Warszawa

-1°C

  Popularny polityk do chrześcijan: wystarczyło, żebyście to zrobili, a Obama nie byłby prezydentem

  Popularny polityk do chrześcijan: wystarczyło, żebyście to zrobili, a Obama nie byłby prezydentem

  środa, 08 październik 2014 15:14
  Baack Obama Baack Obama fot. YouTube

  Były gubernator Teksasu i prowadzący Fox News, Mike Huckabee, zwrócił się do konserwatywnych Amerykanów.

  Zachęcił pastorów, żeby wypowiadali się na tematy polityczne, a osoby konserwatywne społecznie, by zachęcały innych o podobnych poglądach, żeby rejestrowali się do głosowania i chodzili do urn.

  Według niego, konserwatyści mają obecnie w USA problemy tak naprawdę nie z powodu działań rządu, a dlatego, że nie zabierają głosu i dlatego, że wielu z nich nie głosuje.

  Mike Huckabee fot. Family Research Council/Carrie RussellHuckabee ocenia, że w Stanach Zjednoczonych jest ponad 100 milionów osób mających konserwatywne poglądy społeczne. Jak stwierdził, z 80 mln ewangelicznych chrześcijan tylko połowa jest zarejestrowana do głosowania, a i z tych zarejestrowanych zaledwie połowa idzie do urn w wyborach prezydenckich.

  Jeszcze mniej, bo 10 milionów głosuje w wyborach do Kongresu przypadających w połowie kadencji prezydenta.

  - Co by się wydarzyło, gdyby zamiast połowy zagłosowało 75 proc. z nich? Gdyby głos oddało o 10 proc. ewangelicznych chrześcijan więcej, to mielibyśmy innego prezydenta - podkreślił.

  Według niego, politycy będą bardziej brać pod uwagę troski społecznych konserwatystów, jeżeli będą oni więcej mówić i będą bardziej skorzy do głosowania.

  Mike Huckabee ubiegał się o prezydenturę w 2008 roku. Obecnie rozważa jeszcze jedną próbę - w 2016 roku.

  Nie jest tajemnicą, że Barack Obama nie jest ulubieńcem konserwatystów w USA, w przeciwieństwie do osób o liberalnych poglądach. Popiera małżeństwa homoseksualne. Publicznie docenił też działania proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood.

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.