Pastor Kurylas uderzył w częsty "argument" przeciw kościołom ewangelicznym

Pastor Kurylas uderzył w częsty "argument" przeciw kościołom ewangelicznym

czwartek, 20 październik 2022 16:34
debata pastorów debata pastorów fot. Nowe Narodzenie/YouTube

Chciałbym publicznie uderzyć w ten mit - zadeklarował Bartłomiej Kurylas - pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Tarnowskich Górach.

- To jest bardzo częsty argument przeciwko kościołom ewangelicznym, ewangelicznym wierzącym, że jest jeden Kościół rzymskokatolicki, monolit, a wy tam macie, tysiąc, milion, dziesięć milionów denominacji - mówił podczas debaty pastorów, w której oprócz niego wzięli udział pastorzy Andrzej Cyrikas z Bielska-Białej i Sławomir Ciesiółka z Inowrocławia.

Kurylas określił wspomniane stwierdzenie jako "bzdurę".

- Tenże monolit już dawno nie jest monolitem. Tylko ostatnie lata czyli podział na tych, którzy są przedosoborowi i soborowi. Wcześniejsze lata to bardzo porządne schizmy - wskazywał na podziały w Kościele katolickim.

Dalsza część tekstu pod wideo z debatą pastorów. Wspomniane słowa pastora Kurylasa od 1:56:22.

Pastor z Tarnowskich Gór zauważył, że zupełnie innym kościołem jest choćby ten zgromadzony wokół o. Tadeusza Rydzyka, a innym ten wokoł o. Szustaka.

- To są zupełnie inne kościoły, zupełnie inna teologia, dwie zupełnie inne denominacje - zaznaczył.

Jak mówi, papieżowi, zwierzchnikowi Kościoła rzymskokatolickiego, "opłaca się to wszystko trzymać w ryzach", bo "i tak wszyscy przed nim pokłon składają i ostatecznie wszystko do niego zbiega".

Ale i tak, jak stwierdził, "nie jest to monolitem".

- Podobnie u nas. Oczywiście, że gdyby postawić baptystę takiego klasycznego i to jeszcze reformowanego z zielonoświątkowcem, mam na myśli teraz zdrowego zielonoświątkowca, no to to są skrajne nurty teologiczne, ale podstawa wiary jest ta sama. Ich szef jest ten sam, do którego się to sprowadza, tylko że w tym przypadku jest to Jezus Chrystus - stwierdził.

