Oto największa tragedia współczesnego Kościoła

Oto największa tragedia współczesnego Kościoła

wtorek, 18 luty 2014 19:24
Oto największa tragedia współczesnego Kościoła fot. churchleaders.com

Jaka jest największa bolączka dzisiejszego Kościoła? Oto odpowiedź.

Według Thoma S. Rainera, dyrektora służby LifeWay i jednego z założycieli Szkoły Misji Billy'ego Grahama, problemem tym jest gasnąca ewangelizacja.

Thom RainerRainer pisze:

"Porównajmy aktualne kościelne dane z tymi sprzed 30 lat. Dziś na 40-60 członków kościoła ewangelia dociera zaledwie do jednej osoby. Liczba nawróceń gwałtownie się zmniejszyła. A w kościołach, w których widoczny jest przyrost liczby wiernych, ma on raczej związek z przechodzeniem chrześcijan ze jednej wspólnoty do drugiej.

To nie jest ewangelizacja, a przenoszenie się owiec.

Pastorzy i liderzy muszą paść na twarz przed Bogiem i poprosić Go o ponowne rozpalenie ich wspólnot ewangelizacyjną pasją. Kiedy ewangelizacja zamiera jako priorytet w kościele, to ten kościół zaczyna umierać.

A więc dlaczego ewangelizacja powinna być jednym z najwyższych priorytetów w twoim kośćiele?

Choć powodów jest wiele, podzielę się siedmioma z nich.

1. Ponieważ Chrystus ją zlecił.

Zwykle odwołujemy się w tym przypadku do Ewangelii Mateusza 28,18-20. Jest jednak wiele innych fragmentów w Nowym Testamencie, w których priorytet ewangelizacji jest ewidentny. Chrystus ją nam przykazał. Musimy się nią zajmować.

2. Ponieważ Chrystus jest jedyną drogą zbawienia.

Nie ma drogi okrężnej. Jest tylko jedna droga. Jezus nie mógł wyrazić tego jaśniej w Ew. Jana 14,6: "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie". Jezus miał pilne przesłanie. Musimy przekazywać tę wąską nadzieję.

3. Ponieważ Chrystus umarł za świat.

Istnieje przyczyna, dla której fragment z Ew. Jana 3,16 jest najpopularniejszym i najczęściej cytowanym wersetem w historii ludzkości. Jezus umarł za świat. On jest jedyną drogą, ale i udostępnił wszystkim drogę. To jest pilne i warte przekazywania przesłanie - największe w historii.

4. Ponieważ kościoły, które nie biorą ewangelizacji za cel, są w niej zwykle słabe.

Wielu pastorów i kościelnych przywódców to potwierdzi. Choć zgadzają się co do ważności ewangelizacji, nie podchodzą do niej w praktyce jako do priorytetu w swoich kościołach. Co czynisz dziś, by ewangelizacja była priorytetem w twoim kościele?

5. Ponieważ kościoły mają tendencję do obsesji na punkcie spraw wewnętrznych, podczas gdy nie poruszają się na zewnątrz.

Na co twój kościół w ostatnim czasie poświęcił dużo energii? Spotkania biznesowe? Rozmowy nad małostkowymi preferencjami kościelnymi? Wojny uwielbieniowe? Walki o władzę? To są obsesje skierowane do wewnątrz. Prowadź swój kościół ku priorytetowi ewangelizacji i obserwuj zmiany na lepsze.

6. Ponieważ kościoły zadowalają się wzrostem wynikłym z przechodzenia wierzących z innych wspólnot.

Niektóre kościoły rosną. Inne zyskują członków bez znaczącego wzrostu liczebnego. Ale wiele kościołów w obu kategoriach rośnie kosztem innych wspólnot. Niektóre mogą docierać do chrześcijan będących poza kościołami. To jest dobre, ale nie jest ewangelizacją. Możemy się dalej oszukiwać myśląc, że ewangelizujemy, podczas gdy tak naprawdę ponownie wprowadzamy do wierzących do obiegu.

7. Ponieważ chrześcijanie, którzy ewangelizują, wzmacniają się jako uczniowie Chrystusa.

Ci, którzy ewangelizują, są posłuszni Chrystusowi. Posłuszeństwo Jemu wiąże się z przestrzeganiem Jego nauczań i byciem uczniem, który przynosi lepsze owoce. Większość kościołów jest zajęta wieloma aktywnościami, programami i służbami. Niewiele naprawdę wysyła swoich członków do ewangelizowania społeczności.

Ewangelizacja zamiera. Kościoły umierają. Ludzie bez Chrystusa idą do piekła. Jest to dziś prawdopodobnie największa tragedia.

Co robisz, by twój kościół więcej ewangelizował?

Udostępnij


Źródło: churchleaders.com

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.