Pastor Bartłomiej Kurylas: odstępcy na audiencji

Pastor Bartłomiej Kurylas: odstępcy na audiencji

poniedziałek, 17 październik 2022 08:05
pastor Bartłomiej Kurylas pastor Bartłomiej Kurylas for. Wspaniałości z nieba/YouTube

"Religia Rzymu jest esencją kłamstw oraz kwintesencją bluźnierstwa, a jednak fascynuje ona pewną grupę protestantów, o których można prawdziwie powiedzieć, że otrzymali skuteczną moc obłędu, aby kłamstwu wierzyli, aby byli potępieni" - te słowa legendarnego kaznodziei Charlesa Spurgeona przytacza Bartłomiej Kurylas - pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej Nowe Narodzenie w Tarnowskich Górach w odniesieniu do ekumenicznego spotkania z papieżem w Watykanie z udziałem pastorów. 

Dalej w audycji "Odstępcy na audiencji" w ramach serii "Wspaniałości z Nieba - Codziennie" opublikowanej na YouTube mówi nie mniej dosadnie...

"Kiedy usłyszałem, że grupa lizusów z Polski, która nazwała się pastorami kościołów ewangelicznych, ale nic nie ma wspólnego z pastorami i nic nie ma wspólnego z kościołami ewangelicznymi, pojechała spotkać się z papieżem Kościoła rzymskokatolickiego, by modlić się o jedność i poddańczo skłonić duchową głowę pod stopy kogoś, kto ośmiela się nazwać następcą Chrystusa na ziemi, byłem przekonany, że to jest plotka" - oznajmia.

Bo, jak mówi, nie był w stanie w to uwierzyć. Jak wiadomo, była to prawda.

Kurylas podkreśla, że ludzie, którzy "mają obowiązek stać na straży prawdy Słowa Bożego, pojechali spotkać się z kimś, kto po prostu kłamie na temat Słowa Bożego i jest maksymalnie umoczony w demoniczne sprawy takie jak wielbienie bożka o imieniu pachamama, nazywanie muzułmanów starszymi braćmi w wierze i ośmiela się twierdzić, że wszyscy ludzie wierzą w jednego Boga nazwanego "miłość".

Według niego, papież zwodzi, kłamie, oszukuje w sprawie tego, że Jezus Chrystus powiedział, że jest On (Chrystus) jedyną drogą, prawdą i życiem.

Pastor określa spotkanie z papieżem mianem "demonicznej audiencji".

- Ci ludzie siebie nazywają pastorami, bo w świetle Bożego Słowa to nie są pastorzy. Mówią o jedności, że pojechali tam, bo mają w sercu jedność wszystkich chrześcijan. No więc stwierdzam, że to są ludzie, którzy nie czytają Bożego Słowa lub go nie rozumieją - mówi Bartłomiej Kurylas.

Dlaczego? Według niego, dlatego, że w Słowie Bożym jest napisane, że jedność musi być oparta na Duchu i prawdzie.

- Jedność, w sprawie której modlił się Jezus Chrystus, jest faktem. Chrześcijanie są jednością w Duchu i prawdzie. Nic nie musimy robić, nic nie musimy zmieniać. To się stało. Ci, którzy są w Duchu i prawdzie, są jedno ze sobą i z Bogiem - stwierdza.

Co, jak dodaje, nie oznacza, że nie należy pracować nad jednością w sprawach "drugo-, trzeciorzędnych". Tam, gdzie w nieistotnych sprawach dla zbawienia jest różnica, np. czy Kościół będzie pochwycony przed, w trakcie czy po ucisku.

- Nie o tym mówimy. Mówimy o tym, że jedność z Rzymem to jest pogwałcenie podstawowych prawd biblijnych, nie drugorzędnych. Rzeczy, które są jednoznaczne i precyzyjnie opisane w Bożym Słowie - podkreśla.

Według niego, to nie jest jedność chrześcijan, ale jedność "w kłamstwie lub jedność z pominięciem prawdy lub jedność diabelska".

Zaznacza, że ewangelia "zwiastowana przez Rzym" nie jest ewangelią Słowa Bożego.

- Ludzie, którzy pojechali złożyć ten pokłon człowiekowi, chyba zapomnieli albo po prostu zwariowali i porzucili podstawowe prawdy dotyczące ewangelii. Zapomnieli, że choćby sam anioł z nieba zwiastował inną ewangelię, niech będzie przeklęty. Co dopiero człowiek, który zwiastuje inną ewangelię i który ośmiela się powiedzieć, że jest jedynym prawowitym następcą Chrystusa na ziemi i jest nieomylny tak jak jest nieomylny Bóg - mówi pastor Kurylas.

