Rząd wspiera LGBT w szkołach. Minister obejmuje akcję "matronatem"

Rząd wspiera LGBT w szkołach. Minister obejmuje akcję "matronatem"

wtorek, 06 luty 2024 14:16
Katarzyna Kotula Katarzyna Kotula fot. Gov.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Równości i Rzeczniczka Praw Dziecka objęli patronatem tzw. Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+.

To już czwarta ogólnopolska jego edycja, ale po raz pierwszy ma takie poparcie ze strony władzy.

Reklama

Głosy na najbardziej "tolerancyjne" szkoły oddaje młodzież. Odpowiada m.in. na pytania, jaki jest stosunek placówki do tzw. tęczowych piątków, jak podchodzi się do par osób tej samej płci na studniówce i czy nauczyciele używają takich zaimków (on/ona), o jakie proszą ich uczniowie.

Obecna władza całkowicie zmieniła swoją postawę wobec tej inicjatywy w porównaniu do rządu Prawa i Sprawiedliwości i poprzedniego Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka.

Podczas poprzedniej edycji Rankingu skierował on do "zwycięskich" placówek kontrole, by sprawdzić, na czym polega, jak to określił, "przyjazność pseudotęczy".

Dzisiejsza minister ds. równości - Katarzyna Kotula - zapowiedziała uruchomienie w szkołach warsztatów w sprawie "dyskryminacji" LGBT.

Ogłosiła, że Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ objęła swoim "matronatem". Stwierdziła też, że "uczniowie LGBT są najbardziej narażeni na dyskryminację".

W reakcji na te słowa Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina napisała na portalu X:

"To prawda, że są najbardziej dyskryminowani: nie pozwalacie im pomóc i wybić im z głowy bzdur, które im tam nakładliście. Żadne dziecko nie jest "lgbt", to wy im to wmawiacie, bo wam potrzebne mięso armatnie na polityczny front."

Należy podkreślić, że homoseksualizm nie jest zgodny z Bożym planem.

Przypomnijmy, że Pismo Święte nazywa związki homoseksualne "obrzydliwością" i "zboczeniem". Już od samego stworzenia widzimy, że Bożym planem (a On ma dla ludzi nalepszy plan) jest małżeństwo mężczyzny z kobietą. Jednocześnie Bóg wzywa grzeszników do upamiętania i nawrócenia się.

Na podstawie: tvn.pl, wyborcza.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Radek P. · 21 dni temu
  Chorzy ludzie dorwali sie do władzy w naszym kraju.Niektorzy zrzeszeni w pewnym  ruchu dla Polski wspieraja w modlitwie działania tych ludzi.Pytam sie,jak mozna wspierac modlitewnie grzech? Upadek zawsze zaczyna sie od demoralizacji.Ta pani ciąga po sądach pewnego księdza,ktory staje w obronie życia.Zaczeli rządy od dewastacji systemu prawnego,nazywajac to przywracaniem praworządności, o to modlic sie mają m.inn.wyznawcy ruchu dla Polski.Szatanowi chodzi o rozkład moralny spoleczenstwa ,tym młodzieży.Po co maja sie uczyć, luzik,lepiej indoktrynować.Niech Pan chroni Polskę i ludzi.
  • This commment is unpublished.
   Tytus · 21 dni temu
   @Radek P. Chorzy ludzie bronią władzy PiS, który doprowadził do chaosu prawnego. Korupcja, nepotyzm, przywłaszczenie środków prawnych, promocja faszyzmu, o to można oskarżyć poprzedni rząd. A najbardziej im przeszkadza idea równości, tęsknią za dyskryminacją i poniżaniem innych. Idea równości ochrony ludzi nieheteroseksualnych nie jest sprzeczna z Biblią. Zupełnie inną sprawą jest rola osób homoseksualnych w kościolach. Państwo szanuje wewnątrzne regulacje prawne kościołów, które nie dopuszczają osób homoseksualnych do udziału w obrzędach religijnych. 
  • This commment is unpublished.
   Radek P. · 21 dni temu
   @Tytus Nalezy wyciagac wnioski z faktów, a nie powtarzac pseudomadrosci z tvn i lewackich przeinaczeń rzeczywistości.Przytocz dowody na poparcie swoich tez.Zwlaszcza o faszyzmie,korupcji itd.Wiem,ze idol polityczny z Brukseli przywiózł w teczce pewne frazesy,w ktore co poniektórzy,,chrzscijanie" wiezrza niemal jak w prawde objawioną. Żałosne. 
  • This commment is unpublished.
   Karol w · 19 dni temu
   @Radek P. Brawo! Głos rozsądku! 
 • This commment is unpublished.
  towarzysz · 12 dni temu
  W Koszalinie jest pastor który chciał objąć patronatem paradę równości, także można i tak
 • This commment is unpublished.
  zielonoświątkowiec · 9 dni temu
  ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd

Ostatnie komentarze

Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.