Ten pastor wygłosił najdłuższe kazanie świata. Oto ile czasu mówił

Ten pastor wygłosił najdłuższe kazanie świata. Oto ile czasu mówił

środa, 12 listopad 2014 18:50
Zach Zehnder Zach Zehnder fot. The Cross/Facebook

Pastor Zach Zehnder głosił kazanie dłużej niż wynosił dotychczasowy rekord Guinnessa dla najdłuższego przemówienia.

Zehnder ma 31 lat i jest pastorem luterańskiego kościoła The Cross w mieście Mount Dora na Florydzie. Kazanie głosił przez, uwaga, 53 godziny i 18 minut - od piątku do niedzieli.

To lepsze osiągnięcie od poprzedniego rekordu najdłuższego przemówienia, który wynosił 48 godzin i 31 minut i należał do Vickranta Mahajana z Indii.

- Ideą było pobicie rekordu Guinnessa. Jestem oczywiście pastorem, więc postanowiłem mówić o Biblii, całej historii od Księgi Rodzaju do Objawienia - mówi Zehnder.

Połączył 45 kazań i wygłaszał je po sobie. Przygotował co prawda 50, ale kilka pominął.

- Celem całego kazania było mówienie o poświęceniu Boga dla Jego ludu. Mimo że my czasem odchodzimy od Niego, On nigdy nie rezygnuje z nas - tłumaczy pastor.

Aby rekord został zaliczony, Zehnder musiał głosić przez cały ten czas do 10 osób, a także dwóch niezależnych świadków, którzy między innymi liczyli czas. Inni słuchacze zmieniali się. Korzystał także z dozwolonych każdej godziny 5-minutowych przerw między innymi po to, by... skorzystać z toalety.

- Ludzie wchodzili i wychodzili, ale mieliśmy wiele osób, które były na miejscu przez ponad 20 godzin. Około tuzina było tam cały czas ze mną - mówi duchowny.

Według niego, w sumie w ciągu całej jego przemowy, w sali pojawiło się od 400 do 500 ludzi. Im było bliżej końca, tym obserwatorów było więcej.

Celem całego tego wysiłku było zebranie funduszy dla organizacji oferującej darmowe leczenie alkoholikom i narkomanom.

Zehnder był wdzięczny za pomoc wolontariuszom w tym wydarzeniu.

- Głównym powodem, dla którego to zrobiliśmy, było nie tylko to, by ludzie usłyszeli Boże Słowo, co jest wspaniałe samo w sobie, ale również zebranie pieniędzy dla lokalnej organizacji dobroczynnej. Udało nam się zebrać 100 tys. dolarów, co zostanie przeznaczone na budynek dla rehabilitacji - mówi pastor Zach.

Jak dodaje, liczy, że zachęci również innych duchownych, by zbierali pieniądze na ważne sprawy, głosząc.

- Byłoby wspaniale, gdyby więcej pastorów podchwyciło tę ideę, by zbierać pieniądze,  jednocześnie głosząc Boże Słowo. Mam nadzieję, że skończą parę minut wcześniej niż ja. Chcieliśmy wystarczająco wysoko zawiesić poprzeczkę, by trudno było komuś pobić ten rekord - przyznaje Zach Zender.

Organizatorzy składają obecnie dowody na rekord. Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa poinformują oficjalnie czy rekord został pobity w ciągu od 6 do 8 tygodni.

Poniżej wideo z ostatnich chwil kazania.

Udostępnij

Źródło: Christian Post, hngn.com

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.