W tym kościele wierzący tańczyli do świeckiej muzyki. Pastorowi zagrożono śmiercią (WIDEO)

W tym kościele wierzący tańczyli do świeckiej muzyki. Pastorowi zagrożono śmiercią (WIDEO)

środa, 26 listopad 2014 16:32
kościół Dom Nadziei Atlanta kościół Dom Nadziei Atlanta fot. YouTube

Falę krytycyzmu, a nawet pogróżki wywołał taniec do świeckiej muzyki w tym amerykańskim kościele.

Rzecz działa się w budynku baptystycznego kościoła Dom Nadziei Atlanta (The House of Hope Atlanta) w stanie Georgia. Jego pastorem jest dr E. Dewey Smith Jr.

Było to spotkanie rocznicowe. Pastor chciał, żeby ludzie mieli trochę "zabawy". Zezwolił na taniec do świeckich piosenek.

Potem po Internecie zaczęły krążyć filmiki ze spotkania. Jeden z nich skomentowała popularna teleewangelistka i wokalistka Juanita Bynum, pisząc z oburzeniem: "właśnie dlatego musimy się modlić!!!!!!". Jej post został polubiony przez 1800 osób, a klip udostępniony 26 tys. razy. Wielu, podobnie jak ona, było zniesmaczonych tym, co miało miejsce w kościele.

Sam duchowny jeszcze przed tańcami do świeckich piosenek mówił:

"Kilka lat temu rozpoczęliśmy w kościele coroczną tradycję, że będziemy świętować każde pokolenie. Nasz kościół wierzy w Pana, ale wierzymy również, że śmiech jest jak lek i jeśli jesteś dzieckiem Bożym, to możesz dobrze się bawić."

Zdając sobie sprawę z potencjalnych krytycznych opinii, ironizował:

"Niektórzy są tacy głębocy, że mówią, że nie powinno się tego słuchać w świątyni, tylko w samochodzie. Że nie powinno się tak tańczyć w kościele, bo to grzech. Tak, możesz przeklinać w domu, byle nie przeklinać w kościele".

Według niego, wierzący często "szufladkują Boga, a żyją na wiele różnych sposobów."

- Jeśli to o tobie mowa, to niech Bóg cię błogosławi. Módl się za nas. Ale reszta będzie się dobrze bawiła i cieszyła Panem, bo wiemy, ze litera zabija, ale duch daje życie i On przyszedł, byśmy mieli życie".

Gdy filmiki obiegły już Internet, na Facebooku przyznał, że niektórzy grozili mu nawet śmiercią. Tłumaczył:

"Przez siedem lat to była jedna z atrakcji w naszym kalendarzu. Widzieć, jak nasi 80-latkowie mają relację z 15-latkami to coś niesamowicie wesołego, ale i pełnego szacunku, miłości i uprzejmości. Niestety każdego roku, gdy świętujemy "nasze" pokolenia w ramach naszego "lokalnego zgromadzenia", niektórzy nasi bracia i siostry, którzy nie uczestniczą w naszych usługach, gorszą się. Niektórzy z tych "świętych", którzy nas nie znają, zagrozili mi nawet śmiercią w imieniu Jezusa. Jak rozumiem, ich zbawienie pozwala im reprezentować Jezusa i przy tym grozić komuś odebraniem życia".

Pastor bronił swojej decyzji i poprosił tych, którzy się z nim nie zgadzają, by się za niego modlili.

"Absolutnie nie dostrzegam żadnego teologicznego ani biblijnego dysonansu, jeśli chodzi o nasze coroczne święta taneczne. Nie uważam tego za grzech. Z tymi samymi kawałkami, które były grane podczas naszego święta w niedzielę, nie mam problemów w poniedziałek" - stwierdził.

I dodał:

"Zawsze będę uczyć ludzi, że możemy kochać Pana i śmiech jednocześnie. Nigdy nie będę żył, opierając się na opiniach innych. Jestem kaznodzieją ewangelii, który głosi Słowo Boże. Nie wierzę, że "świętość" jest oparta na tym, jak udajemy w niedziele. Uczę lud Boży, że powinniśmy kochać Go i siebie nawzajem. Mam pokój w tym, że moje podejście może pomóc ludziom "żyć z Bogiem każdego dnia i w każdy sposób". Jeżeli się mylę, to pociesza mnie fakt, że to Bóg będzie moim ostatecznym sędzią".

Poniżej wspomniane spotkanie w kościele Dom Nadziei. Tańce do świeckiej muzyki - w drugiej połowie klipu.

Udostępnij

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.