"Wojownik ewangelii" zatrzymany przed kongresem komunistów

"Wojownik ewangelii" zatrzymany przed kongresem komunistów

poniedziałek, 24 październik 2022 20:45
Chen Wensheng Chen Wensheng fot. China Aid

Chen Wensheng nosi przydomek "Wojownik ewangelii". Uliczny kaznodzieja był przetrzymywany przez chińską policję aż do zakończenia 20. Kongresu Narodowego Komunistycznej Partii Chin w sobotę.

Funkcjonariusze trzymali go w zamknięciu, ponieważ głosił ewangelię w miejscu kongresu przed spotkaniem partii.

Chen, który należy do kościoła Xiaoqun w Hengyangu w prowincji Hunan, otrzymał najpierw ostrzeżenie, by nie głosił ewangelii przed kongresem. Grzecznie odmówił. Wtedy policja zabrała jego i jego żonę w rejon górski na "półmiesięczny urlop" - podała organizacja China Aid, która monitoruje naruszenia praw człowieka w państwie środka.

Chen często nosi przy sobie drewniany krzyż z wyrzeźbionym napisem "Chwała naszemu Zbawicielowi" oraz "Opamiętaj się i przyjmyj zbawienie przez wiarę" i dzieli się dobrą nowiną z przechodniami.

Ze względu na swoje działania ewangelizacyjne kaznodzieja jest często aresztowany. Na komisariacie zwykle apeluje do policjantów, aby zaufali Jezusowi Chrystusowi.

Podobnie uczynił, gdy funkcjonariusze nawiedzili jego dom przed partyjnym kongresem.

- Oficerowie, cieszę się, że znów przyszliście. Jezus was kocha i błogosławi - zwrócił się do nich.

Starali się go przekonać, by dołączył do miejscowego regulowanego przez władze kościoła. Obiecywali mu, że będzie miał okazję przemawiać do dużych tłumów w prowincji Henan.

On jednak odmówił. Niedługo potem został zatrzymany.

Przed nawróceniem Chen brał narkotyki. Ewangelię usłyszał w ośrodku rehabilitacyjnym, został chrześcijaninem i przestał korzystać z używek.

W Chinach ewangelizacja jest zabroniona poza zarejestrowanymi miejscami kultu religijnego. Organizacja International Christian Concern donosi, że wraz z prześladowaniami kościołów domowych w Chinach, uliczne głoszenie staje się coraz trudniejsze. Ci, którzy mimo to ewangelizują, spotykają się z nękaniem i są zatrzymywani. Ich kościoły dotykają kolejne restrykcje.

Inwigilacja i ograniczenia dotykają nawet wspólnot religijnych autoryzowanych przez rząd.

Na podstawie: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Zliscia · 1 lata temu
    Zgodmnie z klasykiem (' Idz pan stad ' czy 'idz pod sad' ) Marianem K. : "jak nastepny raz zobacze machajacego mi biblia nad glowa.. to gest z liscia.." skojarzyli ze slynnym lubelskim Chinczykozerca z biblia i sie po ludzku przesrtaraszyli. Pan Patlewicz tez sie przestraszyl machajacych biblia jak ceglowka ;) Prosze na wesolo potraktowac ten komentarz.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.