Chcesz przyjąć Jezusa? - Może kiedyś... Zobacz, co dzieje się z osobami, które tak odpowiadają

Chcesz przyjąć Jezusa? - Może kiedyś... Zobacz, co dzieje się z osobami, które tak odpowiadają

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 14:54
Chcesz przyjąć Jezusa? - Może kiedyś... Zobacz, co dzieje się z osobami, które tak odpowiadają fot. Pixabay.com

Taką odpowiedź usłyszał chyba każdy głoszący ewangelię. A co się dzieje z ludźmi, którzy jej udzielają? Dowiesz się z tego artykułu.

"Zwlekanie to najlepszy przyjaciel diabła. On wie, że opóźnione posłuszeństwo to nieposłuszeństwo. Diabeł zdaje sobie sprawę, że jutro nigdy nie nadchodzi" - tak pisze ewangelista Daniel Kolenda współpracujący z pochodzącym z Niemiec kaznodzieją Reinhardem Bonnke znanym z wielotysięcznych spotkań ewangelizacyjnych.

Daniel KolendaKolenda zwraca uwagę na nieraz katastrofalne skutki odkładania spraw na później.

Jak zauważa, niestety zdarza się, że z tego powodu ludzie przeoczają zbawienie.

"Wielu ludzi przegapiło zbawienie nie dlatego, że je odrzuciło, a dlatego, że diabeł przekonał ich, by to na chwilę odłożyć. Przekonał młodych, że mają dużo czasu. Przekonał innych, by poczekali z powodu relacji, grzeszków, których nie byli gotowi porzucić. Diabeł wie, że nie będą mieli lepszej okazji, by pójść za Jezusem, od tej, gdy On ich wzywa" - pisze Kolenda i przypomina słowa z 2. Listu do Koryntian: "teraz jest dzień zbawienia" (2 Kor. 6,2).

"Jeśli człowiek tonie, to nie potrzebuje zostać uratowany kiedyś tam, a teraz! Kiedy Jezus wzywa, to nie mówi: "przyjdź do mnie za jakiś czas". On chce odpowiedzi: "teraz". Nie zwlekaj! Odpowiedz natychmiast, porzuć wszystko, co cię wstrzymuje i pójdź za Jezusem! Opóźnione posłuszeństwo to nieposłuszeństwo" - apeluje ewangelista.

Daniel Kolenda wzywa do skończenia z ociąganiem się również chrześcijan.

Przypomina, że Jezus w Ewangelii Łukasza 9,60 powiedział: "Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże."

I tłumaczy:

"Wyobraź sobie, że jesteś lekarzem, najlepszym w kraju, a dookoła szerzy się śmiercionośna zaraza. Ludzie umierają na prawo i lewo. Tylko ty wiesz, jak to wyleczyć. Tylko ty masz szczepionkę. Ruszasz do szpitala, by uratować setki pacjentów będących na łożu śmierci, gdy nagle ktoś po drodze do ciebie woła: "hej ty, choć tutaj i pomóż nam pochować te ciała". Odpowiedziałbyś: "nie, nie mogę ci pomóc. Jestem zbyt zajety ratowaniem życia, by chować ciała" - argumentuje, stosując metaforę, ewangelista.

I wskazuje, że ludzie głoszący dobrą nowinę mają do wypełnienia kluczową misję.

"Dookoła nas ludzie giną milionami. My mamy odpowiedź na plagę grzechu i śmierci. Czas nie mógłby być bardziej odpowiedni. Jest wiele rzeczy wymagających uwagi, ale żadna z nich nie jest ważniejsza od powołania do głoszenia ewangelii. Potrzebujemy, by ktoś inny robił "dobre" rzeczy, a my musimy pozostać skupieni na najważniejszej - zdobywaniu dusz! Nie jesteśmy powołani do chowania umarłych, a do ich wzbudzania!" - podkreśla Kolenda.

Zobacz także: Uwaga. Ten artykuł może zrewolucjonizować twoje myślenie o talentach, które posiadasz

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Marianna Schreiber, Natalia Niemen... Chłopy, trzymajcie się!
@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.