Bogdan Olechnowicz o krytyce wobec pastorów po ich spotkaniu z papieżem

Bogdan Olechnowicz o krytyce wobec pastorów po ich spotkaniu z papieżem

sobota, 15 październik 2022 15:57
Bogdan Olechnowicz Bogdan Olechnowicz fot. Telewizja Gorzów/YouTube

Bogdan Olechnowicz, wieloletni pastor Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim, jest zażenowany krytyką, z jaką spotkała się wizyta pastorów, którzy towarzyszyli księżom w Watykanie u papieża Franciszka.

Olechnowicz w mediach społecznościowych wspomina swoje spotkanie w odnowie charyzmatycznej w kościele katolickim w Londynie, gdzie siostra zakonna zapytała go z "niezwykłą pokorą":

"Pastorze, czy pastor może ma gdzieś nagraną tę katechezę albo może ma pastor jakieś notatki, bo ja chodzę do hospicjów i też bym chciała tak, jak pastor tym ludziom opowiadać o Bogu jako kochającym ojcu."

Te słowa i ta postawa go wówczas wzruszyły. Jak mówi, usłyszał wtedy w sobie wyraźny głos:

"Ona niewielkie ma poznanie, ale jest w 100% wierna temu, co jej objawiłem. Jak myślisz - ciągnął dalej ten wewnętrzny głos - co dla mnie jest ważniejsze: 100% poznania i tylko 10% posłuszeństwa, czy 10% poznania i pełna wierność temu co, zostało człowiekowi objawione?".

Olechnowicz postanowił wtedy, że nie dopuści więcej do tego, aby poznanie, zrozumienie, a nawet objawienie były dla niego ważniejsze niż miłość.

"To wtedy zrozumiałem, co ap. Paweł miał na myśli, kiedy napisał: „poznanie nadyma a miłość buduje”( I Kor.8,1)" - stwierdza.

Historię tę przytoczył właśnie w kontekście, jak to określił, obecnej "straszliwej nagonki na grupę pastorów", która "odważyła się wybrać do Watykanu na prywatne spotkanie z papieżem Franciszkiem".

Zauważa, że niektórzy "dali sobie prawo do bezpardonowego ataku, pełnego osądu wraz z najgorszymi inwektywami".

Zwraca uwagę, że jeden z pastorów (chodzi o Artura Cerońskiego, red.) użył nawet w komentarzu do wizyty słowa "bandyci".

Olechnowicz jest tymi postawami "załamany".

"Pokazaliśmy swoje najgorsze, pełne pychy i poczucia wyższości oblicze. Jak można tak? Kto dał nam prawo do takiego osądu? Jak można, nie znając wszystkich szczegółów, wyciągać jakieś chore wnioski o poddaństwie? I te żądania publicznego wytłumaczenia się z tej wizyty" - grzmi.

Podkreśla, że "żyjemy w wolnym kraju, gdzie każdy podejmuje takie decyzje, jakie chce" i dodaje, że wizyta była prywatna i "nikt tam nikogo nie reprezentował".

"Ludzie kochani, błagam. Ta wizyta nie zagraża Waszej wierze. Nic Wam nie grozi!!!! Skąd w nas tyle małostkowości pod pozorem dbania o czystość wiary?" - pyta.

Jak dodaje, odmawia sobie i innym prawa do osądu i potępiania kogokolwiek.

Według niego, poczucie zagrożenia będzie wywoływało "strach, a strach agresję" i właśnie to ma obecnie miejsce.

"Mam nadzieję, że po tym wzmożeniu moralnym przyjdzie czas na głębszą refleksję i że miłość przemoże nasze całe zmaganie, i że nie damy się podzielić kolejnej już rzeczy. Za dużo tego było w ostatnich latach" - stwierdził.

Na koniec poprosił o nieumieszczanie komentarzy pod postem na swoim facebookowym profilu i zapowiedział, że wszelkie - i te przychylne i nieprzychylne - komentarze będzie usuwał.

