Katolicki portal oburzony po spotkaniu pastorów z papieżem

Katolicki portal oburzony po spotkaniu pastorów z papieżem

niedziela, 16 październik 2022 16:56
papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com

Nie tylko w środowisku ewangelicznym zawrzało po spotkaniu z udziałem pastorów w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Negatywna opinia także na katolickim portalu.

Portal Fronda.pl w określił właśnie dialog ekumeniczny w wykonaniu papieża "dialogizmem", "w którym za cenę dobrych relacji całkowicie pomija się trudne tematy".

Jednym z tych tematów jest według Frondy "prawda o tym, że to w Kościele katolickim Chrystus zdeponował pełnię środków zbawczych".

Portal jest też zażenowany stwierdzeniem papieża, że "nie musimy obawiać się sytuacji, w której ktoś, kto tyle co usłyszał przesłanie Dobrej Nowiny, wybierze inną wspólnotę wiary niż nasza".

Jako "szokujące" Fronda.pl określa słowa papieża, które przekazał Katolickiej Agencji Informacyjnej lider wspólnoty Głos na Pustyni - Karol Sobczyk.

"(Papież) Powiedział do nas, że tak jak święty Paweł mówi, jedni są Pawła, inni Apollosa, inni Kefasa – i mimo to, razem głosimy Ewangelię. I czyniąc tak, nie musimy obawiać się sytuacji, w której ktoś, kto tyle co usłyszał przesłanie Dobrej Nowiny, wybierze inną wspólnotę wiary niż nasza” - brzmi pełna wypowiedź.

„(Papież) Podkreślił: Ta osoba jest w domu. Albo z księdzem, albo z pastorem. To nie jest relatywizm. To jest akceptacja historii takiej, jaka się toczy. Wskazywał też, że lepiej żeby taki człowiek był wierzącym w Kościele – w jednym czy drugim – niż gdyby miał pozostać ateistą, albo stać się przestępcą” - cytuje oburzony autor artykułu na Fronda.pl.

Ostatnio zmieniany niedziela, 16 październik 2022 17:17
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  ewangelista · 1 lata temu
  to tylko portal większość normalnych ewangelicznych katolików z charyzmatycznych wspólnot  Odnowy chce jedności. Polecam kanał na YT Mikołaja Kapusty 
  • This commment is unpublished.
   Ekumeniz z piekła rodem · 1 lata temu
   @ewangelista Z ciebie taki ewangelista jak z misia pandy słoń większość idzie drogą na zatracenie szeroką drogą jak ty propagando złego Polecam czytać Biblię a nie jakiegoś głąba kapusty 
 • This commment is unpublished.
  ProtestantyzmToIgnorancja · 1 lata temu
  My polscy katolicy  (z kraju bez stosow inkwizycji gdzie polski katolik , niemiecki , czeski holenderski proetstant, Zyd , prawoslawny Litwin i islamski tatar zyli obok) NIE musimy narodzic sie na nowo po protestancku wg modelu ansglosaskich purytan/baptystow . Ci narodzili sie na nowo scinajac sklapy indianom, karczujac ich i ich tereny , i wyzyskiem afrykanskich murzynow niewolnikow. To tam z tych prurytan-baptystow narodzily sie te nowo narodzone sekty swietojehliwe zielonoswiatkowcow, adwentystow, mormonow, swiadkow. Nie dziekujemy kochanie, nie potrtzebujemy nikogo wycinac wtym indian i gnoic muzina. Jeszce w 60tych latach w stanach byla segregacja rasowa .
  Zdajecie sobie sprawe ze muzryni- czarni niewolnicy najpierw uciekali przed tym waszym anglosaskim narodzeniem na nowo na poludnie do katolickiej hiszpanskiej Florydy gdzie znajdowali ustawowa wolnosc i prosperite. Pozniej uciekali tez do katolickiej francuskiej Kanady na polnoc. NO , senkju za wasze falszywe diapelskie now*narodzenie.
  A ile mlodocianych niewolnic muzynek petofile wykorzystywali od 15 lat lub wczesniej.Poczytajcie sobie i zwalczcie te now*naroedzenie.
  'The America untold story-450 years of african american experience in st augustine ' filmik
 • This commment is unpublished.
  tak tylko dla informacji · 1 lata temu
  Kanony Soboru Trydenckiego:

  Kanon 8. Jeśli ktoś twierdzi, że bojaźń przed piekłem, która sprawia, że żałując za nasze grzechy uciekamy się do miłosierdzia Bożego bądź powstrzymujemy się od grzechu jest grzechem albo czyni grzeszników gorszymi grzesznikami — niech będzie przeklęty.

  Kanon 12. Jeśli ktoś twierdzi, że wiara usprawiedliwiająca jest niczym innym jak ufnością w Boże miłosierdzie przebaczające grzech przez Chrystusa, albo że ta ufność jest jedyną rzeczą, przez którą jesteśmy usprawiedliwieni — niech będzie przeklęty.

  Kanon 13. Jeśli ktoś twierdzi, że dla uzyskania odpuszczenia grzechów każdy człowiek musi wierzyć w sposób pewny i bez wahania, pomimo własnej słabości i braku usposobienia, że jego grzechy są mu odpuszczone — niech będzie przeklęty.

  Kanon 14. Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek otrzymuje rozgrzeszenie lub usprawiedliwienie jedynie dzięki temu, że wierzy mocno, że jest rozgrzeszony i usprawiedliwiony, bądź że prawdziwie usprawiedliwiony jest jedynie ten, kto wierzy w swe usprawiedliwienie, oraz że jedynie przez wiarę dokonuje się owo rozgrzeszenie i usprawiedliwienie — niech będzie przeklęty.

  Kanon 15. Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek odrodzony, czyli usprawiedliwiony, jest zobowiązany nakazem wiary wierzyć, że jest z pewnością w liczbie predestynowanych [do nieba] — niech będzie przeklęty.

  Kanon 21. Jeśli ktoś twierdzi, że Jezus Chrystus został dany ludziom przez Boga jako Odkupiciel, któremu mają ufać, ale nie jako Prawodawca, którego mają także słuchać — niech będzie przeklęty.

  Kanon 23. Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek raz usprawiedliwiony nie może już więcej grzeszyć ani utracić łaski i dlatego ten, kto upada i grzeszy nigdy nie był prawdziwie usprawiedliwiony, lub że sprawiedliwy może bez specjalnego przywileju przez całe swe życie unikać wszystkich grzechów, nawet powszednich, jak to utrzymuje Kościół o świętej Dziewicy — niech będzie przeklęty.

  No a teraz porównajmy z objawionym Słowem Bożym:
  katolicka Biblia Tysiąclecia (Eph 2:8-10)
  "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili."
  "Z miłości 5 przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa,
  według postanowienia swej woli,
  6 ku chwale majestatu swej łaski,
  którą obdarzył nas w Umiłowanym.
  7 W Nim mamy odkupienie przez Jego krew -
  odpuszczenie występków,
  według bogactwa Jego łaski." Ef 1. 5-7
  itp itd...

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.