"Pytacie: co mamy robić? Nasz pastor jest zaangażowany w ruch ekumeniczny"

"Pytacie: co mamy robić? Nasz pastor jest zaangażowany w ruch ekumeniczny"

poniedziałek, 17 październik 2022 12:10
pastor Sławomir Ciesiółka pastor Sławomir Ciesiółka fot. Kościół Droga w Inowrocławiu/YouTube

Sławomir Ciesiółka, pastor kościoła Droga w Inowrocławiu, poinformował, że od czasu ekumenicznego spotkania z papieżem w Watykanie z udziałem polskich pastorów otrzymuje zapytania od członków ich kościołów, co mają robić.

- Począwszy od tej sytuacji, która wydarzyła się w czwartek - tego spotkania ekumenicznego w Watykanie - co jakiś czas pytacie mnie czy to w komentarzach czy w prywatnych wiadomościach, co macie robić - mówi na nagraniu opublikowanym na YouTube.

Jak wyjaśnia, ludzie ci piszą: "jesteśmy w zborze od kilku lat. Włożyliśmy tam całe swoje serce, cały swój czas, swoją służbę, a nasz pastor był na ekumenicznym spotkaniu w Watykanie" albo: "co mamy robić? Dowiedzieliśmy się, że nasz pastor jest zaangażowany w ten ruch ekumeniczny, który powstaje w Polsce".

Ciesiółka na nagraniu oznajmia, że nie odpowie na to pytanie, bo każdy z pytających "musi podjąć właściwą decyzję, rozsądzić ją w Bożej obecności i być gotowym usłyszeć to, co Duch Święty do niego mówi". Apeluje, by nie podejmować decyzji pochopnie, ale podjąć takie postanowienie, które będzie "dawało pokój". Rozważyć je i modlić się. Wierzy, że Duch Święty da rozwiązanie.

Przyznaje jednocześnie, że sam odszedłby z takiej społeczności i był od niej "jak najdalej".

- Wiadomo, że kiedy podejmiemy decyzję o odejściu, będziemy musieli ponieść też tego konsekwencje. To znaczy, że możemy być przez tych ludzi, którzy zostaną, wyśmiani, obgadani. Możemy być nazwani jako zdrajcy, judasze, ci, którzy nie mają w sobie miłości, nie doświadczyli spotkania z Chrystusem, nie budują na Chrystusie. Ale nie martwmy się. To są ich zdania. My postąpimy tak, jak powie nam Duch Święty - podkreśla.

Wzywa do tego, by nie patrzeć na historię, na to, "co stracimy, co będą o nas mówić, dlatego że Pan Bóg nam to wynagrodzi w inny sposób. Da nam wspólnotę, w której będziemy mogli jeszcze bardziej się rozwijać, wzrastać i służyć".

- Nie bójmy się wstać i pójść tam, dokąd skieruje nas Duch Święty. Nie bójmy się być posłusznym temu, do czego skłania nas Duch Święty - wzywa.

Dodaje: "niech się gorszy prałacia elita", jak śpiewa Kaczmarczyk. Niech ci pastorzy - dla mnie to jest taka prałacia elita, która próbuje podporządkować się Watykanowi. To oni, podejrzewam, otrzymają taką godność prałacią w tym ekumenicznym ruchu, który powstaje".