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2022 16:45
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 1 lata temu
  Bóg jest Bogiem podziału. Podział w kościołach jest ze względu na pierwsze i drugie przykazanie. Mamy faryzeuszy takich jak Cyrikas, Kurylas i Ciesiolka i innych potępiających i osądzających naśladowców, nakładających na ludzi ciężary oraz chrześcijan, którzy miłują i okazują łaskę i przebaczenie tak jak uczył Jezus. 
 • This commment is unpublished.
  dziecko Boże · 1 lata temu
  To Chnnews pochodzi jednak z denominacji Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej?
 • This commment is unpublished.
  Powszechny · 1 lata temu
  O wow, odkryli istotę katolickości: ludzie są różni w jednym Kościele. 
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Powszechny Protestanci też są różni w jednym Kościele Jezusa, ale ani oni, ani tym bardziej Bóg nie potrzebują klatki ludzkich dogmatów, aby ich oznaczyć, bo ta jedność jest duchowa, jak to było od początku w Kościele; "zna Pan tych, którzy są Jego...". Oczywiście są sekty i zwiedzenia, ale bycie w klatce dogmatów nie gwarantuje ochrony przed nimi, mało tego taka klatka sama może okazać się zwiedzeniem. "Do wolności powołał nas Pan"
  • This commment is unpublished.
   młody · 1 lata temu
   @Mat O mój drogi uważaj, pycha chodzi przed upadkiem, a oczywiście , że Pan zna i czy zna protestantów to się okaże !
 • This commment is unpublished.
  Upadek · 1 lata temu
  Upadek anty-protestanckiego oszustwa 45 tysięcy denominacji protestanckich, 2022 rokhttps://youtu.be/Tp9BSoeDxsU
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Upadek Dokładnie! stary katolicki argument, że tylko KRK jest prawdziwy bo ma jedność i przecież to widać :) Dobrze, ale jedność w czym? W nie-apostolskich naukach przecież! Każdy, kto neutralnie i z modlitwą czyta Pismo to widzi. Wolę być w którejś z 45 tys. protestanckich denominacji i badać jej nauczanie, niż jako wierny bałwochwalca skończyć w Jeziorze Ognia! Ap. Paweł nie narzucał klatki dogmatów na wierzących, oprócz podstaw. Proces poznawania Pana był w/g niego indywidualny; "aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa, abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu." (Ef. 4)
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Mat Ciekawe, 1000-latka przekłada ten werset; "aż dojdziemy wszyscy razem (...)", choć w oryginałach nie ma słowa 'razem', co jest logiczne, bo skoro nie ma pełnej jedności to nie ma mowy o pełnym "razem" :) Apostoł Paweł doskonale rozumiał, że walka jest duchowa i ludzkie dogmaty nie zapewniają trwania w Prawdzie, wręcz odwrotnie. Jan zachęca, by "trwać w namaszczeniu, które jest prawdziwe". Sam Paweł był odrzucony przez chrześcijan z całej Azji w pewnym okresie. Powierzchowna jedność nie ma wiele wspólnego tą prawdziwą duchową.
 • This commment is unpublished.
  UczeńJezusa · 1 lata temu
  Pastor Kurylach czy Cyrikas posługują się kłamstwem kłamiąc ludziom w oczy, nie wiem czy świadomie czy nieświadomie, nie osadzam lecz sprawdziłem niektóre wypowiedzi u źródeł i się nie potwierdziły. To są pastorzy którzy zamiast ogłaszać Chrystusa ogłaszają światowe spiski od pandemi zaczynajac, maseczkach kończąc na katolikach w swojej nienawiści nie naśladując nawet apostoła Pawła nie wspominając Chrystusa który pogan pochwalił że mają tyle ołtarzy dla bogów różnej maści a tym samym pokazując swoją religijność i ogłosił im Chrystusa w przeciwieństwie do tutejszych pseudopastorów którzy nie spotkali się z żywym Chrytsusem i czytają chyba całkiem inna Biblię niż now*narodzone dzieci Boga żywego.Modlę się o tych pastorów by spotkali w swoim życiu prawdziwego Chrystusa i poszli Jego śladami naśladując PANA który nas wykupił z niewoli do wolności dzieci Bożych.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @UczeńJezusa Ha ha, Paweł wcale nie pochwalił Ateńczyków za to, że są " niezwykle religijni", a jedynie stwierdził ten fakt i to używając słowa "δεισιδαιμονεστερους", tak, słowa z rdzeniem 'demon' :) /Dz. Ap. 17: 23/ co wyraźnie pokazuje co o ich wierze sądził. Natomiast w następnym wersecie zauważa, że mieli oni piedestał dla "nieznanego boga" i tu użył zwrotu 'αγνωστω θεω'. I wtedy głosił im prawdziwego Boga i Chrystusa, wykazując, że Go wcześniej nie znali nazywając "nieznanym". Czytajmy Pismo Św. bez uprzedzeń i bez używania go do podpierania własnych twierdzeń. Inaczej nie dojdziemy do wolności synów Bożych. To nie jest takie trudne, jak się wielu wydaje!
 • This commment is unpublished.
  Tadek · 1 lata temu
  A jak chłopaki z głoszeniem ewangelii u was? Na debaty macie czas a wyjść codziennie na ulice waszych miast i mówić o Jezusie też macie czas ? I rozumiem że dużo codziennie osób się nawraca ? Bo widziałem zbór Uczniowie Jezusa w Kielcach i tam raczej tłumu nie ma …
 • This commment is unpublished.
  zgorszony · 1 lata temu
  pastor zajmujący się teoriami spiskowymi ?  Żenada! 
 • This commment is unpublished.
  Clandestino · 1 lata temu
  Kurylas ludzie się skarżą na ciebie że lubisz cudze pieniądze! Londyn pozdrawia.
 • This commment is unpublished.
  Wielebny · 1 lata temu
  Pastor zajmujący się teoriami spiskowymi, czyta nie tą Biblię. Sam fakt pokazuje, że funkcja Pastor to już Antychryst. Nigdzie w Biblii nie ma funkcji Pastora a tylko Biskup lub Diakon. A co to za Pastor który nawołuje do zabijania rządu? Co to za odstępcze kościoły mówiące o przyjściu wielkiego przebudzenia? Biblia mówi o odstępstwie a oni głoszą przebudzenie. 
 • This commment is unpublished.
  Ktuś · 1 lata temu
  ChWF - Chrześcijańska Wspólnota Foliarska jest częstym gościem w Chn- nowostiach - głosie Olgino w twoim domu.
  • This commment is unpublished.
   Sympatyk · 1 lata temu
   @Ktuś Jak na razie foliarze nie pomylili się. Cóż, ty tam nie zagościsz. chyba nie wiele masz do powiedzenia ;) 
 • This commment is unpublished.
  BozySzachMat · 1 lata temu
  Stronniczy bozek pastora Kurylasa. Pastorze NIE BAW SIE W BOGA !!!w.youtube.com/watch?v=_1sYW2lhuQEod 9 minuty filmiku Albert z kanalu 'protestantyzm to ignorancja' nailed the head w sam punkt 

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.