Marcin Zieliński o przebiegu ekumenicznego spotkania z papieżem

Marcin Zieliński o przebiegu ekumenicznego spotkania z papieżem

niedziela, 16 październik 2022 18:34
Marcin Zieliński Marcin Zieliński fot. z programu "Kwadransik ze słowem" - M. Zieliński/YouTube

W programie "Kwadransik ze Słowem" katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński opowiedział o tym, jak przebiegało spotkanie księży, pastorów i liderów z papieżem Franciszkiem w Watykanie, a także, co mówił zwierzchnik Kościoła katolickiego.

- To był czas jedności, spędzany ze sobą nawzajem i można było poczuć braterskość, bliskość i to, co możemy budować między sobą, jeśli chodzi o budowanie relacji - mówi o czasie, jaki liderzy spędzili ze sobą.

Dodaje: "stanęliśmy ze sobą jak równi, bracia z braćmi i wracamy razem jako rodzina, jako ci, którzy nie muszą zgadzać się we wszystkim, ale jako ci, którzy potrafią się kochać i nawzajem doceniać".

Jak podaje, fragmentem biblijnym, który "był fundamentem" dla spotkania z papieżem i który zainicjował konferencję ekumeniczną "Już czas" w lutym w Łodzi, była modlitwa arcykapłańska Jezusa o to, by wierzący w Niego stanowili jedność.

Zieliński przyznaje, że celem jest wspólna eucharystia.

"Marzylibyśmy, żeby spotkać się przy stole pańskim przy eucharystii, czego nie możemy zrobić z uwagi jeszcze na różne różnice, jeśli chodzi o teologię i nie możemy dojść do tej interkomunii" - stwierdził.

Jak mówi, podczas spotkania u papieża wskazano, że póki do tego nie doszło, obie strony mogą sobie nawzajem "umywać nogi" i to jest "przestrzeń ekumenizmu, w którym możemy wzrastać, funkcjonować".

Według charyzmatyka, obecnie największym "problemem w braku jedności", jest to, że "stawiamy siebie w centrum, a nie Pana Jezusa".

- Wtedy zawsze walczymy na racje - ubolewa.

Wskazuje, że ci, którzy zostali zaproszeni na spotkanie z papieżem, zostali tam zaproszeni jako "przedstawiciele".

- Cieszymy się, że możemy reprezentować ten ruch, Kościół w Polsce - oznajmił.

Jak wyjawił, papież Franciszek mówił, że "naszym zadaniem jest to, byśmy zbliżali się do siebie tam, gdzie możemy. Abyśmy zanim teologia pozwoli nam zbliżyć się do siebie, zbliżali się tam, gdzie możemy, a możemy zbliżać się w relacjach, w poznawaniu siebie, wspólnej modlitwie".

Tu Zieliński przyznał, że ma wielu przyjaciół w środowisku ewangelicznym i docenia działanie Ducha Świętego w życiu tych ludzi, którzy, jak stwierdził, żyją z Bogiem "bardziej niż on", "mocniej".

- Jest wiele płaszczyzn, na których działa Pan Bóg, o których my, katolicy, możemy się naprawdę uczyć i to jest naprawdę niezwykłe - powiedział.

Jak stwierdził charyzmatyk, papież przyznał, że "aż się gotuje", gdy mówi się, że "to my nawracamy innych".

- Mówi, jak możemy traktować drugiego człowieka tak podmiotowo, że ja nawróciłem kogoś? Ty nie możesz nawrócić nikogo. Jedynie takim sposobem możesz zniszczyć czyjeś życie - cytuje Franciszka Zieliński.

Papież miał też mówić o prozelityzmie jako największym zagrożeniu dla ewangelizacji, "kiedy stajemy do wspólnego głoszenia Chrystusa, kiedy się przeciągamy z jednej strony na drugą stronę".

- Mówi: jedną rzeczą jest to, kiedy Duch Święty wykonuje w tobie pracę i to sam Duch Święty sprawia, że przekonuje cię o pewnych prawdach i zaczynasz gdzieś iść, ale to nigdy nie może dziać się siłą, metodą krzyżową, że próbujesz kogoś przeciągnąć na siłę, bo to nie jest działanie Ducha Świętego. O tym papież mówił naprawdę wiele - przekazał Zieliński.

