określają prawdę jako negatywną, surową i pozbawioną miłości i deklarują, że pochodzi od szatana. Przedstawiają stróżów Bożych jako zgorzkniałych, negatywnych i surowych ludzi, którzy sprzeciwiają się nadprzyrodzonym znakom i cudom. To jest kategorycznie fałszywe. Strażnicy manifestują dary nadprzyrodzone — mówią w imieniu Wszechmogącego Boga. Wymaga to o wiele więcej przygotowań i poświęcenia niż telefon komórkowy do fałszywego proroka, prorokini czy szarlatana, który twierdzi, że manifestuje znaki i cuda. Prawda jest nie do przyjęcia podczas odstępstwa. Dlatego ci, którzy doszli do władzy zarówno w sferze świeckiej, jak i religijnej, są w większości inspirowani demonicznie.

  Mogą wyglądać na towarzyskich, życzliwych, oddanych, a nawet okazywac serce sługi. Powinniśmy rozważyć trzy fragmenty, aby nie dać się zwieść pozorom.
  „Albowiem tacy są fałszywi apostołowie, podstępni pracownicy, przemieniający się w apostołów Chrystusa. I nic dziwnego! Bo sam szatan przemienia się w anioła światłości. Dlatego nie jest rzeczą wielką, jeśli jego słudzy przemieniają się również w sługi sprawiedliwości, których koniec będzie zgodny z ich uczynkami. 2 Koryntian 11:13-15

  Czy wierzymy, że w tym okresie wielkiego odstępstwa możemy rozpoznać złych przywódców po wyglądzie zewnętrznym? Chrystus ostrzega nas przed oszustwem tak sprytnym i wiarygodnym, że jeśli to możliwe, sami wybrani mogą zostać oszukani. Czy rozpoznamy i unikniemy tego oszustwa na podstawie zewnętrznych pozorów? Co sprawia, że ​​sami wybrańcy nie mogą zostać oszukani? Jest to zdolność widzenia ***poza zewnętrzne pozory *** i zobaczenia prawdziwej natury sprytnie zamaskowanych nosicieli ciemności i oszustwa. poza personą prostolinijności i przez działanie Ducha Świętego ujrzyj duchowo zepsuty stan duszy. Dlaczego Bóg miałby posyłać proroków i strażników, gdyby ludzie ich nie potrzebowali? To ostatni raz, kiedy strażnicy i prorocy zostaną wysłani, aby ostrzegać ludzi, ganić i demaskować demoniczne przywództwo. Jeśli ludzie tym razem nie posłuchają i nie odpowiedzą, nie będzie kolejnej okazji, gdy na ten świat spadnie całkowita duchowa ciemność. Pytanie może brzmieć: „W takim razie komu możemy ufać?” Jest tylko jeden wybór.

  Czas na podażanie za ludzmi minął. Konieczne jest, aby ludzie modlili się, oddali się w całkowitym zawierzeniu Bogu i do tego stopnia, by mogli usłyszeć i odpowiedzieć na Ducha Świętego. Tylko On może nas przeprowadzić przez labirynt odstępstwa.