- Niech oni się gorszą, niech zostają w tym bałaganie. Niech zostają w tej fałszywej jedności. My zróbmy tak, jak mówi do nas Duch Święty. Bądźmy posłuszni Bożemu Słowu, temu, że Bóg mówi, że nie możemy wracać do Egiptu, że nie możemy wracać do starego życia. Dlatego dzisiaj nie odpowiem wam na pytanie, co macie zrobić, ale mam nadzieję, że pomogłem wam i pokazałem wam, jak możemy odpowiedzieć sobie na to pytanie, co mamy zrobić - kończy swoją wypowiedź pastor Sławomir Ciesiółka.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Bracie Sławku, Biblia mówi o tym w Liście do Kolosan w 3 rozdziale, jak należy postępować wobec innych chrześcijan: przyjmij postawę serdecznego współczucia, dobroci, pokory, łagodności i cierpliwości. Okazuj drugim wyrozumiałość, gotów wybaczyć sobie nawzajem, jeśli masz powód do skargi przeciw drugiemu — jak Chrystus darował Tobie, tak czyń i Ty. Przede wszystkim jednak kieruj się miłością, która jest spójnią doskonałości. Ponadto w Twoim sercu niech panuje pokój Chrystusowy. Jako człowiek tworzący jedno Ciało zostałeś przecież do życia w nim powołany. Nie zapominaj też o wdzięczności!
  Czyżby to było takie trudne? Po co tyle jadu
  • This commment is unpublished.
   Sara · 1 lata temu
   @Zoono " Ktoż jest moją matką? Jezus na takie pytanie odpowiedział : " Ten kto pełni wolę mojego Ojca w niebie, jest moją matką, siostrą i bratem" Jak Prawda bez Miłości nie istnieje, tak Miłość bez Prawdy to zwiedzenie.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Zoono Apostoł Paweł w liście do Galacjan przeklął tych, którzy głoszą "inną ewangelię". Czy też nie miał miłości?
  • This commment is unpublished.
   Tom · 1 lata temu
   @Zoono Zgadza się, dotyczy to innych chrześcijan. Należy sobie odpowiedzieć czy w tym przypadku mamy do czynienia z innymi chrześcijanami? W 2 Liście do Koryntian w 6 rozdziale Paweł z kolei wskazuje abyśmy nie wsprzęgali się w jarzmo z niewierzącymi, bo Chrystus z Belialem nie ma nic wspólnego. 
 • This commment is unpublished.
  były katolik · 1 lata temu
  Żenada i zgorszenie siejesz Bracie Sławomirze! 
  • This commment is unpublished.
   Anna · 1 lata temu
   @były katolik Wierzyć mi się nie chce w te listy do pastora Sławka od członków innych zborów. Jeśli takich kilka było, może lepiej odpowiedzieć prywatnie, a nie publicznie w taki sposób? Ja jako zwykła wierna doradzalabym nadawcom rozmowę  po prostu ze swoimi pastorami w postawie otwartości o tym, co Was niepokoi.Nie ma potrzeby pisać od razu do innych pastorów, bo cóż oni mogą? Wystarczy poczytać te publiczne manifesty, żeby zobaczyć, że rady nie są powodowane miłością. 
  • This commment is unpublished.
   powszechny zielony · 1 lata temu
   @Anna a ty się lepiej pomódl i biblię poczytaj zamiast czytać te wypociny
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 1 lata temu
  Tak, nagle zobaczyłam, że mój pastor jest "zaangażowany w ruch ekumeniczny". A wcześniej to ktoś nić nic nie widział? Palcem trzeba pokazać?  Przecież jak ludzie przebywają ze sobą w jednym zborze, to znają swoje poglądy, albo coś im pasuje albo nie.  Wtedy albo trzymają się razem, albo ich drogi się rozchodzą. A może przymykają oko na jeszcze bardziej kontrowersyjne sprawy, manipulację, sekciarstwo, "rządy twardej ręki w kościele".  Trzeba mieć oczy otwarte na wszystko, a nie tylko na czystość teologiczną. Ja w tej grupce, która się na to spotkanie wybrała, nie widzę ludzi splamionych zarzutami o grzeszne prowadzenie się, malwersacje, nieuczciwość. To ludzie o dobrej opinii. 
 • This commment is unpublished.
  Ekumenia to zwiedzenie · 1 lata temu
  Uciekajcie od pseudo pastorów którzy tolerują ekumenie 
  • This commment is unpublished.
   uczeń Jezusa · 1 lata temu
   @Ekumenia to zwiedzenie Czytaj Pismo Święte Ewangelię Jana 17 rozdział! Pan Jezus się modlił abyśmy byli jedno! Poczytaj 3 rozdział 1 Listu do Koryntian aby się nie dzielić na kefasowy, apollosowy... katolik, protestant...
  • This commment is unpublished.
   Wiktor · 1 lata temu
   @uczeń Jezusa O wilkach w owczej skórze tez Mówił Pan Jezus. I Paweł tez nauczał o takich. Miłość miłością ale uważni tez mamy być aby nie dać się zwieść. 
 • This commment is unpublished.
  Ekumenia jest złem · 1 lata temu
  Jeśli twój pastor czy starsi są zaangażowani w ekumenie odejdźcie od tego to zwiedzenie do jednej religii i antychrysta trzymajcie się mocno Jezusa Chrystusa i Biblii 
 • This commment is unpublished.
  Stec · 1 lata temu
  Co sami katolicy mówią n/t ekumenizmu:https://www.youtube.com/watch?v=G-mswcqvt-UCyt. „ Ekumenizm nie jest po to żebyśmy sobie podebatowali, ale po to … aby bracia odłączeni powrócili do pełnej jedności z Kościołem Chrystusowym, który trwa w Kościele Rzymskokatolickim, nie w jakimś innym i pełnia jest w jedności z biskupem Rzymu. ". Około 16 minuty.
 • This commment is unpublished.
  andrzej · 1 lata temu
  co to niby znaczy: nie powiem wam co zrobic, ale ja bym zrobil tak... ta wypowiedz jest wezwaniem do opuszczenia społeczności. zakłada ze ludzie będa wyzywac tych którzy odejdą. tak nsprawde wyzywani sa ci którzy na to spotkanie pojechali. to jak u świadków Jehowy gdy jakiś członek wejdzie do innego kościoła to łaska się dla niego kończy. Wydaje mi się, że pan Ciesiółka chce coś tutaj ugrac dla siebie. nikt nie słucha dlaczego tam pojechali, czy rzeczywiscie chcą dać sie podporządkować KK, a kamienie zostały rzucone. to nie jest postawa ucznia Jezusa. 
 • This commment is unpublished.
  Tom · 1 lata temu
  2 List do Koryntian 6,14-18 całkowicie wyczerpuje temat współpracy z Krk. "Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący."
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Głos pastora, który był na spotkaniu https://www.youtube.com/watch?v=-gV7eyk962k
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Bóg jest Bogiem podziału. Podział w kościołach jest ze względu na pierwsze i drugie przykazanie. Mamy faryzeuszy takich jak Cyrikas, Kurylas i Ciesiolka i innych potępiających i osądzających naśladowców, nakładających na ludzi ciężary oraz chrześcijan, którzy miłują i okazują łaskę i przebaczenie tak jak uczył Jezus. 
 • This commment is unpublished.
  WysłannikPrawdy · 1 lata temu
  Dlaczego pastor się boi powiedzieć że każdy kto zadaję się z ekumenia umaczał swój palec już w gniewie Bożym. Musimy otwarcie mówić Prawdę bo tak mówi Duch Święty i u niego nie ma żadnego zaciemnienia, więc jeśli mówi aby czystego nie dotykać to nie dotykać, a nie że może. To już pochodzi z Ducha Bożego lecz przeciwnika mowa. Wyjdźcie ludu z tego abyście nie byli uczestnikami ich grzechów i nie spotkała Was kara, kiedy kielich rozcieńczonego gniewu będzie się wylewał na zdrajców Prawdy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.