Jak opisał, spotkanie z papieżem odbywało się "w kółku". Papież przyszedł, mając problemy z chodzeniem i z każdym się przywitał, podając dłoń. Następnie każdy miał możliwość przedstawić się Franciszkowi.

- Opowiadaliśmy trochę, co robimy i zadawaliśmy też mu pytania. Na koniec też modliliśmy się wspólnie, też o zdrowie papieża. Położyliśmy na niego ręce. Modliliśmy się wstawienniczo, o co też poprosił z niezwykłą pokorą, uniżeniem - mówi.

Charyzmatyk deklaruje, że został "urzeczony" tym, jak papież opowiadał o swojej relacji z Duchem Świętym i o tym, jak doświadczył chrztu w Duchu Świętym.

"Nic wtedy nie czułem, ale wiem, że podczas modlitwy wstawienniczej, kiedy modlili się też chrześcijanie różnych wyznań, Duch Święty mnie ożywił" - miał powiedzieć papież.

Franciszek miał też mówić o tym, jak w codzienności słucha głosu Ducha Świętego, tego, co On mu radzi, co robić i co podpisywać, a czego nie.

- Opowiadał też o takim doświadczeniu, kiedy podejmuje złe decyzje, jak przychodzi smutek do jego serca, który wie, że przychodzi od Ducha Świętego - tłumaczy charyzmatyk.

Jak stwierdza, była to "przestrzeń", kiedy uczestnicy spotkania poczuli się sobie bliscy.

- Kiedy mówił o poruszeniach Ducha, o tym, gdzie Duch mu mówi, gdzie iść, a gdzie nie iść, co robić, czego nie, ale też kiedy popełnia błędy w tym rozeznawaniu, to był tak bardzo nasz - mówi Zieliński.

Zacytował też żart papieża. Franciszek na początku spotkania, słysząc o przebiegu wspólnej ewangelicznej konferencji "Już czas", zapytał: "i co nie spaliliście się na stosie, jak kiedyś?".

Jak mówi, papież potrafił "rozładować atmosferę".

- Był jednym z nas, a dla mnie to spotkanie było bardzo poruszające - wyznaje.

Jak mówi, czuł, że jest to "niesamowite", że "może być w tak wyjątkowym miejscu z tak wyjątkowym człowiekiem".

Spotkanie, które Marcin Zieliński określa jako "historyczne", trwało około dwóch godzin.

Charyzmatyk stwierdził, że do tej pory najbardziej był krytykowany za działania na rzecz jedności chrześcijan, takie jak wspólne modlitwy czy zdjęcia z pastorami.

To nieformalne spotkanie z papieżem miało mu pokazać, że jest to kierunek, w którym Bóg prowadzi Kościół.

- Poczułem, że Bóg wywyższa cię tam, gdzie zostałeś poniżony ze względu na Niego. Że Bóg widział twoje upokorzenie i cierpienia, które złożyłeś ze względu na budowanie Jego marzenia jedności - stwierdził.

Wskazał, że działania na rzecz jedności znajdują się także w dokumentach Soboru Watykańskiego II.

- To jest Duch Święty, który w ten sposób prowadzi Kościół, a jeśli jest to niepopularne, to jest to krytykowane - powiedział.

Jak mówi, jest na to gotowy, jak sądzi, wraz z 30 osób, które były w Watykanie.

