John Godson: czyśćca nie ma

John Godson: czyśćca nie ma

wtorek, 01 listopad 2022 10:17
John Godson John Godson fot. John Godson/Facebook

John Godson, były pastor i były poseł, zwrócił się do Polaków w związku z Dniem Wszystkich Świętych. 

W nagraniu z Abudży w Nigerii wezwał do zastanowienia się nad życiem, a także do mądrego myślenia i życia w związku z tym, że każdy człowiek pewnego dnia umrze.

Przypomniał też fragment Pisma Świętego mówiący o tym, że "postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hbr. 9,27).

- Bóg dał człowiekowi taką szansę, aby żyć. Może będziemy żyli 70, 80 lat, daj Boże. Może 100. Ale potem jest sąd - podkreślił.

Jak stwierdził, wie, że "w naszych doktrynach, różnych kościołach jest taka nauka, że najpierw jest czyściec".

- Ale prawdą jest, że nie ma czegoś takiego jak czyściec. Dane jest człowiekowi raz umrzeć, a potem sąd. A sąd będzie polegał na analizie, werdykcie, jak żyliśmy na tym świecie i co zrobiliśmy z Bożym darem, którym jest Jezus Chrystus - powiedział Godson.

Przypomniał słowa z Ewangelii 3,16:

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

- Właśnie na tym polega sąd, że Bóg posłał swojego Syna na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość. A więc, co robimy z Jezusem? Co Ty zrobiłeś z Jezusem? Jakie jest Twoje życie? Czy przyjąłeś ten dar, którym jest Jezus Chrystus czy odrzuciłeś ten dar? - zapytał były pastor.

Podkreślił, że choć każdy ma swój sposób życia, to "nie uciekniemy" od tego, że życie każdego będzie miało podsumowanie i zakończenie.

- Bóg Cię kocha i ma fantastyczny, wspaniały plan dla Was, aby Twoje życie było szczęśliwe i miało szcześliwe zakończenie, gdyż pewnego dnia ono nastąpi - podkreślił.

