Algieria: tysiące muzułmanów starają się dowiedzieć więcej o chrześcijaństwie

Algieria: tysiące muzułmanów starają się dowiedzieć więcej o chrześcijaństwie

niedziela, 17 maj 2015 14:58
Algieria: tysiące muzułmanów starają się dowiedzieć więcej o chrześcijaństwie fot. Pixabay.com

Coraz większe zainteresowanie Biblią i chrześcijaństwem w Algierii. Według doniesień, liczby idą w tysiące.

Muzułmanie w tym kraju, rozczarowani tzw. arabską wiosną i powstaniem brutalnego islamu, masowo proszą o Biblie, a wielu zostaje chrześcijanami - informuje dystrybutor Pisma Świętego w Algierii.

Ali Khidri, sekretarz Towarzystwa Biblijnego w tym kraju, powiedział katolickiemu tygodnikowi "The Tablet", że każdego miesiąca przyjmuje w biurze w Algierze setki ludzi proszących o Biblię. Tysiące przychodzą do kościołów, by dowiedzieć się więcej o wierze chrześcijańskiej.

Według Khidriego, muzułmanie zaczynają mieć wątpliwości co do islamu, patrząc na akty dokonywane w jego imieniu.

- Coraz bardziej mają wrażenie, że to jest prawdziwe oblicze islamu - mówi.

Działalność na rzecz ewangelii podejmują tymczasem ludzie, którzy już się nawrócili. Produkują programy telewizyjne, by zapoznawać Algierczyków z Biblią. W docieraniu do muzułmanów przydaje im się wiedza o Koranie.

Według Towarzystwa Biblijnego, w Algierii mieszka obecnie od 100 do 200 tys. chrześcijan. 30 lat temu było ich zaledwie 2 tys.

Dokładne dane są obecnie niemożliwe do ustalenia, ponieważ otwarte praktykowanie chrześcijańskiej wiary w Algierii nie jest mile widziane. Od czasu prezydenckiego dekretu z 2006 roku ewangelizacja jest uznawana w tym kraju za przestępstwo, a niemuzułmańskie praktyki kultu są ograniczone do zaakceptowanych przez władze lokalizacji. Rozdawanie Biblii może skutkować pięcioletnią karą więzienia lub deportacją w przypadku duchownych z zagranicy.

Mimo to Towarzystwo Biblijne wskazuje, że tylko w 2013 roku 2 tys. osób przyjęło chrzest. Funkcjonuje 48 zarejestrowanych protestanckich wspólnot i około 200 podziemnych, które spotykają się po domach. Według tych danych, jest także kilkadziesiąt wspólnot katolickich. Uczęszczają do nich jednak głównie osoby niepochodzące z Algierii.

Jak zauważa Ali Khidri, w kraju tym często tolerowane są nawrócenia wśród Berberów, ponieważ byli oni chrześcijanami jeszcze przed przyjściem islamu na te ziemie.

Czytaj także: Muzułmanin zadzwonił do chrześcijańskiej telewizji. To, co stało się potem, było niezwykłe (WIDEO)

Źródło: The Tablet

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Marianna Schreiber, Natalia Niemen... Chłopy, trzymajcie się!
@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.