  Nie możesz ufać przywódcom, którzy doszli do władzy przez pęd odstępstwa. Osoby, które szczerze się modlą, prezentują prawdę, identyfikują oszustwo i zwodzicieli oraz ostrzegają ludzi, nie osiągną przywództwa. Podobnie jak stróże i prorocy, są zdyskwalifikowani, ponieważ mówią i bronią prawdy. Atmosfera odstępstwa wytwarza i pozwala tylko szarlatanom wstąpić do przywództwa. Szymon arcyksieznik jest przykładem tego, co motywuje obecne przywództwo. Szymon kierował się władzą, pieniędzmi i sławą. Przywódcy, którzy kojarzą się i otwarcie wspierają rażąco diabolicznych ludzi, nie mogą być zamieszkani przez Ducha Świętego. Są opętani przez ducha Szymona. Skupiają się na wartości liczbowej, ponieważ jest ona podstawą sławy i dochodu. Żaden z nich nie wybrałby utożsamiania się z Chrystusem lub apostołami, którzy porzucili wszystko, by przedstawiać i bronić prawdy. Używają swoich pozycji jako symbolu ich ważności jako sług Bożych, ale w środku są przepełnieni substancją duchowej śmierci. „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo jesteście podobni do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne kości umarłych i wszelkiej nieczystości. Mimo to również na zewnątrz wydajesz się ludziom sprawiedliwy, ale wewnątrz jesteś pełen obłudy i bezprawia”. — Mateusz 23:27-28 To nie jest gra! Jeśli ktoś zignoruje znaki ostrzegawcze i sygnalizację świetlną na ruchliwej arterii, może go to kosztować życie. Zignoruj ​​to, co jest jednoznaczną duchową niegodziwością na wysokich stanowiskach, a może to kosztować duszę. Nadszedł czas, aby się obudzić, modlić się, modlić i modlić się jeszcze trochę i zwracać uwagę na Ducha Świętego. Szatan zaślepia ludzi na niegodziwość przywódców odstępców. Ich grzechy są popełniane otwarcie. Otwarcie bratają się z działaczami New Age, nikczemnymi szarlatanami, heretykami, fałszywymi prorokami i prorokiniami i prowadzą ludzi do duchowej śmierci odrzucenia miłości do prawdy."
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  Niektórzy powiedzieli kiedyś: „Prawda została zabita, aby zapewnić ucztę dla jedności”. Nigdy nie było to bardziej prawdziwe niż dzisiaj. W przeszłości były mroczne czasy prześladowań i tłumienia sprawiedliwości i wierzymy, że historia przygotowuje się do powtórzenia. Prawdziwy lud Boży musi się przygotować. W świeckim świecie otacza nas nadmiar niegodziwości — zwodnicze służby, epidemiczna hipokryzja, samozadowolenie, letarg i apatia w sferze religijnej. To nie jest czas, aby prawdziwi chrześcijanie ignorowali prorocze ostrzeżenia, ale czas, by być czujnym, czujnym i gotowym do obrony naszej wiary, świadectwa, świadectwa i Słowa Bożego.
 • This commment is unpublished.
  Adrian · 1 lata temu
  Drodzy oburzeni protestanci. W mojej szkole mam kilku protestantów różnych konwersji, którzy chodzą chętnie na religię katolicką, bo pastorzy nie mogą, mam ich usunąć z lekcji religii?, bo chodzą w waszym myśleniu do Babilonu. Zajmijcie się modlitwą a nie głupotami. Bo z waszym myśleniem zakładacie sektę gorszą od Świadków JEHOWY i TWIERDZICIE ,że tylko u was jest zbawienie.A Jezus umarł tylko za protestantów? 
 • This commment is unpublished.
  Wstyd dla pastorów zdrajców · 1 lata temu
  Uprawiają z katolikami prostytucje już nie protestują przeciwko bałwochwalstwu sami to uprawiają 
 • This commment is unpublished.
  Perla · 1 lata temu
  Batdzo dobry tekst. To jest wielka machina, ktora chce wchlonac protestantow. To musi byc zatrzymane. Propagatorzy ekumenii musza sie zatrzymac. 
 • This commment is unpublished.
  Historia · 1 lata temu
  no wlasnie co oni ci ewangeliczni protestanci tam robia ? Niech sie rozlicza z przeszloscia
  Przeciez tam Indian do karczowania skalpow nie ma ani czarnych afrykanskich niewolnikow do now*naradzania niewolnicza praca i wykorzystywaniem seksualnymk jak "przelamywaniem niewolnika ogiera" saggy pants ma zrodlo w 'Breaking the Buck ', albo gwalceniem mlodocianych niewolnic

  Wszyscy potomkowie wyznawcy purytan/baptystow wlaczajac inne odgalezienia wywodzace sie stamtad jak zielonoswiatkowcow, adwentystow, mormonow , swiadkow powinny sie rozliczyc z przeszloscia przed pouczaniem polskich katolikow-kraju BEZ stosow inkwizycji gdzie proetstant, Zyd, prawoslawny zyli obok katolickich gospodarzy.
 • This commment is unpublished.
  MP · 1 lata temu
  Coctail Mołotowa.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.