Ostatnio zmieniany niedziela, 16 październik 2022 18:52
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Marcin, jestem z Tobą
 • This commment is unpublished.
  powszechny · 1 lata temu
  Super Marcin Sługo Boży! 
 • This commment is unpublished.
  PosłaniecPrawdy · 1 lata temu
  Nie tego się tego czytać to jest ludzie fundament robiony pod światową religię. Ostrzegam każdego z was abyście nie pili z kielicha Gniewu Bożego 
  • This commment is unpublished.
   zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @PosłaniecPrawdy Nie bluźnij! Marcin To mój Brat w Chrystusie Jezusie !
  • This commment is unpublished.
   PosłaniecPrawdy · 1 lata temu
   @zielonoświątkowiec z KZ Najwidoczniej nie chcesz przyjąć co mówi Słowo Boże w tym temacie więc Prawda Cię denerwuję przyjacielu 
  • This commment is unpublished.
   zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @PosłaniecPrawdy Ty nie chcesz za to przyjąć Miłości Bożej która zbawia, tak zaślepiło cię poznanie które nadyma! Masz poznanie ale nie Jezusa!
  • This commment is unpublished.
   kolejny Zielonoświątkowiec · 1 lata temu
   @PosłaniecPrawdy A ja podzielam wrażenia i przekonania tego brata.https://tiny.pl/wrp6h
  • This commment is unpublished.
   Uczeń Pana Jezusa · 1 lata temu
   @PosłaniecPrawdy Jestem wprawdzie kolejnym protestantem, ale zapewniam, że tym zdrowszym. chociaż świadomy jestem, że nie jestem doskonały. A ja powiem więcej, chociaż z trudem mi to przychodzi, ale z przykrością muszę stwierdzić, że modlę się o moich braci protestantów, że jeśli się nie upamiętają z jadu na katolików jaki noszą w sobie, to życzyłbym sobie aby któryś z rządów jak nie obecny to może inny zdelegalizował takie sekty, tak nawet jeśli ma być przebudzenie kosztem prześladowań, to niech się tak stanie. Aby ludzie nauczyli się kochać, bo skoro nie doceniają wolności im danej i jak pewien mądry wielki Polak choć katolik powiedział wolności nam nie tylko danej ale i zadanej, to może w ucisku docenią i się nawrócą z belki we własnym oku, zanim zaczną wyciągać drzazgę z oka swojego brata.
  • This commment is unpublished.
   sługa Chrystusa · 1 lata temu
   @kolejny Zielonoświątkowiec piękne poselstwo w obronie miłości bliźniego , podobne Pan Jezus wypowiedział w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Przypomnę, że kontekst znienawidzonych przez  Żydów wówczas samarytan i odwrotnie, przypomina postawę miłosierdzia katolika wobec np. protestanta w potrzebach, którego ominęli jego właśni bracia protestanci. Trafny przykład, co nie?
  • This commment is unpublished.
   sługa Chrystusa · 1 lata temu
   @kolejny Zielonoświątkowiec piękne poselstwo bracie miałem na myśli świadectwo z  linku jaki wkleiłeś 
  • This commment is unpublished.
   kolejny Zielonoświątkowiec · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Dzięki i cieszę się, że jest nas trochę więcej, co nie ugięli swoich kolan przed protestanckim baalem (1Królewska 19:18 f) jakim jest pycha 
  • This commment is unpublished.
   obiektywny laik · 1 lata temu
   @Uczeń Pana Jezusa Zgadzam się Uczniu Pana Jezusa, ludzie za dużo mają swobody. W innych krajach niech zobaczą na prześladowanych chrześcijan np. w Ukrainie Prawosławni Rosjanie prześladują protestantów , katolików jedynie prawosławnym żyć dają.
  • This commment is unpublished.
   poszukujący jak Gandhi · 1 lata temu
   @obiektywny laik Teraz nie zdziwi mnie po tym jadzie protestantów niektórych który wytlewają na katolików, jak kościoły zborki ich sekciarskie opustoszeją a ateiści zapełnią katolickie parafie. Z całego serca życzę tego katolikom, aby  ta, ludzie Jezusa znaleźli!   Bo w protestantyzmie go już nie dostrzegam!
