John Godson o fali krytyki po spotkaniu pastorów z papieżem

John Godson o fali krytyki po spotkaniu pastorów z papieżem

poniedziałek, 17 październik 2022 13:38
John Godson i Jorge Bergoglio (dziś papież Franciszek) John Godson i Jorge Bergoglio (dziś papież Franciszek) fot. John Godson/Facebook

John Godson, były pastor i poseł na Sejm, odniósł się do fali krytyki wobec pastorów, którzy wzięli udział w ekumenicznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

W mediach społecznościowych oświadczył, że ze smutkiem czyta "różne krytyki" pod adresem niektórych z nich.

Reklama

Jak napisał, miał okazję posługiwać i dzielić się społecznością z wieloma katolikami i katolickimi biskupami. Wiele razy był też zapraszany do głoszenia kazań na katolickich spotkaniach charyzmatycznych.

W 2008 roku miał okazję spotkać się z dzisiejszym papieżem, a wówczas arcybiskupem Buenos Aires - Jorge Bergoglio. Teraz przy swoim poście na Facebooku zamieścił powyższe archiwalne zdjęcie.

"Był naszym gościem i mówcą na rekolekcjach zorganizowanych przez Lausanne Committee for World Evangelization (LCWE), gdy przygotowywaliśmy się do Cape Town 2010. Byłem dyrektorem Modlitwy w Lausanne. Lausanne była organizacją, która skupiała większość kościołów ewangelicznych i organizacji misyjnych na świecie" - tłumaczy.

Godson zauważa, że Jezus i apostołowie byli "otwarci" na spotkania z różnymi przywódcami politycznymi i religijnymi swoich czasów, aby dzielić się Ewangelią i "być dla nich zachętą".

"Postawa osądzania wielu chrześcijan wobec innych, którzy nie wierzą dokładnie tak, jak wierzą, nie jest chrześcijańska" - stwierdza.

Przypomina, że Bóg nie jest ani protestantem ani katolikiem.

"Bóg jest Bogiem i patrzy na serca ludzi bez względu na ich wyznanie. Powinniśmy radować się przy każdej okazji, by być świadectwem i zachętą dla innych – bez względu na ich wyznanie" - podkreślił.

I dodał: "powinniśmy dziękować Bogu za katolickich biskupów i księży, takich jak Arcybiskup Ryś, którzy z pasją sprawiają, że Ewangelia naszego Pana Jezusa Chrystusa dociera do wszystkich znajdujących się w ich sferze wpływów. Powinniśmy nie tylko modlić się za takich ludzi, ale powinniśmy uważać za błogosławieństwo bratanie się z nimi. To właśnie zrobiłby Jezus."

Na podstawie: Facebook/John Godson

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 październik 2022 13:47
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Popieram zdecydowanie
 • This commment is unpublished.
  powszechny zielonoświątkowi · 1 lata temu
  Dokładnie mamy być zachętą dla każdego jak Pan Jezus był zachętą zarówno dla Nikodema, jak i Setnika, którego sługę uzdrowił, albo dla przełożonego synagogi, którego córkę wskrzesił. Mimo, że nie kontynuował judaizmu, ale zaczął budować Kościół i nowego wina nie lał do starych bukłaków, ani nie odrywa kawałka z nowej szaty, aby połatać szatę starą! Godson to równy gość. :) 
 • This commment is unpublished.
  Grażyna z Bydgoszczy · 1 lata temu
  To kto tu kogo zaprosił i kto był dla kogo zachętą? Trochę się pogubiłam...
  • This commment is unpublished.
   powszechny zielony · 1 lata temu
   @Grażyna z Bydgoszczy A czy to ważne? Pana Jezusa zaprosił setnik, który nie czuł się godny aby Jezus wszedł do jego domu, ale i tak uzdrowił jego sługę na odległość, z kolei wszedł Pan Jezus do przełożonego synagogi uzdrowić córkę jego, mimo, że do Nikodema nie wszedł, ale go przyjął tam gdzie przebywał, ale z kolei Jezus poszedł do Faryzeusza na ucztę, a do celników również poszedł na melanż. :) 
  • This commment is unpublished.
   Zwodzicieli judaszy · 1 lata temu
   @Grażyna z Bydgoszczy Katolicy protestantów jedna wielka diabelska banda 
 • This commment is unpublished.
  Uciekajcie z ekumeni · 1 lata temu
  Okropne facjaty celem tych marionetek szatana jest zwiedzenie ekumeniczno antychrystusowe
 • This commment is unpublished.
  Będziecie w piekle · 1 lata temu
  Zwodziciele 
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Przyjdzie czas, kiedy Bóg wyprowadzi swoich ludzi,  z wielkiej nierzadnicy. Tymczasem wielka nierządnica tworzy się na naszych oczach.
 • This commment is unpublished.
  Wiktor · 1 lata temu
  Tak byli otwarci na różne spotkania nie w celu pogawędki tylko głoszenia Prawdy Bożej. Czy Pan Jezus lub Paweł lub inny z Uczniów „układali się” z faryzeuszami?? Nigdy!  Dyrektor Modlitwy- pozostawię to bez komentarza. 
 • This commment is unpublished.
  Papa · 1 lata temu
  Jezus by się bratał z Faryzeuszami?Jezus by się bratał z ludźmi modlącymi się do zmarłych ?Raczej jego mowa do nich byłaby „twarda „ i zdecydowana
 • This commment is unpublished.
  1112 · 1 lata temu
  przyssawka polityczna znów na wodzie.... :(
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Jezus , i owszem spotykał się ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach na prawdę - ale nie oznaczało to wcale że wchodził z nimi w jedność i kompromisy, wręcz przeciwnie wytykał im często hipokryzję, zwiedzenia oraz fałszywe intencje. Nie mówił im np: no cóż są różnice między nami, lecz najważniejsza jest jedność i miłość, tolerancja oraz wzajemne poszanowanie poglądów - (obojętnie z jakiego źródła by nie pochodziły). Trzeba też sobie odpowiedzieć na pytanie: po co?? lub dlaczego?? Jezus spotykał się z tymi osobami, jaka była Jego główna motywacja albo cel tych spotkań?. Odniosę to pytanie do obecnie szeroko komentowanego wydarzenia w Rzymie.

Ostatnie komentarze

@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.