John Godson o fali krytyki po spotkaniu pastorów z papieżem

John Godson o fali krytyki po spotkaniu pastorów z papieżem

poniedziałek, 17 październik 2022 13:38
John Godson i Jorge Bergoglio (dziś papież Franciszek) John Godson i Jorge Bergoglio (dziś papież Franciszek) fot. John Godson/Facebook

John Godson, były pastor i poseł na Sejm, odniósł się do fali krytyki wobec pastorów, którzy wzięli udział w ekumenicznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

W mediach społecznościowych oświadczył, że ze smutkiem czyta "różne krytyki" pod adresem niektórych z nich.

Jak napisał, miał okazję posługiwać i dzielić się społecznością z wieloma katolikami i katolickimi biskupami. Wiele razy był też zapraszany do głoszenia kazań na katolickich spotkaniach charyzmatycznych.

W 2008 roku miał okazję spotkać się z dzisiejszym papieżem, a wówczas arcybiskupem Buenos Aires - Jorge Bergoglio. Teraz przy swoim poście na Facebooku zamieścił powyższe archiwalne zdjęcie.

"Był naszym gościem i mówcą na rekolekcjach zorganizowanych przez Lausanne Committee for World Evangelization (LCWE), gdy przygotowywaliśmy się do Cape Town 2010. Byłem dyrektorem Modlitwy w Lausanne. Lausanne była organizacją, która skupiała większość kościołów ewangelicznych i organizacji misyjnych na świecie" - tłumaczy.

Godson zauważa, że Jezus i apostołowie byli "otwarci" na spotkania z różnymi przywódcami politycznymi i religijnymi swoich czasów, aby dzielić się Ewangelią i "być dla nich zachętą".

"Postawa osądzania wielu chrześcijan wobec innych, którzy nie wierzą dokładnie tak, jak wierzą, nie jest chrześcijańska" - stwierdza.

Przypomina, że Bóg nie jest ani protestantem ani katolikiem.

"Bóg jest Bogiem i patrzy na serca ludzi bez względu na ich wyznanie. Powinniśmy radować się przy każdej okazji, by być świadectwem i zachętą dla innych – bez względu na ich wyznanie" - podkreślił.

I dodał: "powinniśmy dziękować Bogu za katolickich biskupów i księży, takich jak Arcybiskup Ryś, którzy z pasją sprawiają, że Ewangelia naszego Pana Jezusa Chrystusa dociera do wszystkich znajdujących się w ich sferze wpływów. Powinniśmy nie tylko modlić się za takich ludzi, ale powinniśmy uważać za błogosławieństwo bratanie się z nimi. To właśnie zrobiłby Jezus."

Na podstawie: Facebook/John Godson

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 październik 2022 13:47
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Popieram zdecydowanie
 • This commment is unpublished.
  powszechny zielonoświątkowi · 1 lata temu
  Dokładnie mamy być zachętą dla każdego jak Pan Jezus był zachętą zarówno dla Nikodema, jak i Setnika, którego sługę uzdrowił, albo dla przełożonego synagogi, którego córkę wskrzesił. Mimo, że nie kontynuował judaizmu, ale zaczął budować Kościół i nowego wina nie lał do starych bukłaków, ani nie odrywa kawałka z nowej szaty, aby połatać szatę starą! Godson to równy gość. :) 
 • This commment is unpublished.
  Grażyna z Bydgoszczy · 1 lata temu
  To kto tu kogo zaprosił i kto był dla kogo zachętą? Trochę się pogubiłam...
  • This commment is unpublished.
   powszechny zielony · 1 lata temu
   @Grażyna z Bydgoszczy A czy to ważne? Pana Jezusa zaprosił setnik, który nie czuł się godny aby Jezus wszedł do jego domu, ale i tak uzdrowił jego sługę na odległość, z kolei wszedł Pan Jezus do przełożonego synagogi uzdrowić córkę jego, mimo, że do Nikodema nie wszedł, ale go przyjął tam gdzie przebywał, ale z kolei Jezus poszedł do Faryzeusza na ucztę, a do celników również poszedł na melanż. :) 
  • This commment is unpublished.
   Zwodzicieli judaszy · 1 lata temu
   @Grażyna z Bydgoszczy Katolicy protestantów jedna wielka diabelska banda 
 • This commment is unpublished.
  Uciekajcie z ekumeni · 1 lata temu
  Okropne facjaty celem tych marionetek szatana jest zwiedzenie ekumeniczno antychrystusowe
 • This commment is unpublished.
  Będziecie w piekle · 1 lata temu
  Zwodziciele 
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Przyjdzie czas, kiedy Bóg wyprowadzi swoich ludzi,  z wielkiej nierzadnicy. Tymczasem wielka nierządnica tworzy się na naszych oczach.
 • This commment is unpublished.
  Wiktor · 1 lata temu
  Tak byli otwarci na różne spotkania nie w celu pogawędki tylko głoszenia Prawdy Bożej. Czy Pan Jezus lub Paweł lub inny z Uczniów „układali się” z faryzeuszami?? Nigdy!  Dyrektor Modlitwy- pozostawię to bez komentarza. 
 • This commment is unpublished.
  Papa · 1 lata temu
  Jezus by się bratał z Faryzeuszami?Jezus by się bratał z ludźmi modlącymi się do zmarłych ?Raczej jego mowa do nich byłaby „twarda „ i zdecydowana
 • This commment is unpublished.
  1112 · 1 lata temu
  przyssawka polityczna znów na wodzie.... :(
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Jezus , i owszem spotykał się ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach na prawdę - ale nie oznaczało to wcale że wchodził z nimi w jedność i kompromisy, wręcz przeciwnie wytykał im często hipokryzję, zwiedzenia oraz fałszywe intencje. Nie mówił im np: no cóż są różnice między nami, lecz najważniejsza jest jedność i miłość, tolerancja oraz wzajemne poszanowanie poglądów - (obojętnie z jakiego źródła by nie pochodziły). Trzeba też sobie odpowiedzieć na pytanie: po co?? lub dlaczego?? Jezus spotykał się z tymi osobami, jaka była Jego główna motywacja albo cel tych spotkań?. Odniosę to pytanie do obecnie szeroko komentowanego wydarzenia w Rzymie.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.