Rząd wspiera LGBT w szkołach. Minister obejmuje akcję "matronatem"

Rząd wspiera LGBT w szkołach. Minister obejmuje akcję "matronatem"

wtorek, 06 luty 2024 14:16
Katarzyna Kotula Katarzyna Kotula fot. Gov.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Równości i Rzeczniczka Praw Dziecka objęli patronatem tzw. Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+.

To już czwarta ogólnopolska jego edycja, ale po raz pierwszy ma takie poparcie ze strony władzy.

Głosy na najbardziej "tolerancyjne" szkoły oddaje młodzież. Odpowiada m.in. na pytania, jaki jest stosunek placówki do tzw. tęczowych piątków, jak podchodzi się do par osób tej samej płci na studniówce i czy nauczyciele używają takich zaimków (on/ona), o jakie proszą ich uczniowie.

Obecna władza całkowicie zmieniła swoją postawę wobec tej inicjatywy w porównaniu do rządu Prawa i Sprawiedliwości i poprzedniego Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka.

Podczas poprzedniej edycji Rankingu skierował on do "zwycięskich" placówek kontrole, by sprawdzić, na czym polega, jak to określił, "przyjazność pseudotęczy".

Dzisiejsza minister ds. równości - Katarzyna Kotula - zapowiedziała uruchomienie w szkołach warsztatów w sprawie "dyskryminacji" LGBT.

Ogłosiła, że Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ objęła swoim "matronatem". Stwierdziła też, że "uczniowie LGBT są najbardziej narażeni na dyskryminację".

W reakcji na te słowa Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina napisała na portalu X:

"To prawda, że są najbardziej dyskryminowani: nie pozwalacie im pomóc i wybić im z głowy bzdur, które im tam nakładliście. Żadne dziecko nie jest "lgbt", to wy im to wmawiacie, bo wam potrzebne mięso armatnie na polityczny front."

Należy podkreślić, że homoseksualizm nie jest zgodny z Bożym planem.

Przypomnijmy, że Pismo Święte nazywa związki homoseksualne "obrzydliwością" i "zboczeniem". Już od samego stworzenia widzimy, że Bożym planem (a On ma dla ludzi nalepszy plan) jest małżeństwo mężczyzny z kobietą. Jednocześnie Bóg wzywa grzeszników do upamiętania i nawrócenia się.

Na podstawie: tvn.pl, wyborcza.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Radek P. · 5 miesiecy temu
  Chorzy ludzie dorwali sie do władzy w naszym kraju.Niektorzy zrzeszeni w pewnym  ruchu dla Polski wspieraja w modlitwie działania tych ludzi.Pytam sie,jak mozna wspierac modlitewnie grzech? Upadek zawsze zaczyna sie od demoralizacji.Ta pani ciąga po sądach pewnego księdza,ktory staje w obronie życia.Zaczeli rządy od dewastacji systemu prawnego,nazywajac to przywracaniem praworządności, o to modlic sie mają m.inn.wyznawcy ruchu dla Polski.Szatanowi chodzi o rozkład moralny spoleczenstwa ,tym młodzieży.Po co maja sie uczyć, luzik,lepiej indoktrynować.Niech Pan chroni Polskę i ludzi.
  • This commment is unpublished.
   Tytus · 5 miesiecy temu
   @Radek P. Chorzy ludzie bronią władzy PiS, który doprowadził do chaosu prawnego. Korupcja, nepotyzm, przywłaszczenie środków prawnych, promocja faszyzmu, o to można oskarżyć poprzedni rząd. A najbardziej im przeszkadza idea równości, tęsknią za dyskryminacją i poniżaniem innych. Idea równości ochrony ludzi nieheteroseksualnych nie jest sprzeczna z Biblią. Zupełnie inną sprawą jest rola osób homoseksualnych w kościolach. Państwo szanuje wewnątrzne regulacje prawne kościołów, które nie dopuszczają osób homoseksualnych do udziału w obrzędach religijnych. 
  • This commment is unpublished.
   Radek P. · 5 miesiecy temu
   @Tytus Nalezy wyciagac wnioski z faktów, a nie powtarzac pseudomadrosci z tvn i lewackich przeinaczeń rzeczywistości.Przytocz dowody na poparcie swoich tez.Zwlaszcza o faszyzmie,korupcji itd.Wiem,ze idol polityczny z Brukseli przywiózł w teczce pewne frazesy,w ktore co poniektórzy,,chrzscijanie" wiezrza niemal jak w prawde objawioną. Żałosne. 
  • This commment is unpublished.
   Karol w · 5 miesiecy temu
   @Radek P. Brawo! Głos rozsądku! 
 • This commment is unpublished.
  towarzysz · 5 miesiecy temu
  W Koszalinie jest pastor który chciał objąć patronatem paradę równości, także można i tak
 • This commment is unpublished.
  zielonoświątkowiec · 4 miesiecy temu
  ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
  • This commment is unpublished.
   Helena · 4 miesiecy temu
   @zielonoświątkowiec Na jakiej Bozej podstawie?
  • This commment is unpublished.
   Beata · 3 miesiecy temu
   @zielonoświątkowiec Właściwy rząd? Czyli brutalność w przejmowaniu instytucji uchwałami ,nasyłanie karków np.do TVP. Pałka ,gaz ,deptanie flagi Polski,zastraszanie ,biorą się też za dzieci [pobicie przez policję 13-latka na protestach rolników] czyli dyktatura gorsza od czasów w PRLu to ma być  właściwy rząd. 
  • This commment is unpublished.
   Beata · 1 miesiecy temu
   @zielonoświątkowiec Rząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma i gomora się dzieje w Warszawie i to sami mieszkańcy mają doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia a stolica na powrót zostanie Kraków, tam namaszczony będzie człowiek który prawo cywilne oprze całkowicie na Prawie Bożym.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 4 miesiecy temu
  Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.