Kaczyński: musimy twardo bronić chrześcijańskiej cywilizacji

Kaczyński: musimy twardo bronić chrześcijańskiej cywilizacji

poniedziałek, 17 październik 2022 20:37
Jarosław Kaczyński w Częstochowie Jarosław Kaczyński w Częstochowie fot. YouTube

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia poświęcił dużo miejsca wartościom chrześcijańskim i ich obronie.

Przebywając w Częstochowie, nawiązał do "budowy podstaw naszej cywilizacji".

Według niego, Polska powinna pozostać "wyspą zdrowego rozsądku" i oprzeć się wpływom ideologicznym z zewnątrz, zwłaszcza z Zachodu.

- Każdy rozsądny Polak, polski patriota nawet wtedy, jeżeli jest człowiekiem niewierzącym, musi przyjąć znaczenie tego chrześcijańskiego systemu wartości dla naszego kraju, choćby dlatego, że w Polsce innego systemu wartości występującego w jakimś szerszym wymiarze po prostu nie ma - mówił.

Zaznaczył jednocześnie, że PiS nie zamierza wprowadzić rozwiązań, które miałyby narzucić wiarę obywatelom.

- Nie mamy najmniejszego zamiaru postulować państwa religijnego, bo niektórzy nam to narzucają, mówią o ajatollahach, o Iranie. To całkowita bzdura, ale chcemy w interesie wszystkich rozsądnych ludzi, których nie opanowało jakieś szaleństwo, podtrzymać to, co pozwoli trwać Polsce, Europie, tej cywilizacji, która zapewniła prawa człowieka - zadeklarował.

Ale "jest albo system chrześcijański albo nihilizm", a "w interesie wszystkich ludzi, których nie opanowało szaleństwo, trzeba podtrzymać to, co pozwoliło w Polsce i Europie trwać cywilizacji najbardziej życzliwej w dziejach, chrześcijańskiej" - wskazywał.

Zapowiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma zamiaru w tej kwestii ustępować.

- Nie dlatego, że jesteśmy fanatykami. Nie dlatego, że mamy jakieś idee fix, tylko dlatego, że wiemy, do czego prowadzi to, co dziś w wielu miejscach na świecie się dzieje, a do Polski jest to wpychane siłą. Tu mówimy zdecydowane nie - podkreślił.

Odniósł się do Platformy Obywatelskiej i jej lidera Donalda Tuska w kontekście wartości rodzinnych. 

- Pan o imieniu Donald zwraca uwagę na sprawy takie jak kwestie życia rodzinnego, ale jakie? Aborcji albo związane z możliwością zmiany płci, ale nie zmiany poprzez zabiegi lekarskie, operacyjne, bo to jest czasem potrzebne, gdy ludzie mają jakieś wady psychiczne, albo nawet fizyczne. Tzw. obojnactwo, tym ludziom oczywiście trzeba pomóc, ale chodzi o zmianę płci na zasadzie decyzji. Na przykład że od za dwadzieścia siódma pan marszałek ma na imię Zofia - mówił Kaczyński.

Dalsza część tekstu pod wideo.

Podkreślił, że jest to sprzeczne z biologią i zdrowym rozsądkiem i z tym wszystkim, co było podstawą budowy cywilizacji opartej o chrześcijaństwo.

- Ta cywilizacja musi być broniona, ale żeby być bronioną, musi trwać, musi być następstwo pokoleń. Jednocześnie jej obrona jest obroną rodziny, normalnej rodziny, a więc i szansy na dzieci. To chcemy robić, twardo opierać się temu przymusowi, który jest nam narzucany z zewnątrz - zaznaczył.

Zauważył, że nie jest to tendencja "wewnątrzpolska".

- U nas oczywiście ludzie o charakterze papug zawsze się znajdowali, którzy chcieliby naśladować, powtarzać wszystko, co się dzieje na zachód od naszych granic. (...) W tej chwili trwa nacisk w tym kierunku. Na zachodzie w wielu państwach to już jest warowane przepisami prawa karnego i to jest wykonywane - zwrócił uwagę.

Jak stwierdził, za niepoprawne wypowiedzi "w tych sprawach" można w niektórych krajach następnego dnia "mieć policję w domu".

- Dlatego tu też musimy twardo się bronić. Nasi przeciwnicy takiej obrony nie chcą - powiedział, jeszcze raz odnosząc się do opozycji.

Zaznaczył, że istnieje różnica między tolerancją a afirmacją, a w Polsce tolerancja akurat jest "pełna" i także w Częstochowie są choćby kluby gejowskie, ale podkreślił, że nie powinno się tego rodzaju rzeczy promować.