Stwierdza, że wspomniana grupa "pojechała się temu wszystkiemu pokłonić" i że jest to "cyrk na kółkach".

Według niego, jeszcze większym cyrkiem jest to, że ludzie natychmiast nie opuszczają "tak bzdurnych zgromadzeń, organizacji, które ośmielają się o sobie powiedzieć Kościół Jezusa Chrystusa".

- Ci ludzie udają, choć dobrze wiedzą... Udają i zwodzą. Udają, że nie wiedzą, że według oficjalnych dokumentów Soboru Watykańśkiego II ekumenia, do której oni się przyczyniają, polega na tym, by - cytuję - "przyprowadzić wszystkich chrześcijan pod prymat papieski oraz do wspólnej eucharystii" - wskazuje pastor z Tarnowskich Gór.

Jego zdaniem, żaden chrześcijanin, uczeń Jezusa Chrystusa "w to nie wejdzie".

Stwierdza, że nauka o eucharystii to "zwykła herezja", a prymat papieski jest "bardzo poważnym zwiedzeniem", bo "Słowo Boże mówi, że kto opiera się na człowieku, ten jest przeklęty".

- Ci ludzie, którzy pojechali tam złożyć pokłon, w ogóle nie mają wstydu - mówi.

Jak zauważa, osoby te reprezentują denominacje, w których niektórzy "prawdziwi pastorzy" zapłacili "ogromną cenę za swoje odejście z Kościoła rzymskokatolickiego".

- Byli prześladowani, gnębieni, gdy zrzucili sutanny i zstąpiło na nich namaszczenie - wskazuje.

Według Kurylasa, ci ewangeliczni liderzy, którzy udali się do Watykanu, "nie dość, że ulegli herezji i zwiedzeniu, to jeszcze plują na wszystkich braci i siostry, na tych, którzy zapłacili ogromną cenę za mówienie prawdy, za jednoznaczne stanie w stanowisku prawdy, z powodu niezgody na fałszywanie ewangelii".

- Czy ci ludzie wstydu nie mają? Bo bojaźni pańskiej nie mają na pewno. Nie obawiają się, że staną przed Chrystusem i On zapyta, co wyście narobili? Z waszego powodu ludzie są zwiedzeni, ludzie ulegają herezjom. Podpisaliście się pod tym - podkreśla.

Zastanawia się czy te osoby są wierzące, skoro "nie mają bojaźni pańskiej".

