Pastor Bartłomiej Kurylas: odstępcy na audiencji

Pastor Bartłomiej Kurylas: odstępcy na audiencji

poniedziałek, 17 październik 2022 08:05
pastor Bartłomiej Kurylas pastor Bartłomiej Kurylas for. Wspaniałości z nieba/YouTube

"Religia Rzymu jest esencją kłamstw oraz kwintesencją bluźnierstwa, a jednak fascynuje ona pewną grupę protestantów, o których można prawdziwie powiedzieć, że otrzymali skuteczną moc obłędu, aby kłamstwu wierzyli, aby byli potępieni" - te słowa legendarnego kaznodziei Charlesa Spurgeona przytacza Bartłomiej Kurylas - pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej Nowe Narodzenie w Tarnowskich Górach w odniesieniu do ekumenicznego spotkania z papieżem w Watykanie z udziałem pastorów. 

Dalej w audycji "Odstępcy na audiencji" w ramach serii "Wspaniałości z Nieba - Codziennie" opublikowanej na YouTube mówi nie mniej dosadnie...

"Kiedy usłyszałem, że grupa lizusów z Polski, która nazwała się pastorami kościołów ewangelicznych, ale nic nie ma wspólnego z pastorami i nic nie ma wspólnego z kościołami ewangelicznymi, pojechała spotkać się z papieżem Kościoła rzymskokatolickiego, by modlić się o jedność i poddańczo skłonić duchową głowę pod stopy kogoś, kto ośmiela się nazwać następcą Chrystusa na ziemi, byłem przekonany, że to jest plotka" - oznajmia.

Bo, jak mówi, nie był w stanie w to uwierzyć. Jak wiadomo, była to prawda.

Kurylas podkreśla, że ludzie, którzy "mają obowiązek stać na straży prawdy Słowa Bożego, pojechali spotkać się z kimś, kto po prostu kłamie na temat Słowa Bożego i jest maksymalnie umoczony w demoniczne sprawy takie jak wielbienie bożka o imieniu pachamama, nazywanie muzułmanów starszymi braćmi w wierze i ośmiela się twierdzić, że wszyscy ludzie wierzą w jednego Boga nazwanego "miłość".

Według niego, papież zwodzi, kłamie, oszukuje w sprawie tego, że Jezus Chrystus powiedział, że jest On (Chrystus) jedyną drogą, prawdą i życiem.

Pastor określa spotkanie z papieżem mianem "demonicznej audiencji".

- Ci ludzie siebie nazywają pastorami, bo w świetle Bożego Słowa to nie są pastorzy. Mówią o jedności, że pojechali tam, bo mają w sercu jedność wszystkich chrześcijan. No więc stwierdzam, że to są ludzie, którzy nie czytają Bożego Słowa lub go nie rozumieją - mówi Bartłomiej Kurylas.

Dlaczego? Według niego, dlatego, że w Słowie Bożym jest napisane, że jedność musi być oparta na Duchu i prawdzie.

- Jedność, w sprawie której modlił się Jezus Chrystus, jest faktem. Chrześcijanie są jednością w Duchu i prawdzie. Nic nie musimy robić, nic nie musimy zmieniać. To się stało. Ci, którzy są w Duchu i prawdzie, są jedno ze sobą i z Bogiem - stwierdza.

Co, jak dodaje, nie oznacza, że nie należy pracować nad jednością w sprawach "drugo-, trzeciorzędnych". Tam, gdzie w nieistotnych sprawach dla zbawienia jest różnica, np. czy Kościół będzie pochwycony przed, w trakcie czy po ucisku.

- Nie o tym mówimy. Mówimy o tym, że jedność z Rzymem to jest pogwałcenie podstawowych prawd biblijnych, nie drugorzędnych. Rzeczy, które są jednoznaczne i precyzyjnie opisane w Bożym Słowie - podkreśla.

Według niego, to nie jest jedność chrześcijan, ale jedność "w kłamstwie lub jedność z pominięciem prawdy lub jedność diabelska".

Zaznacza, że ewangelia "zwiastowana przez Rzym" nie jest ewangelią Słowa Bożego.

- Ludzie, którzy pojechali złożyć ten pokłon człowiekowi, chyba zapomnieli albo po prostu zwariowali i porzucili podstawowe prawdy dotyczące ewangelii. Zapomnieli, że choćby sam anioł z nieba zwiastował inną ewangelię, niech będzie przeklęty. Co dopiero człowiek, który zwiastuje inną ewangelię i który ośmiela się powiedzieć, że jest jedynym prawowitym następcą Chrystusa na ziemi i jest nieomylny tak jak jest nieomylny Bóg - mówi pastor Kurylas.

