Polski pastor: oto przykład kultu maryjnego w Biblii

Polski pastor: oto przykład kultu maryjnego w Biblii

poniedziałek, 21 sierpień 2017 09:34
Polski pastor: oto przykład kultu maryjnego w Biblii fot. accs.sg

Protestanci mylą się, sądząc, że próżno szukać przykładów kultu maryjnego w Biblii. Przykład jest - pisze na swoim blogu pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

Chodzi o werset:

"A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go" (Łk. 11,27-28).

"Kobieta z Ew. Łukasza jest pierwszą rzymską katoliczką w Piśmie Świętym ;), a jej wyznanie pierwszą adoracją Marii" - stwierdza Bartosik.

Zwraca jednak uwagę na reakcję Jezusa.

Jak zauważa, wyznanie wspomnianej "niewiasty z tłumu" jest nacechowane "sentymentalnym przywiązaniem do czegoś, co zdaniem Jezusa nie powinno być podkreślane".

Kobieta ta mówi bowiem "w pewnym sensie" prawdę, że błogosławione jest łono i piersi Marii, które karmiły Syna Bożego i Jezus temu nie zaprzecza, jednak "widzi On niebezpieczeństwo w tym wyznaniu" i zwraca uwagę na "rzecz dużo ważniejszą" - słuchanie Słowa Bożego i strzeżenie go.

"Przyjęcie Wcielonego Słowa jest dużo większym błogosławieństwem, aniżeli dotykanie Go, oglądanie, karmienie, noszenie. Dlatego, dostrzegając błogosławieństwo łona, które nosiło Syna Bożego, i piersi, które ssał musimy uważać, w którą stronę podąży nasza pobożność i nasze serce w odpowiedzi na ten fakt" - pisze pastor.

Jak zauważa, Chrystus "koryguje" wyznanie pobożnej kobiety i zwraca jej uwagę, że jeśli słuchamy Słowa Bożego i przestrzegamy go, to jest to "większe błogosławieństwo, aniżeli noszenie w łonie i na rękach Bożego Syna".

Pastor dodaje, że bycie fizyczną rodziną Jezusa było "niesamowitym przywilejem", a jednak Pismo mówi, że "nawet bliscy nie rozpoznali Go" (Mk. 3,21 i J. 7,5).

"Dlatego słuchanie i przestrzeganie Słowa Bożego jest większym błogosławieństwem" - podkreśla.

Cały artykuł na jego blogu tutaj

Wcześniej Paweł Bartosik zabrał głos w sprawie dogmatu o wniebowzięciu NMP, o czym można przeczytać TUTAJ

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.