Na podstawie: Facebook/John Godson

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Saved · 1 lata temu
  Amen, już czas się obudzić i nie żyć z fałszywym przekonaniem
 • This commment is unpublished.
  Mat · 1 lata temu
  Das ist fantastisch!
 • This commment is unpublished.
  InRi · 1 lata temu
  Rzecz w tym, że w KK jest identycznie, śmierć i sąd. Czyściec nie jest stanem pośrednim między niebem a piekłem.
  • This commment is unpublished.
   pytam · 1 lata temu
   @InRi w takim razie nadal nie wiemy czym jest?! ( i po co? )
  • This commment is unpublished.
   InRi · 1 lata temu
   @pytam "Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba". 
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @InRi Czyli wiara w Jezusa dla nich nie była wystarczająca? Ciekawe że wiara złoczyńcy na krzyżu, który się nawrócił na 5 minut przed śmiercią jednak była wystarczająca. Czyściec został wymyślony przez diabła po to, by ludzie wierzyli bardziej w swoje uczynki, niż w dzieło Jezusa na krzyżu. To element fałszywej ewangelii.
  • This commment is unpublished.
   InRi · 1 lata temu
   @Mat Skoro są zbawieni, tzn. że wiara w Jezusa była wystarczająca. Jest mowa o ogniu który będzie sprawdzał budowle tych co są zbawieni. Skoro zbawieni to wiara była wystarczająca. Ale coś się jeszcze dzieje z nimi. Nie widzę nic, co miałby czyściec wspólnego z uczynkami. 
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @InRi Zbawiony "jak przez ogień" czyli wejdzie do nieba  "goły jak święty turecki" , jak to jeden z   kaznodziejów objaśniał. Dzieło życia spłonie, ponieważ nie było zbudowane trwale, z właściwych  motywacji. Zbawiony będzie, ale nagrody nie odbierze,  nie ma tu mowy o jakimś czasie spędzanym w czyśćcu. Cały akt weryfikacji dokonań człowieka odbędzie się na sądzie chrystusowym. Tam nie będzie potępionych, jedynie co najwyżej zawstydzeni.
  • This commment is unpublished.
   Oney · 1 lata temu
   @InRi "Czyli wiara w Jezusa dla nich nie była wystarczająca? " Czesto tez protestanci pytaja :Czy ofiara Jezusa na krzyzu nie byla wystarczajaca? Bardzi zblizone. Szkoda ze zadna z ewangelii lub sam Jezus-Syn Bozy tego nie wspomnial np. mlodziencowi. Tylko nakazal aby ten przestrzegal Boze Przykazania dekalogu. Nie lepiej bylo mu odpowiedziec po protestancku "lakom zes zbawiony" lub spoko wodzu twoja wiara Cie mlodziencze ZBAWILA a ofiara lub wiara wystarczy. Nie gledz wiecej o uczynkach i przestrzeganiu dekalogu.
   Sorki troche ironizuje.Zawsze mozna zbawic niewolnika 'buck breaking' slynne zlamanie ogiera  i zamortyzowac po 4 latach
  • This commment is unpublished.
   Pat · 1 lata temu
   @InRi mocno naciągana interpretacja nie mająca żadnego poparcia w Słowie Bożym!Niestety jest to domena religii r-k gdzie nawet tzw ważność tradycji jest równana do ważności Słowa Bożego.
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @InRi albos oczyszczony albos nie,nie jestes troche zonaty a trochę nie,KREW PANA JEZUSA oczyszcza OCZYSZCZA doskonale,perfekcyjnie,to bluzniercze dkładac cos do tego 
  • This commment is unpublished.
   Ewa · 1 lata temu
   @Mat Ale nigdzie w ewangeli nie pisze o czyścu. czyściec wymyślony został przez księży, aby modlili się za zmarłych.
 • This commment is unpublished.
  IdzPanStad · 1 lata temu
  nasz lubelski guru "Idz pan stad" zabawil sie w wielkiego Sedziego i zalatwil, skazal wszystkie pokolenia ludzkosci az do czasow Lutra na potepienie pieklo. Powod -Ci ludzie nie wezwali Jezusa jako ofiary i zbawienie wiec wg niego beda w piekle. Moze i probowali przestrzegac dekalogu , wierzyli w Jedynego Boga, kierowali sie kompasem modlitwy Ojcze Nasz ale nie wyznali publicznie ofiary Jezusa (praktyczny pomysl zaoceanicznych protestantow) a to jest wg lubelskiego eksperta warunkiem. No to nie fajna taka sprawiedliwosc wodzu.
  Dobrze ze "przelamywania ogiera" (Buck breaking czarnemu niewolnikowi) i 4-ro letnia amortyzacja niewolnika nie zasugerowal jako odpustu zupelnego, bardzo proetstanckiej biblijnej metody -sarkazm
  odcinek 'Po co są odpusty? [SONDA]'
 • This commment is unpublished.
  młody · 1 lata temu
  czyściec to wymysł kleru w średniowieczu aby zarabiać na odpustach 
 • This commment is unpublished.
  Adam z Lubania · 1 lata temu
  Panie Godson! Pan się myli! Czyściec jest!Jest na północny wschód od Poznania - Jakieś 30 km.W powiecie Szamotulskim!Oczywiście jest to jedyny istniejący Czyściec!
 • This commment is unpublished.
  Apologetyka.info · 1 lata temu
  Witam, nie bardzo rozumiem, dlaczego cały czas powtarzane są tak słabe argumenty? Przecież koncepcja czyśćca w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z tym fragmentem. My, którzy wierzymy w czyściec, to dla nas oczywiste jest, że raz umieramy, a po śmierci następuje sąd. Jednakże skoro o sądzie mówimy, to zauważmy, że nawet i w naszych ziemskich realiach mamy do wyboru dwie możliwości - albo dożywocie (lub gdzieniegdzie kara śmierci), albo wyrok na X lat a po nim zakończenie odbywania kary. Z czyśćcem jest podobnie jak z Trójcą Świętą - nie ma nigdzie nauczania bezpośrednio - jest to nauka wydedukowana z całości Biblii. Podobnie jest z czyśćcem - nie ma bezpośredniej nauki, ale również jest przez nas wydedukowana i to w oparciu o wiele biblijnych fragmentów.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.