Na podstawie: Facebook/Bogdan Olechnowicz

 

Ostatnio zmieniany sobota, 15 październik 2022 16:20
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Daro · 1 lata temu
  Słuchanie jakichkolwiek nauczań od człowieka, który byłego komucha zaangazowanego w aferę FOZU nazywał Mojżeszem naszych czasów, jest parodią!
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @Daro Siedź cicho i słuchaj Mojżesza, parodio ty
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Daro O wielebny Faryzeuszu Dariuszu.  Dziękuję Ci za Twą dozgonną świątobliwą nienawiść i pogardę, tak cenną w oczach Twojego boga
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Naczelny prorok PO znów sie nie popisał.Zdrowa krytyka jest potrzebna ,a żonglerka słowna to Olechnowicz ma opanowane do perfekcji.
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @Mario Ty krytyk też żonglujesz, ale ci słabo idzie
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Mario O wielebny Faryzeuszu Mariuszu. Dziękuję Ci za Twą dozgonną świątobliwą nienawiść i pogardę, tak cenną w oczach Twojego boga
 • This commment is unpublished.
  Bogdan · 1 lata temu
  Kogo interesuje zdanie p olechnowicz, żaden autorytet wprost przeciwnie. Nie powinien zajmować głosu niech zajmie się polityką może zrobić karierę  ??
 • This commment is unpublished.
  Nerwowy · 1 lata temu
  Jak jeszcze raz skrytykujecie, Bogusia to macie przerąbane u mnie!
 • This commment is unpublished.
  Ja · 1 lata temu
  Niech żyje Bogdan!!
 • This commment is unpublished.
  Beata · 1 lata temu
  Bardzo przykro, czytac taki post.KrK poganska religijna instytucja ktora zwodzi ludzi i prowadzi na zatracenie....còz tu bronic?Zakonnica z opowiadania moze i pokorna i pobożna, ale komu ona służy?Jesli znałaby wolę Boga, nigdy nie byłaby w zakonie, a ksiądz nigdy by nie założył sutanny.Ludzie, obudzcie się. Pan Jezus nauczał o ekumenii JEDNEGO DUCHA ŚW.
  • This commment is unpublished.
   LUTERANIN · 1 lata temu
   @Beata CO MA SUTANNA WSPOLNEGO Z WIARA ? JEST DODATKIEM DO STROJU SKUZBOWEGO W PRADZIWYCH KOSCIOLACH PROTESTANCKICH TYCH HISTORYCZNYCH
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @LUTERANIN No właśnie nic z wiarą wspólnego nie ma, tylko służy wywyższaniu się nad innych, gdyby to wiara decydowała to ludzie poznaliby przez nią kto jest ich pasterzem.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @LUTERANIN Pan Jezus mówił " nie pozwalajcie się nazywać rabbi", a sutanna i koloratka wręcz proszą, nakazują noszącego je tak nazywać. Nie o takiej władzy i królowaniu mówił Jezus, A "starzy" protestanci pozostali w swych starych post-katolickich tradycjach.
  • This commment is unpublished.
   Marian · 11 dni temu
   @Beata Opamiętaj się ty raczej i nie wypisuj głupot bo nie masz monopolu na swoją subiektywna prawdę. Bzdury nad bzdurami kobieto piszesz jakich dawno nie czytaliśmy 
 • This commment is unpublished.
  Beata · 1 lata temu
  Pan Jezus nauczał o jednosci w Jednym Duchu Sw. Ten zjazd wszystkich " braci" to balwochwalstwo, ktore będzie surowo ukarane.Izajasz 44.
  • This commment is unpublished.
   biblista · 1 lata temu
   @Beata niech pani już nie prorokuje! A kysz... A proroctwa Izajasza. proszę czytać w kontekście kulturowym !
 • This commment is unpublished.
  Jacek M · 1 lata temu