- Nie ma żadnego interesu społecznego w tym, żeby tego rodzaju zjawiska były promowane, żeby się rozszerzały. To wszystko jest przeciw przyszłości naszego narodu, a także innych narodów - podkreślił.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 październik 2022 23:12
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zenek · 1 lata temu
  My polscy katolicy nie musimy (z kraju bez stosow inkwizycji gdzie polski katolik , niemiecki , czeski holenderski proetstant, Zyd , prawoslawny Litwin i islamski tatar zyli obok) narodzic sie na nowo po protestancku wg modelu ansglosaskich purytan/baptystow . Ci narodzili sie na nowo scinajac sklapy indianom, karczujac ich i ich tereny , i wyzyskiem aftykanskich murzynow niewolnikow. To tam z tych prurytan-baptystow narodzily sie te nowo narodzone sekty swietojehliwe zielonoswiatkowcow, adwentystow, mormonow, swiadkow. Nie dziekujemy kochanie, nie potrtzebujemy nikogo wycinac wtym indian i gnoic muzina. Jeszce w 60tych latach w stanach byla segregacja rasowa .
  Zdajecie sobie sprawe ze muzryni- czarni niewolnicy najpierw uciekali przed tym waszym anglosaskim narodzeniem na nowo na poludnie do katolickiej hiszpanskiej Florydy gdzie znajdowali ustawowa wolnosc i prosperite. Pozniej uciekali tez do katolickiej francuskiej Kanady na polnoc. NO , senkju za wasze falszywe diapelskie now*narodzenie.
  A ile mlodocianych niewolnic muzynek petofile wykorzystywali od 15 lat lub wczesniej.Poczytajcie sobie i zwalczcie te now*naroedzenie.
  'The America untold story-450 years of african american experience in st augustine ' filmik
  • This commment is unpublished.
   Tubal · 1 lata temu
   @Zenek Polska w średniowieczu  była potęgą, bo umożliwiała wolność wyznania , na Bożych zasadach. Potem została powierzona pod "opiekę  maryji" i straciła błogosławieństwo Boga Jahwe, Elohim  Adonai. Polska powinna być z prawem Bożym, w którym nie ma miejsca na pośredników.  Są Boże zasady, a przede wszystkim miłość, która tylko i wyłącznie ma swą wartość i zdefiniowanie w Bożych przykazaniach.
  • This commment is unpublished.
   Jacek M · 1 lata temu
   @Zenek Współczuję tak przefiltrowanej znajomości historii! Inkwizycja więcej pochłonęła ofiar - SKROMNIE szacując- niż obie wojny światowe! Najgorsze, bez względu za jakim sztandarem stoi jest bezprawie w "imię Boże". Jezus to zapowiedział! Udeż się w swoją pierś i oceniaj swoje życie mierząc je do wzorca jakim jest tylko Pan JEZUS! 
  • This commment is unpublished.
   LeonX · 1 lata temu
   @Zenek Te mądrala!  mam Ci przypomnieć całkiem sporo katolików- morderców? 
  • This commment is unpublished.
   ww · 1 lata temu
   @Jacek M Mit inkwizycja nadal panuje, liczba ofiar stanowczo zawyżona. Nie było niczego gorszego jak nazizm i komunizm
 • This commment is unpublished.
  uczeń Jezusa · 1 lata temu
  Dzięki Bogu za Jarosława nigdy nie przestanę głosować na tego człowieka i na Jego ugrupowania, zesłanego nam od Boga choć jestem protestantem nie przeszkadza mi mądrze rządzący katolik ! Odrzucam wszelkie uprzedzenia, bo przecież wyznajemy tego samego PANA Jezusa Chrystusa! 
  • This commment is unpublished.
   LeonX · 1 lata temu
   @uczeń Jezusa Kaczyński w jednym z wywiadów powiedział,  że nie jest zbyt mocno wierzący. To polityk który swoimi wypowiedziami stara się pozyskać głosy wierzących.  Jesli będziemy głosować tylko na takich, którzy są przeciwni lgbt, aborcji czy eutanazji możemy wpuścić tylnymi drzwiami inne bardzo złe rzeczy do rzeczywistości i do prawodawstwa.  Hitler zamykał homoseksualistów do obozów. Odwoływał się publicznie do chrześcijaństwa a prywatnie z niego drwił.  Otarł się w dzieciństwie o katolicyzm. Pis ma ogromny apetyt na władzę lub wszechwładzę to bardzo niebezpieczne 
 • This commment is unpublished.
  Tadek · 1 lata temu
  Po co tutaj wypowiedz tego posła …To jest polityk osoba nienawrocona i chyba nawet niewierząca Bo wierzący żyją w przebaczeniu a nie jak on w zemście i nieprzebaczeniuTo jest człowiek z chorą duszą i z daleka od niego i jego wypowiedzi
 • This commment is unpublished.
  Anna · 7 miesiecy temu
  Panie Kaczyński, szanuję pana, ale nie czyta pan Bibli i to bardzo żle, bo napisano jest tak;;  I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. - Ap.4:12. Tylko Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem wiecznym, bo tylko Jezus może zbawić nas.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.