Popularny pastor: każdy chrześcijanin jest kapłanem

Popularny pastor: każdy chrześcijanin jest kapłanem

wtorek, 03 styczeń 2017 19:53
Popularny pastor: każdy chrześcijanin jest kapłanem fot. Pixabay.com

Nie jesteś księdzem albo pastorem? Nie szkodzi! Też jesteś kapłanem i posługującym. Oto dlaczego według tego popularnego pastora.

Rick WarrenOto co pisze pastor wielotysięcznego kościoła Saddleback w Kalifornii - Rick Warren, autor popularnej książki "Życie świadome celu":

"I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa" (1 P. 2,5).

Bóg mówi, że jesteś kapłanem. To może być dla ciebie straszne albo nieco dezorientujące. Ale apostoł Piotr mówi, że dwa przywileje kapłanów ma teraz każdy wierzący.

W Starym Testamencie kapłan robił dwie rzeczy:

1. Miał prawo, przywilej i odpowiedzialność, by przychodzić bezpośrednio do Boga. Mógł modlić się i rozmawiać z Bogiem, czcić Go i mieć z nim społeczność. Wszyscy inni musieli przychodzić przez kapłana.

2. Kapłan miał przywilej i odpowiedzialność, by reprezentować Boga przed ludźmi i służyć potrzebom innych.

Te dwie rzeczy dotyczą teraz człowieka, który staje się wierzącym.

Masz bezpośredni dostęp do Boga. Nie musisz się modlić przez kogoś innego. Nie musisz wyznawać przez kogoś innego. Nie musisz nawiązywać relacji z Bogiem przez kogokolwiek innego. Możesz czytać Biblię, rozmawiać z Panem i mieć z nim bezpośrednią relację.

Biblia mówi, że gdy Jezus umierał na krzyżu, w świątyni była zasłona, która oddzielała miejsce najświętsze, gdzie był Duch Boży, od miejsca, w którym był człowiek. Tylko kapłani mogli wchodzić za zasłonę raz w roku. Gdy Jezus umarł na krzyżu, Bóg zerwał tę około 20-metrową zasłonę od góry do dołu, co stanowiło symbol tego, że nie ma już bariery.

Otrzymałeś także dar, by służyć innym ludziom. Każdy chrześcijanin jest posługującym - nie pastorem, ale posługującym. Za każdy razem, gdy używasz swoich talentów i darów, by pomagać innym, posługujesz.

"(Bóg) nas wybawił i powołał powołaniem świętym, nie na podstawie uczynków naszych, lecz według postanowienia swojego i łaski, danej nam w Chrystusie Jezusie przed dawnymi wiekami" (2 Tm. 1,9).

Dlaczego Bóg cię zbawił? Żebyś mógł mu służyć. Niesłużący chrześcijanin jest tego zaprzeczeniem.

Skąd możesz wiedzieć, jaka jest twoja służba? Spójrz na swoje talenty, obdarowania i zdolności. Gdy ich używasz, by pomagać innym, to nazywa się to służbą. Nie ma w tym nic wyszukanego czy strasznego. To po prostu pomaganie innym.

Czy możesz być kapłanem w biurze sprzedaży? Pewnie, że tak. Czy możesz być kapłanem jako księgowy? Oczywiście. Kierując ciężarówką? Pewnie. Za każdym razem, gdy pomagasz innym w imieniu Bożym, posługujesz.

Źródło: pastorrick.com

Zobacz także: Jaki będzie rok 2017? Kaznodzieja Rick Joyner przepowiada

Reklama

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.