Pakistan: wstrząsające wieści o stanie więzionej chrześcijanki Asii Bibi

Pakistan: wstrząsające wieści o stanie więzionej chrześcijanki Asii Bibi

środa, 17 czerwiec 2015 10:54
Asia Bibi Asia Bibi fot. beforeitsnews.com

Stan zdrowia skazanej na śmierć chrześcijanki Asii Bibi budzi poważny niepokój.

Po kilku latach w więzieniu 44-letnia kobieta czuje się coraz gorzej. Według najnowszych doniesień, jest tak słaba, że "z trudem chodzi". Cierpi na krwawienie z przewodu pokarmowego. Wymiotuje krwią w swojej celi.

Mówią o tym członkowie jej rodziny, którym pozwolono odwiedzić ją w maju.

Jej prawnicy podjęli działania, by zapewnić jej odpowiednią opiekę medyczną, a także, by została przeniesiona z więzienia w Multan do innego - w Lahore, które znajduje się bliżej jej rodziny i udostępnia lepszą pomoc lekarską.

"Przy wymiotach są ślady krwi. Asia ma kłopoty z właściwym odżywianiem. Czuje ciągły ból w klatce piersiowej. Dlatego potrzebuje jak najszybciej zostać poddana badaniom" - cytuje członka rodziny Bibi "The Global Dispatch".

- Wzywamy chrześcijan, by wspierali ją regularnie w modlitwach. Asia nadal wierzy, że Bóg ją wyzwoli, jednak data przesłuchania (apelacji, red.) przed Sądem Najwyższym jest trudna do uzyskania. Wielu jest zdania, że za opóźnieniem stoją władze, które chcą obejść sprawiedliwość i czekają na wczesny zgon Bibi - mówi Wilson Chowdhry - szef Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijan w Wielkiej Brytanii.

Apeluje on także do "mieszkańców Zachodu", by wzywali przywódców swoich państw do interwencji dyplomatycznej w imieniu Asii.

W kwietniu rodzina prześladowanej spotkała się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Poprosiła go, by również wywierał nacisk na pakistański rząd w sprawie Asii. Wspólnie się też pomodlili.

Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, usłyszała wyrok w 2010 roku.

14 czerwca 2009 roku pracowała w polu ze swoimi muzułmańskimi koleżankami. Ze względu na panujący tego dnia upał, napiła się wody ze znajdującej się na polu studni. Niektóre z koleżanek uznały wówczas, że woda stała się "nieczysta", ponieważ napiła się z niej chrześcijanka. Dodały, że aby mogły się napić, chrześcijanka musi przejść na islam. W odpowiedzi Bibi miała wypowiedzieć m.in. słowa: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?”.

Po tym zdarzeniu została pobita. Stało się ono również podstawą do oskarżenia jej o bluźnierstwo przeciwko islamowi.

Dwóch prominentnych pakistańskich polityków, którzy starali się pomóc Asii Bibi, zostało zamordowanych. To gubernator prowincji Pendżab - Salman Taseer i minister ds. mniejszości - Shahbaz Bhatti.

Obrońcy praw człowieka podkreślają, że pakistańskie prawo o bluźnierstwie jest często wykorzystywane zarówno przez ekstremistów, jak i osoby, które chcą załatwić swoje osobiste porachunki.

Karą za bluźnierstwo jest śmierć. W praktyce wyrok ten rzadko jest jednak w Pakistanie wykonywany.

Czytaj także: Chrześcijanie masowo ubierają się na pomarańczowo. Zobacz dlaczego

Źródło: Christian Post

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.