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @Uczeń Pana Jezusa Może warto wrócić do tablic Mojzeszowych i przypomnieć sobie co Bóg nakazał Mojżeszowi zapisać. Wtedy to przełożyć na życie katolików protestantów itd i będziemy wiedzieli czy ten „jad” jest uzasadniony czy nie. Wszyscy mówią ze mamy miłować zgadza się mamy miłować ale tez mamy znaleźć umiar w tym naszym staraniu dotarcia do katolików. Sam Pan Jezus nauczał swoich uczniów ze jeśliby Was nie usłuchali to wychodząc z miasta strzachnijcie proch z sandałów swoich. Wkoncu pouczał Pan przede wszystkim wierzących Faryzeuszów a tak jak wtedy tak i teraz tacy są wśród nas. 
  • This commment is unpublished.
   niekatolik · 1 lata temu
   @Wiktor nie nadinterpretowuj PISMA ŚWIĘTEGO! Czytaj go w kontekście! Módl się do Ducha Świętego o zrozumienie bo najwidoczniej tego nei robisz! 
 • This commment is unpublished.
  zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
  Protestanci płaskoziemcy, antyekumeniści powstrzymajcie swój krwawy jęzor i paluch klikający tutaj! Pan Bóg wszystko widzi, widzi każdego! Zanim coś nabazgrasz, przypomnij sobie, że z każdego słowa będziemy rozliczeni ! Brat Marcin jest naszym braciszkiem w Chrystusie! 
 • This commment is unpublished.
  Kate · 1 lata temu
  Pozwólcie ze wypunktuje te klamstwa.Po pierwsze: pastorzy powiedzieli ze spotkanie było prywatne, Marcin mówi ze zostali zaproszeni jako przedstawiciele kościołów.Po drugie: demony papieża nie mogą znieść faktu ze ktoś może kogoś nawrócić czyli konkretnie głosić ewangelie i zabiegać by osoba była zbawiona!Po trzecie: papież „nie czuł nic podczas chrztu w Duchu Świętym” bo takiego nie miał xDPo czwarte: jaka wspólna eucharystia? Jezus nie mieszka w opłatku!Po piąte: Jezus w modlitwie arcykaplanskiej modlił się aby każdy wierzący był jedno z Ojcem, a nie ze sobą nawzajem.Po szóste: Franciszek drży na myśl ze ludzie mogliby odchodzić z KRK i dołączać do wspólnot chrześcijańskich. Dlaczego? Bo straci wpływy.
  • This commment is unpublished.
   zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @Kate nie kłam Byłeś tam?
  • This commment is unpublished.
   Zielonoświątkowiec z KZ · 1 lata temu
   @Kate Dlaczego kłamiesz? Byłeś tam? Papież i Marcin to moi Bracia w Chrystusie ! więc nie bluźnij Bóg rozliczy z każdego słowa nieużytecznego! 
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Kate Był tam i dla niepoznaki teraz jest przeciwko. 😜
  • This commment is unpublished.
   Elo · 1 lata temu
   @Kate Jesteś w totalnym błędzie i jestem jedną z osób która ma prawo wypowiadać się w tym temacie.Nie masz ducha miłości pochodzącego z serca dlatego nie rozumiesz tajemnicy Eucharystii 
   Kto nie spożywa ciała i krwi Syna Bożego w Hostii ten nie ma w sobie (W DUSZY) życia wiecznego.
   Ciało jest świątynią Ducha a ja bym rzekł dokładniej,że dusza - ciało duchowe.
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @zielonoświątkowiec z KZ Do tego ta manipulacja Słowem Bożym o tym, że jedni są kajfasza ,inni innych i że to nie przeszkadza ,by głosić Ewangelię...Piotr przecież w zupełnie innym znaczeniu to mowil-ze tak nie ma być, że mamy być wszyscy jedno-Chrystusowi. A Franciszek se wziol wersety z kontekstu i obrócił ich znaczenie o 180 stopni. Nikt nie zareagował...no luzik przecież. 
  • This commment is unpublished.
   duchowy a nie cielesny · 1 lata temu
   @Ja twoja litera cię zabija bracie
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @duchowy a nie cielesny Wiadomo ,przecież literówki są ważniejsze od tresci,prawda? Dużo łatwiejsze też do skomentowania ,niż ewidentna manipulacja Słowem.Bozym przez tzw.ojca kosciola😉
  • This commment is unpublished.
   Purpura Watykanie i zieleń z · 1 lata temu