Stwierdza, że wspomniana grupa "pojechała się temu wszystkiemu pokłonić" i że jest to "cyrk na kółkach".

Według niego, jeszcze większym cyrkiem jest to, że ludzie natychmiast nie opuszczają "tak bzdurnych zgromadzeń, organizacji, które ośmielają się o sobie powiedzieć Kościół Jezusa Chrystusa".

- Ci ludzie udają, choć dobrze wiedzą... Udają i zwodzą. Udają, że nie wiedzą, że według oficjalnych dokumentów Soboru Watykańśkiego II ekumenia, do której oni się przyczyniają, polega na tym, by - cytuję - "przyprowadzić wszystkich chrześcijan pod prymat papieski oraz do wspólnej eucharystii" - wskazuje pastor z Tarnowskich Gór.

Jego zdaniem, żaden chrześcijanin, uczeń Jezusa Chrystusa "w to nie wejdzie".

Stwierdza, że nauka o eucharystii to "zwykła herezja", a prymat papieski jest "bardzo poważnym zwiedzeniem", bo "Słowo Boże mówi, że kto opiera się na człowieku, ten jest przeklęty".

- Ci ludzie, którzy pojechali tam złożyć pokłon, w ogóle nie mają wstydu - mówi.

Jak zauważa, osoby te reprezentują denominacje, w których niektórzy "prawdziwi pastorzy" zapłacili "ogromną cenę za swoje odejście z Kościoła rzymskokatolickiego".

- Byli prześladowani, gnębieni, gdy zrzucili sutanny i zstąpiło na nich namaszczenie - wskazuje.

Według Kurylasa, ci ewangeliczni liderzy, którzy udali się do Watykanu, "nie dość, że ulegli herezji i zwiedzeniu, to jeszcze plują na wszystkich braci i siostry, na tych, którzy zapłacili ogromną cenę za mówienie prawdy, za jednoznaczne stanie w stanowisku prawdy, z powodu niezgody na fałszywanie ewangelii".

- Czy ci ludzie wstydu nie mają? Bo bojaźni pańskiej nie mają na pewno. Nie obawiają się, że staną przed Chrystusem i On zapyta, co wyście narobili? Z waszego powodu ludzie są zwiedzeni, ludzie ulegają herezjom. Podpisaliście się pod tym - podkreśla.

Zastanawia się czy te osoby są wierzące, skoro "nie mają bojaźni pańskiej".