  Myślę że w sprawie małego poznania to jest trochę nie tak! Wystarczy posłuchać np abp Rysia a zobaczymy świadomą, bardzo przemyślaną i inteligentnie przeprowadzaną politykę. On wie jak używać ewangelii aby utwierdzać pozycję KK którego głową jest papież a następcami apostołów biskupi. I jest to ubrane w pokorną oprawę miłości bliźniego! 
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Jacek M Co innego ci cwaniacy, a co innego zakonnica - każdy ma swój kontekst, wedle którego będzie osądzony.
 • This commment is unpublished.
  Pas · 1 lata temu
  Bogdan Olechnowicz, zaangażowany w tak niepasujące do siebie aktywności, już dawno stracił wiarygodność.
 • This commment is unpublished.
  Jan WIK · 1 lata temu
  Pan Olechnowicz, miłośnik JP2 i jego "służby" jak również propagator ekumenii inaczej zareagować nie mógł. Ten wyjazd to przecież jego owoc jego dziecko konferencji "Już Czas" (ciekawe swoją drogą na coo już czas? Na przyjęcie Antychrysta? Zapewne!). Nie dajcie się zwieść temu ociemniałemu duchowo człowiekowi. Jeśli on używa słowa np. miłość to nie chodzi tu o  miłość Chrystusową, ale humanistyczną, cielesną, demoniczną. Gdyby Olechnowicz żył 2000 lat temu byłby zdruzgotany i załamany postawą Jezusa, który zamiast okazać miłość dla faryzeuszy nazywał ich wulgarnie i nie po chrześcijańsku plemieniem żmijowym czy grobami pobielanymi. Pan Olechnowicz napisał, że to był prywatny wyjazd i nic nikomu do tego bo żyjemy w wolnym ( naiwny człowiek) kraju. To to samo jakby jakiś pastor napisał że w czasie nabożeństw i godzin pastorowania służy  Bogu ale po godzinach jest prywatnym człowiekiem i nikomu nic do tego że chadza z kolegami na wódkę i do burdelu.  
 • This commment is unpublished.
  Jonatan · 1 lata temu
  Olechnowicz się już wystarczająco zbłaźnił https://www.fronda.pl/a/zielonotuskowcy-czyli-donald-tusk-wybrany-przez-boga,14396.html
  • This commment is unpublished.
   Stec · 1 lata temu
   @Jonatan W programie PO znajduje się projekt ustawy, który zakłada możliwość przeprowadzenie legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży. Przedstawienie go Sejmowi pierwszego dnia po wyborach zapowiedział na Campusie Polska Przyszłości lider PO Donald Tusk.Nie rozstrzygamy, czy aborcja jest okej czy nie. Rozstrzygamy, kto powinien podejmować taką decyzję. To kobieta jest odpowiedzialna za ciążę, a później za wychowanie dzieci - mówił Tusk.
   https://www.rp.pl/polityka/art36972591-tusk-to-kobieta-decyduje-o-aborcji-kto-mysli-inaczej-nie-ma-go-na-listach-po
  • This commment is unpublished.
   Uczeń Pana Jezusa · 1 lata temu
   @Stec nie pOLItykuj już Ewangelię głoś!
  • This commment is unpublished.
   Stec · 1 lata temu
   @Uczeń Pana Jezusa Że niby ja politykuję ?
   Warto czytać ze zrozumieniem. W ww. artykule Frondy wyjaśniono, że Olechnowicz i inni pastorzy uznali, że w Polsce trwa wojna polityczna PiS z PO - i słusznie.Uznali też, że PiS to "dom Saula" a PO ( Tusk, Komorowski) to " dom Dawida". Jaki to dom Dawida, to widać po linkowanym materiale, w którym Tusk mówi, że jak wygra wybory to w pierwszej kolejności doprowadzi do aborcji, praktycznie na życzenie kobiety.Także zarzuty, które stawiasz dotyczą Olechnowicza i innych pastorów.
 • This commment is unpublished.
  Adrian · 1 lata temu
  Drodzy oburzeni protestanci. W mojej szkole mam kilku protestantów różnych konwersji, którzy chodzą chętnie na religię katolicką, bo pastorzy nie mogą, mam ich usunąć z lekcji religii?, bo chodzą w waszym myśleniu do Babilonu. Zajmijcie się modlitwą a nie głupotami. Bo z waszym myśleniem zakładacie sektę gorszą od Świadków JEHOWY i TWIERDZICIE ,że tylko u was jest zbawienie.A Jezus umarł tylko za protestantów? 