   @Zielonoświątkowiec z KZ Ciebie też rozliczy z kłamstw jakie serwujesz zwodzący  zwiedziony ludziku 
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @Ja Tak jak pewni świadkowie tez biorą z kontekstu
 • This commment is unpublished.
  Megi · 1 lata temu
  Będą to robić w imię miłości w imieniu Jezusa będą zwodzić ludzi.Jezeli twój brat błądzi to jedź tam i upomniij go z miłości a nie szukaj miejsca na wspólne uprawianie bezprawia.Jezus szedł do faryzeuszy ale ich upominał cytował Pisma zadawał pytania i odpowiedzi zmuszające do odpowiedzi a nawet stoły powywracał.Wyjdzcie zen Mój ludu i przyjdźcie do Jezusa Chrystusa do relacji z nim i czytajcie Słowo Boże.Serca wasze was zwodzą.Swiatynia jest mierzona właśnie się dzieje.
  • This commment is unpublished.
   kolejny protestant · 1 lata temu
   @Megi A ja się łudziłem, że w protestanckim kościele nie ma już fanatyzmu. Myliłem się więc muszę się zastanowić mocno, czy dalej mam pozostać w protestantyzmie , Katolik mi bliższy niż brat protestant! Więcej miłości dostrzegam w katolikach! 
  • This commment is unpublished.
   Kate · 1 lata temu
   @kolejny protestant Zadaj sobie pytanie czy idziesz za człowiekiem czy za Bogiem :) bo ja idę tam gdzie jest Prawda
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Dawniej moi bracia byli zabijani z powodu głoszenia i obstawania przy prawdzie, niesfałszowanej Ewangelii, dzisiaj pastorzy układają się  z Watykanem (paciamama, panteon świętych itp.) o wpływy. 
  To nie jest prawdziwe działanie Boże, Jezus, nie układał się z Faryzeuszami. Nie możecie pić z kielicha Pańskiego i z kielicha demonów( szeroką ekumenia- przypominam spotkanie w Asyżu,  które zorganizował Jan Paweł 2, gdzie chyba tylko nie zaprosił kościoła szatanistów. To są fakty).
  A ty trwaj w tym czegoś się  nauczył!, 
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Tubal Kol 3:8-15 SNP 8 Teraz jednak odrzućcie to wszystko: gniew, porywczość, złość, oszczerstwo, obraźliwe wypowiedzi. 9 Przestańcie się też nawzajem okłamywać, skoro zdarliście z siebie starego człowieka wraz z jego postępkami, 10 a przywdzialiście nowego, który się nieustannie odnawia, by rozpoznać w sobie obraz swego Stwórcy. 11 Na tej drodze nie liczy się, czy ktoś jest Grekiem, czy Żydem, czy go obrzezano, czy nie, czy pochodzi z daleka, jest Scytą, niewolnikiem, czy wolnym — liczy się tylko Chrystus, który jest wszystkim i we wszystkich. 12 Dlatego jako ludzie wybrani przez Boga, święci i ukochani, przyjmijcie postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. 13 Jako tacy okazujcie jedni drugim wyrozumiałość, gotowi wybaczyć sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował wam, tak czyńcie i wy. 14 Przede wszystkim jednak kierujcie się miłością, która jest spójnią doskonałości. 15 Ponadto w waszych sercach niech panuje pokój Chrystusowy. Jako ludzie tworzący jedno Ciało zostaliście przecież do życia w nim powołani. Nie zapominajcie też o wdzięczności!
  • This commment is unpublished.
   Tubal · 1 lata temu
   @Zoono Fajny fragment, ale co on ma wspólnego z moją wypowiedzią? Sugerujesz, że poprostu nie możemy mówić o tym co jest grzechem, co jest nie wporządku, poprostu bądźmy dla siebie mili, chwyćmy się za ręce i śpiewajmy razem Abba ojcze?. TaEkumenia jest grzechem, w moim mniemaniu i bałwochwalstwem. Spłycacie prawdę do określonej, pozbawionej podstaw Słowa Bożego postawy. Owszem jestem zwolennikiem pojednania, jedności duchowej, ale na miłosierdzie Boże Jezus właśnie dlatego umarł bo nie wyparł się Bożego planu uratowania, każdego grzesznika, z których ja jestem pierwszy. Nie mówcie mi o jedność, poklepywania się po plecach, mówienia jaka to była wspaniałą atmosfera. To nie jest ta jedność o której mówił Jezus.!