- Oni są wierzący w jakiś splendor duchowieństwa, zamiast w pokorną służbę, by mówić prawdę, reprezentować prawdę, bronić prawdy, nie ulegać zwiedzeniom, herezjom, walczyć z grzechem, również z grzechem fałszywych doktryn i chronić przed tym, kogo się da - stwierdza.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 październik 2022 08:44
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  sługa Chrystusa · 1 lata temu
  Wstyd Pastorze jadem lejesz z kazalnicy?
  • This commment is unpublished.
   Nie dla ekumenii · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Wstyd dla ciebie zwodzicielu ekumenicznej wszetecznicy 
  • This commment is unpublished.
   WYZNAWCY CIELCA · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa PSEUDO PASTORKU   PODWAŻASZ WIARĘ KATOLIKÓW ,TWIERDZISZ ŻE NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI ,BO JESTEŚ HERETYKIEM ,ODSTĘPCĄ I ZWODZICIELEM OPISANYM JAKO WILK W OWCZEJ SKÓRZE. ,PÓJDZ DO NARODU ODRZUCONEGO I PRZEKLĘTEGO IZRAELA I NAWRACAJ ICH ,IDZ DO MUZUŁMAN I POKAŻ IM ..SWOJĄ ŚWIETLISTĄ DROGĘ ,SZYBKO BYŚ ZADYNDAŁ NA GA LĘZI JAK JUDASZ.WZNANIE TWOJEJ RZEKOMEJ WIARY NICEJSIE ,CZM ROŻNI SIĘ OD KATOLIKÓW, ANOTYM ŻĘ TY JESTEŚ PUSTĄ WYDMUSZKĄ A TAM KOŚCIÓL  HISTORYCZN I MA TRADYCJĘ ,A WY CO ==MOŻE SWĘTO SYWESTRA,POGAŃSIKIE PALENIE CHANUKI[ IFOLKLOR ZYDOWSKI] ALBO POLAK ,CHRZEŚCIJANIN MA STAĆ ŻYDKIEM?JEZUS BYŁ JUDEJCZYKIEM I NAWRACAŁ JUDEJCZYKÓW.ŻYD TO OKREŚLENIE I WYTWÓR RASISTOWSKIEJ I FASZYSTOWSKIEJ ,SATANISTYCZNEJ IDEOLOGI SYJONISTCZNEJ.MYSLĘ  PRAWDOPODOBNIE POPERASZ CRZEŚCIJANIE OKUPACJĘ PALESTYNY
 • This commment is unpublished.
  Iwona · 1 lata temu
  Brawo Pastorze. Dziękuję za Twoją postawę.
  • This commment is unpublished.
   Chrystusowy · 1 lata temu
   @Iwona I za co ty dziękujesz ! Ten Pastor powinien się wstydzić braku miłości do katolików! Pycha go zżera od środka! 
  • This commment is unpublished.
   Ekumenia to zło · 1 lata temu
   @Chrystusowy Boli cię prawda która jest zatrważająca o tobie idziesz szeroka droga na zatracenie zwodzicielu ekumeniczny 
  • This commment is unpublished.
   Melbi · 1 lata temu
   @Chrystusowy Za grosz nie odczułem braku miłości do katolików ale raczej miłość do prawdy. W dzisiejszych czasach jak wyrazisz prawdę w świetle słowa jesteś odstępcą.  Dobre czasy do kamienowania za prawdę.
  • This commment is unpublished.
   Lysy · 2 miesiecy temu
   @Chrystusowy Katolicy na stosach palili ludzi 
  • This commment is unpublished.
   Zastanów się · 2 miesiecy temu
   @Lysy To nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie jest materią,ale "ciałem"zespolonym,innym odniesieniem.Inkwizycja byla świecka i żydzi mieszali w niej łapy,a nie zaś wierzący chrześcijanie.Im zabijać nie wolno było,teraz też,gdy "starsi bracia w wierze",a raczej w Talmudzie mieli zasadę:"oko za oko,zab za ząb"i przpisali prawa Hamburabiego.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Kol 3:8-15 SNP 8 Teraz jednak odrzućcie to wszystko: gniew, porywczość, złość, oszczerstwo, obraźliwe wypowiedzi. 9 Przestańcie się też nawzajem okłamywać, skoro zdarliście z siebie starego człowieka wraz z jego postępkami, 10 a przywdzialiście nowego, który się nieustannie odnawia, by rozpoznać w sobie obraz swego Stwórcy. 11 Na tej drodze nie liczy się, czy ktoś jest Grekiem, czy Żydem, czy go obrzezano, czy nie, czy pochodzi z daleka, jest Scytą, niewolnikiem, czy wolnym — liczy się tylko Chrystus, który jest wszystkim i we wszystkich. 12 Dlatego jako ludzie wybrani przez Boga, święci i ukochani, przyjmijcie postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. 13 Jako tacy okazujcie jedni drugim wyrozumiałość, gotowi wybaczyć sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował wam, tak czyńcie i wy. 14 Przede wszystkim jednak kierujcie się miłością, która jest spójnią doskonałości. 15 Ponadto w waszych sercach niech panuje pokój Chrystusowy. Jako ludzie tworzący jedno Ciało zostaliście przecież do życia w nim powołani. Nie zapominajcie też o wdzięczności!
  • This commment is unpublished.
   Zdzich · 1 lata temu
   @Zoono To, czy jest się Grekiem, Żydem, Scytem, niewolnikiem czy wolnym zależało od urodzenia, a nie od własnego wyboru. Apostoł Paweł potrafił w innych fragmentach użyć dosadnego języka, tak samo zresztą jak nasz Pan. To co mówi Kurylas wypływa właśnie z miłości. Z miłości, aby chrześcijanie żyjący w marazmie ekumenizmu ockneli się i zdecydowali, czy mają iść za Jezusem, czy za światem.
 • This commment is unpublished.
  Niewolnik Pana Jezusa · 1 lata temu
  Jeżeli nie rozumiecie i nie zgadzacie się z pastorem Kurylasem to znaczy, że nie rozumiecie Ewangelii, ani Ewangelii ani drogi zbawienia, ani świętości Słowa Bożego które nie może być naruszone. Patorze prawdę powiedziałeś, bardzo potrzebną w czasie niewyobrażalnego odstępstwa od wiary Apostołów Pana Jezusa.  
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Niewolnik Pana Jezusa Biblia mówi o tym w Liście do Kolosan w 3 rozdziale, jak należy postępować wobec innych chrześcijan: przyjmij postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. Okazuj innym wyrozumiałość, gotów wybaczyć, jeśli masz powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował Tobie, tak czyń i Ty. Przede wszystkim jednak kieruj się miłością, która jest spójnią doskonałości. Ponadto w Twoim sercu niech panuje pokój Chrystusowy. Jako człowiek tworzący jedno Ciało zostałeś przecież do życia w nim powołany. Nie zapominaj też o wdzięczności!

   Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem
  • This commment is unpublished.
   dar · 1 lata temu
   @Zoono jak ktoś może powoływać się na Pismo św i nie wiedzieć że to Chrystus utworzył Jeden, Święty, Powszechny Kościół - Jeden .. POWSZECHNY a klucze wiadomo komu przekazał - więc tylko trzeba się modlić by pan pastor odszedł od podszeptów diabła i się nawrócił 
  • This commment is unpublished.
   Prawda Zwycięży · 1 lata temu
   @Zoono Prawda ma być mówiona zawsze i wszędzie negowanie grzechu a nim jest włażenie i bronienie diabelskiej ekumenii 
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Prawda Zwycięży Prawda jedyna, słowa Jezusa z Nazaretu 
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @dar Jakie klucze i komu?
  • This commment is unpublished.
   Tom · 1 lata temu
   @Zoono Tak jak Pan napisał, innych chrześcijan. Ponieważ katolicyzm nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to w tej sytuacji bardziej pasują słowa z 2 Listu do Koryntian, 6,14-18. "Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącymi? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący."
  • This commment is unpublished.
   Beata · 1 lata temu
   @dar Pan Jezus ustanowił swoj duchowy Chrystusowy koscioł, oczyszczony Sw.Krwią Chrystusa, kosciół swiętych narodzonych na nowo Dzieci Bożych.Tym kosciołem nie jest kosciol pedofilii, homoseksualistow, kłamcòw, pijakòw i itd.Niech biedni oszukiwani katolicy otworzą oczy i wyjdą z tej religijnej ciemnosci do swiatłosci Chrystusowej.
  • This commment is unpublished.
   Łukasz · 1 lata temu
   @Zoono Zgadza sie pytanie czy Rzymski-Katolicyzm to chrześcijaństwo? Odpowiedź: Nie. 
 • This commment is unpublished.
  Ola · 1 lata temu
  Swego czasu bardzo duzo rozmawialam z róznymi protestantami ewangelicznymi. Charakteryzuja się nienawiscia do kosciola katolickiego i ciagła potrzeba bycia kontra oraz obrzydzania innym wiare katolicką. Kłamia na temat wiary katolickiej i pastwią się nad nią. Szkoda czasu.
  • This commment is unpublished.
   Obudź się · 1 lata temu
   @Ola Prawda boli dla Prawdy nigdy nie szkoda czasu zacznij czytać Biblię od Ewangelli Jana Prawdą jest jedyny Zbawiciel Jezus Chrystus a nie te wasze bałwochwalstwa 
 • This commment is unpublished.
  Hanna olejnik · 1 lata temu
  Bardzo dobrze napisane
 • This commment is unpublished.
  Wąska droga do Pana Boga · 1 lata temu
  Popieram pastorów którzy krytykują zwodnicza  ekumenie za odwagę ze nie boja się przed tym odstępstwem ostrzegać i krytykować judaszy protestanckich idących szeroka droga na zatracenie z watykanistami
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Nie znam goscia, ale znam E. Cwierza - falszywy pastor, bałwochwalczo oddany ludziom żydowskiego pochodzenia. Cwierz traktuje tych ludzi, jak polbozkow. Dla niego np. A. Michnik to wiekszy patriota, niz 100 sprawiedliwych z Yad Vashem. Masakra.
 • This commment is unpublished.
  Precz z odstepstwem · 1 lata temu
  Ekumeniści to odstępcy diabelsku 
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Głos pastora, który był na spotkaniu https://www.youtube.com/watch?v=-gV7eyk962k
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Bóg jest Bogiem podziału. Podział w kościołach jest ze względu na pierwsze i drugie przykazanie. Mamy faryzeuszy takich jak Cyrikas, Kurylas i Ciesiolka i innych potępiających i osądzających naśladowców, nakładających na ludzi ciężary oraz chrześcijan, którzy miłują i okazują łaskę i przebaczenie tak jak uczył Jezus. 

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.