- Oni są wierzący w jakiś splendor duchowieństwa, zamiast w pokorną służbę, by mówić prawdę, reprezentować prawdę, bronić prawdy, nie ulegać zwiedzeniom, herezjom, walczyć z grzechem, również z grzechem fałszywych doktryn i chronić przed tym, kogo się da - stwierdza.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 październik 2022 08:44
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  sługa Chrystusa · 1 lata temu
  Wstyd Pastorze jadem lejesz z kazalnicy?
  • This commment is unpublished.
   Nie dla ekumenii · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa Wstyd dla ciebie zwodzicielu ekumenicznej wszetecznicy 
  • This commment is unpublished.
   WYZNAWCY CIELCA · 1 lata temu
   @sługa Chrystusa PSEUDO PASTORKU   PODWAŻASZ WIARĘ KATOLIKÓW ,TWIERDZISZ ŻE NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI ,BO JESTEŚ HERETYKIEM ,ODSTĘPCĄ I ZWODZICIELEM OPISANYM JAKO WILK W OWCZEJ SKÓRZE. ,PÓJDZ DO NARODU ODRZUCONEGO I PRZEKLĘTEGO IZRAELA I NAWRACAJ ICH ,IDZ DO MUZUŁMAN I POKAŻ IM ..SWOJĄ ŚWIETLISTĄ DROGĘ ,SZYBKO BYŚ ZADYNDAŁ NA GA LĘZI JAK JUDASZ.WZNANIE TWOJEJ RZEKOMEJ WIARY NICEJSIE ,CZM ROŻNI SIĘ OD KATOLIKÓW, ANOTYM ŻĘ TY JESTEŚ PUSTĄ WYDMUSZKĄ A TAM KOŚCIÓL  HISTORYCZN I MA TRADYCJĘ ,A WY CO ==MOŻE SWĘTO SYWESTRA,POGAŃSIKIE PALENIE CHANUKI[ IFOLKLOR ZYDOWSKI] ALBO POLAK ,CHRZEŚCIJANIN MA STAĆ ŻYDKIEM?JEZUS BYŁ JUDEJCZYKIEM I NAWRACAŁ JUDEJCZYKÓW.ŻYD TO OKREŚLENIE I WYTWÓR RASISTOWSKIEJ I FASZYSTOWSKIEJ ,SATANISTYCZNEJ IDEOLOGI SYJONISTCZNEJ.MYSLĘ  PRAWDOPODOBNIE POPERASZ CRZEŚCIJANIE OKUPACJĘ PALESTYNY
 • This commment is unpublished.
  Iwona · 1 lata temu
  Brawo Pastorze. Dziękuję za Twoją postawę.
  • This commment is unpublished.
   Chrystusowy · 1 lata temu
   @Iwona I za co ty dziękujesz ! Ten Pastor powinien się wstydzić braku miłości do katolików! Pycha go zżera od środka! 
  • This commment is unpublished.
   Ekumenia to zło · 1 lata temu
   @Chrystusowy Boli cię prawda która jest zatrważająca o tobie idziesz szeroka droga na zatracenie zwodzicielu ekumeniczny 
  • This commment is unpublished.
   Melbi · 1 lata temu
   @Chrystusowy Za grosz nie odczułem braku miłości do katolików ale raczej miłość do prawdy. W dzisiejszych czasach jak wyrazisz prawdę w świetle słowa jesteś odstępcą.  Dobre czasy do kamienowania za prawdę.
  • This commment is unpublished.
   Lysy · 1 miesiecy temu
   @Chrystusowy Katolicy na stosach palili ludzi 
  • This commment is unpublished.
   Zastanów się · 1 miesiecy temu
   @Lysy To nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie jest materią,ale "ciałem"zespolonym,innym odniesieniem.Inkwizycja byla świecka i żydzi mieszali w niej łapy,a nie zaś wierzący chrześcijanie.Im zabijać nie wolno było,teraz też,gdy "starsi bracia w wierze",a raczej w Talmudzie mieli zasadę:"oko za oko,zab za ząb"i przpisali prawa Hamburabiego.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Kol 3:8-15 SNP 8 Teraz jednak odrzućcie to wszystko: gniew, porywczość, złość, oszczerstwo, obraźliwe wypowiedzi. 9 Przestańcie się też nawzajem okłamywać, skoro zdarliście z siebie starego człowieka wraz z jego postępkami, 10 a przywdzialiście nowego, który się nieustannie odnawia, by rozpoznać w sobie obraz swego Stwórcy. 11 Na tej drodze nie liczy się, czy ktoś jest Grekiem, czy Żydem, czy go obrzezano, czy nie, czy pochodzi z daleka, jest Scytą, niewolnikiem, czy wolnym — liczy się tylko Chrystus, który jest wszystkim i we wszystkich. 12 Dlatego jako ludzie wybrani przez Boga, święci i ukochani, przyjmijcie postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. 13 Jako tacy okazujcie jedni drugim wyrozumiałość, gotowi wybaczyć sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował wam, tak czyńcie i wy. 14 Przede wszystkim jednak kierujcie się miłością, która jest spójnią doskonałości. 15 Ponadto w waszych sercach niech panuje pokój Chrystusowy. Jako ludzie tworzący jedno Ciało zostaliście przecież do życia w nim powołani. Nie zapominajcie też o wdzięczności!
  • This commment is unpublished.
   Zdzich · 1 lata temu
   @Zoono To, czy jest się Grekiem, Żydem, Scytem, niewolnikiem czy wolnym zależało od urodzenia, a nie od własnego wyboru. Apostoł Paweł potrafił w innych fragmentach użyć dosadnego języka, tak samo zresztą jak nasz Pan. To co mówi Kurylas wypływa właśnie z miłości. Z miłości, aby chrześcijanie żyjący w marazmie ekumenizmu ockneli się i zdecydowali, czy mają iść za Jezusem, czy za światem.
 • This commment is unpublished.
  Niewolnik Pana Jezusa · 1 lata temu
  Jeżeli nie rozumiecie i nie zgadzacie się z pastorem Kurylasem to znaczy, że nie rozumiecie Ewangelii, ani Ewangelii ani drogi zbawienia, ani świętości Słowa Bożego które nie może być naruszone. Patorze prawdę powiedziałeś, bardzo potrzebną w czasie niewyobrażalnego odstępstwa od wiary Apostołów Pana Jezusa.  
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Niewolnik Pana Jezusa Biblia mówi o tym w Liście do Kolosan w 3 rozdziale, jak należy postępować wobec innych chrześcijan: przyjmij postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. Okazuj innym wyrozumiałość, gotów wybaczyć, jeśli masz powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował Tobie, tak czyń i Ty. Przede wszystkim jednak kieruj się miłością, która jest spójnią doskonałości. Ponadto w Twoim sercu niech panuje pokój Chrystusowy. Jako człowiek tworzący jedno Ciało zostałeś przecież do życia w nim powołany. Nie zapominaj też o wdzięczności!

   Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem
  • This commment is unpublished.
   dar · 1 lata temu
   @Zoono jak ktoś może powoływać się na Pismo św i nie wiedzieć że to Chrystus utworzył Jeden, Święty, Powszechny Kościół - Jeden .. POWSZECHNY a klucze wiadomo komu przekazał - więc tylko trzeba się modlić by pan pastor odszedł od podszeptów diabła i się nawrócił 
  • This commment is unpublished.
   Prawda Zwycięży · 1 lata temu
   @Zoono Prawda ma być mówiona zawsze i wszędzie negowanie grzechu a nim jest włażenie i bronienie diabelskiej ekumenii 
  • This commment is unpublished.
   Zoono · 1 lata temu
   @Prawda Zwycięży Prawda jedyna, słowa Jezusa z Nazaretu 
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @dar Jakie klucze i komu?
  • This commment is unpublished.
   Tom · 1 lata temu
   @Zoono Tak jak Pan napisał, innych chrześcijan. Ponieważ katolicyzm nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to w tej sytuacji bardziej pasują słowa z 2 Listu do Koryntian, 6,14-18. "Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącymi? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący."
  • This commment is unpublished.
   Beata · 1 lata temu
   @dar Pan Jezus ustanowił swoj duchowy Chrystusowy koscioł, oczyszczony Sw.Krwią Chrystusa, kosciół swiętych narodzonych na nowo Dzieci Bożych.Tym kosciołem nie jest kosciol pedofilii, homoseksualistow, kłamcòw, pijakòw i itd.Niech biedni oszukiwani katolicy otworzą oczy i wyjdą z tej religijnej ciemnosci do swiatłosci Chrystusowej.
  • This commment is unpublished.
   Łukasz · 1 lata temu
   @Zoono Zgadza sie pytanie czy Rzymski-Katolicyzm to chrześcijaństwo? Odpowiedź: Nie. 
 • This commment is unpublished.
  Ola · 1 lata temu
  Swego czasu bardzo duzo rozmawialam z róznymi protestantami ewangelicznymi. Charakteryzuja się nienawiscia do kosciola katolickiego i ciagła potrzeba bycia kontra oraz obrzydzania innym wiare katolicką. Kłamia na temat wiary katolickiej i pastwią się nad nią. Szkoda czasu.
  • This commment is unpublished.
   Obudź się · 1 lata temu
   @Ola Prawda boli dla Prawdy nigdy nie szkoda czasu zacznij czytać Biblię od Ewangelli Jana Prawdą jest jedyny Zbawiciel Jezus Chrystus a nie te wasze bałwochwalstwa 
 • This commment is unpublished.
  Hanna olejnik · 1 lata temu
  Bardzo dobrze napisane
 • This commment is unpublished.
  Wąska droga do Pana Boga · 1 lata temu
  Popieram pastorów którzy krytykują zwodnicza  ekumenie za odwagę ze nie boja się przed tym odstępstwem ostrzegać i krytykować judaszy protestanckich idących szeroka droga na zatracenie z watykanistami
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  Nie znam goscia, ale znam E. Cwierza - falszywy pastor, bałwochwalczo oddany ludziom żydowskiego pochodzenia. Cwierz traktuje tych ludzi, jak polbozkow. Dla niego np. A. Michnik to wiekszy patriota, niz 100 sprawiedliwych z Yad Vashem. Masakra.
 • This commment is unpublished.
  Precz z odstepstwem · 1 lata temu
  Ekumeniści to odstępcy diabelsku 
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Głos pastora, który był na spotkaniu https://www.youtube.com/watch?v=-gV7eyk962k
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Bóg jest Bogiem podziału. Podział w kościołach jest ze względu na pierwsze i drugie przykazanie. Mamy faryzeuszy takich jak Cyrikas, Kurylas i Ciesiolka i innych potępiających i osądzających naśladowców, nakładających na ludzi ciężary oraz chrześcijan, którzy miłują i okazują łaskę i przebaczenie tak jak uczył Jezus. 

Ostatnie komentarze

@BereiczykBERGOGLIO = blasphemator: www.vatican.va/content/francesco/en/cotidie/2017/documents/papa-francesco-cotidie_20170404_in-the-sign-of-the-cross.html
quotation:“as a reminder of the One who made himself to be sin, who made himself to be devil, serpent for us; who ...
@BereiczykTen kto dziś pełni rolę papieża, Jorge Bergoglio nie ma już mocy Kluczy Piotrowych, został Ich pozbawiony z powodu wejścia do wnętrza Kościoła Świętego głoszonych ...
@BereiczykW tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
W tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
Mało im skandali to przybyli do Polski żeby łowić naiwnych!
warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.