   Nie toczę z nikim bitwy, ale widzę że oni mają klucze poznania, sami nie wchodzą i  innym nie dają wejść, lubią pozdrowienia, pierwsze miejsca, i to są tą samo księża jak i pastorzy l, choć wiem że nie wszyscy są tacy. Ale strukturami rządzi mniejszość która qprowadza ludzi w zwiedzenie.
 • This commment is unpublished.
  Adam Kuźniewski · 1 lata temu
  Nazywanie Pana Zielińskiego katolikiem jest chyba dużym nadużyciem. Ten udający, moim zdaniem, katolika protestant robi wszystko żeby osłabić czujność katolików przed wrogim przejęciem przez protestantów
 • This commment is unpublished.
  Prawda w Jezusie Chrystusie · 1 lata temu
  Jezus Chrystus nie zakładał żadnej religii katolicyzm a i tez coraz bardziej widać pseudo zdradziecki protestantyzm to odstępstwo od Biblii 
 • This commment is unpublished.
  Okropni bałwochwalcy z was · 1 lata temu
  Zieliński bierze udział w zwiedzeniu ekumenicznym od początku ten chłopczyk ma takowe zadanie i je realizuje nie dajcie się nabrać nie wierzcie w te jego fałszywe bębenkowe oczka o jego zwodnicza paplaninę 
 • This commment is unpublished.
  Ewa · 1 lata temu
  ... warto może przypatrzeć się już pierwszym owocom tego spotkania (nie intencjom jedynie). Obserwujemy, że bardzo wiele osób reprezentujących środowiska ewangelikalne, a także katolickie -  jest zgorszonych tym spotkaniem... inni są w dużym zamieszaniu. Tu potrzeba głębszej Bożej mądrości (...) Kto wie, może za cenę tego kontrowersyjnego wydarzenia więcej ludzi usłyszy i przyjmie Słowo Boże...?
  • This commment is unpublished.
   niekatolik · 1 lata temu
   @Ewa hejt to owoc zły hejterów a nie ich ofiar.
  • This commment is unpublished.
   Kate · 1 lata temu
   @niekatolik Człowieku, jakby jechał tir i krzyczałabym na ciebie ze masz natychmiast zejść z drogi to tez powiedziałbym ze to hejt bo krzyczę? Zrozum że jedna jest droga do zbawienia każdego człowieka. Przyjmij ze Jezus wziął karę za wszystkie Twoje grzechy, wyznaj je przed Bogiem, przeproś za swoje życie i podziękuj za Jego łaskę ze dzięki Jezusowi nie musisz iść do piekła i być na wieki oddzielonym od Stwórcy. Zawróć ze swoich ścieżek i porzuć grzech. Naśladuj Jezusa we wszystkim co robił i żyj od tej pory dla Niego z wdzięczności za to co dla ciebie zrobił.
  • This commment is unpublished.
   niekatolik · 1 lata temu
   @Kate Tak cię hejt pochłonął, że we wszystkich dostrzegasz nienarodzonych na nowo? Znasz mnie?Ale co mnie to obchodzi. Ja wiem, kto Jest moją Obroną wg. Is54:17 Bóg tam mówi sam o takich dzieciach Bożych jak ja obmytych krwią Pana Jezusa! "Będę bronić moich sług"!
  • This commment is unpublished.
   duchowy · 1 lata temu
   @Kate A co tu się komuś krzywda stała protestantom jakimś albo katolikom że jacyś pastorzy zjechali się w do Watykanu? Przykre jest to że nie dostrzegasz, że krzywdę czynią ci co oczerniają i wyzywają innych, nie szanując ich wyznania, poglądów itd. Jezus tak nie postępował! Idź poczytaj Biblię, Ewangelię! 
 • This commment is unpublished.
  Tadek · 1 lata temu
  A o Maryji było ?O modlitwie do zmarłych świętych?Niestety Kościół Rzymski z tych herezji się nie wycofa

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.