LGBT, aborcja - Hołownia zapowiada

LGBT, aborcja - Hołownia zapowiada

piątek, 03 listopad 2023 16:45
Szymon Hołownia Szymon Hołownia kadr programu TVN24

Szymon Hołownia - popularny polityk m.in. w środowiskach chrześcijańskich - złożył zapowiedzi dotyczące sytuacji osób określających się jako "LGBT" i aborcji w Polsce. Jak wiadomo, trwają obecnie rozmowy dotyczące umowy koalicyjnej.

Według przewodniczącego Polski 2050, zapis odnośnie LGBT znalazł się w projekcie umowy koalicyjnej. Ma on "rzeczywiście poprawić" sytuację takich osób w Polsce.

– To jest bardzo konkretne zobowiązanie, które się tam znajdzie. To są różne rozwiązania dotyczące choćby mowy nienawiści, z którą takie osoby często się spotykają. Natomiast w sprawie związków partnerskich musimy odbyć pewnie jeszcze jedną rundę rozmów. Ja, jak powiedziałem, zawsze za taką ustawą będę głosował – powiedział lider Polski 2050, który wcześniej wielokrotnie deklarował się jako katolik.

Z kolei w kwestii aborcji - podczas rozmowy w programie "Jeden na jeden" w TVN24 - stwierdził, że w tym temacie "można zrobić wiele rzeczy przy pomocy ustawodawstwa". Obawia się jednak, że ta droga napotka na sprzeciw ze strony prezydenta i obecnego Trybunału Konstytucyjnego. Zapowiedział, że "prawo w Polsce będzie stanowił Sejm, a nie Episkopat Polski".

Szymon Hołownia przyznał, że liderzy ugrupowań przystąpili do wyborów z "innym pomysłem na rozwiązanie tej palącej i hańbiącej dla Polski sprawy (aborcji - red.)".

Jego zdaniem, należy przygotować referendum.

- Liberalizacja w stosunku do tego, co dzisiaj jest, to jest uczłowieczenie tego prawa. Tutaj się absolutnie wszyscy zgadzamy - zaznaczył.

Dodał: "mamy zgodę co do tego, że nie może być tak, że kobiety w Polsce miałyby bać się rodzić dzieci, zachodzić w ciążę albo iść do szpitala."

Dotychczasowe doniesienia medialne wskazują, że zapisy dotyczące liberalizacji aborcji nie znajdą się w umowie koalicyjnej między KO, PSL, Polską 2050 i Nową Lewicą.

KO i Nowa Lewica są zwolennikami legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży, natomiast pozostałe dwie partie opowiadają się za powrotem do ustaleń, które obowiązywały przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku.

Źródło: DoRzeczy.pl, Gazeta.pl, TVN24

Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2023 17:12
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Tewi · 8 miesiecy temu
  No totalny odwrót od swoich deklaracji przed wyborami ???
 • This commment is unpublished.
  NormalnieCiMówie · 8 miesiecy temu
  Sodoma i Gomora = lgbt
 • This commment is unpublished.
  DOMEX · 8 miesiecy temu
  Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów.
  Kiedyś zdradził swą nienawiść do rodziny mniej więcej takimi słowami: “Nadal nie jestem zadowolony z tego, jak się ubierają kobiety. Muszą być coraz bardziej rozebrane, żeby seks był coraz ważniejszy. Wtedy będę mógł niszczyć więcej rodzin!”. Innym razem określił organy płciowe używając metafory “centrum świata
  • This commment is unpublished.
   oxxo · 8 miesiecy temu
   @DOMEX Diabeł jest kłamcą i ojcem kłamstwa więć nic co mówi nie jest wiarygodne
 • This commment is unpublished.
  zobacz · 8 miesiecy temu
  Pieniądze płyną od pseudo-żydów przez atrapy mechanizmu UE pożyczek bezzwrotnych. Zobaczcie, że ruchy LGBT są celowo wpierw finansowane przez nich, a rządy są tego przychylnym propagatorem. Wpisz w google: "Kogo dotuje Batory? Sprawdzamy!" Tam jest lista wszystkich fundacji w PL które dostają miliony od rządowego Batorego na propagowanie takich zachowań. Polski już dawno nie ma. Nie zapominajcie o tym.
 • This commment is unpublished.
  Xyz · 8 miesiecy temu
  A środowiska Zielonoświatkowców tak ochoczo na niego głosowały, i na Tuska. Macie teraz gangrene do której sie przyczyniliście 
  • This commment is unpublished.
   Zorro · 8 miesiecy temu
   @Xyz Na nieświętą trójcę:Tusk+Trzask+Hołownia nie głosują zielonoświątkowcy, ale ZIELONOTUSKOWCY, których prorokiem jest niejaki germanofil Olechnowicz
 • This commment is unpublished.
  Benek · 7 miesiecy temu
  Taaaa... No i do tego zwierzęta będą w Niebie i będą nas wszystkich sądzić
 • This commment is unpublished.
  johny · 7 miesiecy temu
  katolik jak z koziej dupy trąba.sprzedał sie jak prostytutka
 • This commment is unpublished.
  doriska · 7 miesiecy temu
  Nie krytykujmy ale módlmy się za nich, bo nie wiedzą co czynią, nie wiedzą, że zabijają Chrystusa,,, nie wiedzą, oby ich sumienia się przebudziły proszę Cię Ojcze przez Serce Maryi Amen.
 • This commment is unpublished.
  Darek P. · 7 miesiecy temu
  Wilk próbujący udawać, że ubrał owcza skórę. Chrzescijanie,obudźcie się.To niebezpieczny czlowiek,ktory wykona wszystko,co zlecą mu jego mocodawcy.
 • This commment is unpublished.
  wm exocet · 6 miesiecy temu
  Szymon płaczący to taki słodki kociak, którzy dopiero zamieni się w groźnego tygrysa. Nawet już teraz wyłażą mu takie małe pazurki. 
 • This commment is unpublished.
  xxx · 6 miesiecy temu
  To jest taki obrzydliwy hipokryta on tyle książek religijnych napisał. Brzydzę się go. Tu nie chodzi, żeby tych ludzi rzucać kamieniami, ale żeby tego nie legalizować!
 • This commment is unpublished.
  Helena · 6 miesiecy temu
  Coz Kołownia to nie 3.driga ale 3.noga Tuska🙃
 • This commment is unpublished.
  Hanna · 5 miesiecy temu
  NARCYZ UKRYTY to świetny aktor,potrafi płakac na zawołanie 

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.