  • This commment is unpublished.
   powszechny · 1 lata temu
   @Adrian Jestem Zielonoświątkowcem i mi wstyd za tych pseudo braci protestantów, którzy krytykują i oczerniają katolików :( Bracie Ty i inni katolicy wybaczcie im proszę Was! Jesteście bliscy mojemu sercu w CHRYSTUSIE! Ci pseudo-braca protestanci rozdzielają Ciało Chrystusa, którym jest kościół nie katolicki, ani baptystyczny, ani zielonoświątkowy, ani kefasowy ani apollosowy, pawłowy, Ubolewam, że wielu pseudo pastorów KZ, na szczęście nie wszyscy, sami pchają owce na manowce. Wszyscy w dół wpadną, będąc ślepi jeśli odrzucają ekumenie! To kolejna teoria spiskowa zaraz po płaskoziemcach i antyszczepionkowcach którzy myślą, że Ekumenizm to antychryst . Ja jednak tak nie uważam, bo wierzę na podstawie Biblii Ewangelia Jana 17 rozdział Pan Jezus się modlił o taką jedność! A każdy kto jest przeciw ekumenizmowi, jest przeciw Jezusowi! Więc antychrystem jest nie papież, nie ekumenizm, ale pseudo bracia wierzący w teorie spiskowe! 
  • This commment is unpublished.
   Zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @powszechny Zgadzam się z powszechnym, mi też jest wstyd za zielonoświątkowców moich braci, który sieją nienawiścią do katolików! A Pan Jezus wkrótce przyjdzie i się zdziwią, jak ich nie rozpozna! 
  • This commment is unpublished.
   katol_PreczZekumenia · 1 lata temu
   @Zielonoświątkowiec z KZ zieja nienawiscia glownie byli katolicy przekonwertowani na zielonoswiatkowcow, baptystow, swiadkow itp.Protestanci z pokolen za oceanem WCALE nie zieja jadem i nienawiscia. Oni widza ze ich koscioly UMIERAJAa mlodziez albo odchodzi albo sie juz NIE INTERESUJE.W Polsce wyjatkowa jest pozywka mariawityzmem 100stu letnim ktory Watykan eksomunikowal!!ale widac przepocwarzyl sie w maryjnosc i rozance z pozdrowiebniem anielskimDo XI wieku rozance mnisi i zakonnicy odmawiali WYLACZNIE psalmami na czesc i chwale Boga
 • This commment is unpublished.
  Ja · 1 lata temu
  Mam pytanie do pastora : Tresc wypowiedzi papieza brzmi "(Papież) Powiedział do nas, że tak jak święty Paweł mówi, jedni są Pawła, inni Apollosa, inni Kefasa – i mimo to, razem głosimy Ewangelię. I czyniąc tak, nie musimy obawiać się sytuacji, w której ktoś, kto tyle co usłyszał przesłanie Dobrej Nowiny, wybierze inną wspólnotę wiary niż nasza” - brzmi pełna wypowiedź.Moje pytanie : dlaczego pastor ,jako znakomicie znający Słowo.Boze w żaden sposób nie zareagował na tak besczelną.manipulację Słowem Bożym???
 • This commment is unpublished.
  o. Ekumen · 1 lata temu
  Redakcjo, nie wiem, czy Bogdanowi spodoba się, że imiennie wspomnieliście Cerońskiego, może on tego ie chciał?
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Biblia mówi o tym w Liście do Kolosan w 3 rozdziale, jak należy postępować wobec innych chrześcijan: przyjmij postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. Okazuj innym wyrozumiałość, gotów wybaczyć, jeśli masz powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował Tobie, tak czyń i Ty. Przede wszystkim jednak kieruj się miłością, która jest spójnią doskonałości. Ponadto w Twoim sercu niech panuje pokój Chrystusowy. Jako człowiek tworzący jedno Ciało zostałeś przecież do życia w nim powołany. Nie zapominaj też o wdzięczności!

  Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem
 • This commment is unpublished.
  Magda · 1 lata temu
  Nie mam zamiaru poddawać się żadnej dodatkowej refleksji . Miłość Boża jest miłością wypływającæ z  Prawdy (poznania tej prawdy ,które jest ważne ,bardzo ważne ) bo Bóg jest łaskawy ale też pełen Sprawiedliwości . Nie można sobie powiedzieć wybieram tylko Boga który jest miłosierny , a Jego cechę Sprawiedliwego już nie koniecznie. I możemy objąć przez mądrość ducha  te dwa atrybuty.  Prawda jest fundentem , kręgosłupem i na nią przychodzi łaska . Ci którzy jedno wybierają a drugie odrzucają wykazujæ się zwolennikami tzw. leworęcznej (nie chodzi o lewicę , już tak pisze na zapas ) ewangelii .  Przekreconej pozbawionej dbałości o Prawdę Słowa Bozego . Warto wytrwale przyjmować objawienie by mieć poznanie pełni . Droga na skróty prowadzi do fałszu . I cieszę się że tylu z nas biblijnie wierzących  w Polsce wydało krytyczne opinie wobec tego spotkania z Papieżem . Bardzo się cieszę 
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Ludzie zarzadzajacy tym portalem! Czy to portal christian news, czy pogan news? Dlaczego zasiegacie opinii 1 z największych polskich heretykow obecnych czasow? Ten Olechnowicz z Gorzowa juz dawno przeszedl na pozycje poganskie, gdzie wszystko,  co powie proniemiecka Platforma,  jest super. On NIGDY nie skrytykuje PO, KODu czy innych ugrupowan ziejacych nienawiscia, lub pogarda do innych ludzi. Wystarczy przejrzeć archiwalne artykuly medialne, zwłaszcza  z portali konserwatywnych, lub zwiazanych z dawnym srodowiskiem NSZZ Solidarność. B. Olechnowicz juz dawno zaprzedal sie swojemu cielcowi, jakim dla niego jest PO. Wystarczy zajrzec na jego konto na fb: ile tam jadu wobec obecnych rzadzacych... Nie sa doskonali, idealni, zgadza sie. Ale on ile jadu wali... to tak ma wygladac Chrystusowe: milujcie sie wzajemnie,  jak Ja was umilowalem?
 • This commment is unpublished.
  Katol_PreczZekumenia · 1 lata temu
  Zadnej ekumenii z PLACEBO chrzescijanstwem proetstanckimPozniej grajki przekonwertowane z protestantyzmu  na katolicyzm za oceanem spiewaja nowoczesne prostestanckie piesni protestantyzujac Kosciol Katolicki Boga i uniewazniajac Prawo Boze-dekalogDla nich sie tylko liczy wyznanie formulki i ofiara Jezusa, reszta jak przestrzeganie Prawa Bozego jest nieistotne
 • This commment is unpublished.
  Wstyd dla was judasze · 1 lata temu
  Zdrajcy pastorzy 
 • This commment is unpublished.
  Greg · 11 miesiecy temu
  Błogosław Olechnowicz  podobnie jak Biały Papa wyszczepiłby całą populację . A jest napisano w " Wirusologii klinicznej" prof.Jabłońskiego z 1972 r. Strona 114 co to za stwory te coronavirusy. Prosze to sprswdzić. Czytajmy literaturę medyczną i mie udawajmy doktóra .
 • This commment is unpublished.
  Bogdan Olechnowicz · 11 miesiecy temu
  Niech żyje wolna Polska

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.