3 powody, dla których Halloween jest niewłaściwe

3 powody, dla których Halloween jest niewłaściwe

środa, 01 listopad 2023 11:57
3 powody, dla których Halloween jest niewłaściwe fot. Pixabay.com

Halloween stało się popularne także w Polsce. Ale są trzy powody, dla których nie warto go obchodzić. Na te powody wskazuje ewangelista i kaznodzieja z Wielkiej Brytanii - J. John.

Oto one:

Po pierwsze, Halloween zwodzi nas, jeśli chodzi o zło. Tworzy kreskówkową wizję zła jako czegoś trywialnego, jako nieszkodliwej zabawy, której nikt nie mógłby postrzegać jako zagrożenia. Tymczasem tak naprawdę zło jest czymś poważnym. Podobnie zajmowanie się ponadnaturalnym złem. Igranie ze złem jest głupotą.

Reklama

Po drugie, Halloween rozprasza nas, jeśli chodzi o zło. Przedstawia je jako coś oczywistego i spektakularnego. Pokazuje rechoczące postaci z kłami i pazurami. A jednak zło jest najbardziej kuszące wtedy, gdy jest ciche i subtelne. Najgroźniejszym złem nie są postaci w kostiumach ze szkieletem pukające do drzwi. Jest ono o wiele lepiej przebrane. W rzeczywistym świecie najgroźniejsze zło nie pojawia się z powiedzeniem "cukierek albo psikus?". Zamiast tego obchodzi cię dookoła niezapowiedziane w ciągu dnia. Pojawia się nagle, gdy jest okazja, żeby skłamać, poplotkować, oczernić czy ukraść. Problemem z drogą do piekła jest to, że nigdy nie zdradza ona swojego celu. Poprzez koncentrowanie się na tym, co rozpoznawalne i groteskowe, Halloween ukrywa fakt, że większość zła przybiera czarujące oblicze.

Wreszcie Halloween zaprzecza porażce zła. Podczas Halloween zło jest przedstawiane jako niekwestionowane i zwycięskie.

A tak naprawdę zostało pokonane na krzyżu przez Jezusa Chrystusa, który powróci. To jest historia, którą chcę świętować, a nie Halloween.

Źródło: Facebook/J.John

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.