Warszawa

0°C

  Kandydatka na prezydenta USA, Hillary Clinton, szokuje: przekonania religijne muszą zostać zmienione

  Kandydatka na prezydenta USA, Hillary Clinton, szokuje: przekonania religijne muszą zostać zmienione

  poniedziałek, 27 kwiecień 2015 14:52
  Hillary Clinton Hillary Clinton fot. YouTube

  Wszystko musi się zmienić tak, jak powie Hillary Clinton - taki wniosek można wyciągnąć z tego, co powiedziała demokratyczna kandydatka na prezydenta USA.

  Przemawiając podczas szóstego corocznego szczytu Kobiety na Świecie, który odbywał się w Nowym Jorku, powiedziała, że ludzie muszą zmienić swoje poglądy w kwestii "reprodukcyjnej opieki zdrowotnej", co uznano jako wezwanie do zmiany poglądów w sprawie aborcji.

  - Tak, ograniczyliśmy śmiertelność matek o połowę, ale wciąż zbyt wielu kobietom odmawia się kluczowego dostępu do reprodukcyjnej opieki zdrowotnej i bezpiecznego porodu. Ustawy nie mają zbyt wielkiego znaczenia, jeśli nie są wprowadzane. Prawa muszą działać w praktyce, a nie tylko na papierze. Muszą być poparte zasobami i wolą polityczną. A głęboko zakorzenione zwyczaje kulturowe, przekonania religijne i uprzedzenia strukturalne muszą zostać zmienione - powiedziała Clinton.

  Mocno licząca na kobiecy elektorat kandydatka podkreśliła, że ważne jest wspieranie "pełnego uczestnictwa kobiet i dziewcząt w każdym aspekcie ich społeczności".

  Odniosła się też do lesbijek i transseksualistek.

  - Idziemy naprzód, kiedy kobiety homo- i transseksualne są akceptowane jako nasze koleżanki i przyjaciółki i nie są zwalniane z dobrej pracy ze względu na to, kogo kochają albo kim są - oświadczyła.

  Bobby JindalNa słowa starającej się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej Clinton zareagował Bobby Jindal, republikański gubernator Luizjany, który, być może, również wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta.

  - Hillary Clinton powiedziała, że ludzie broniący życia muszą zmienić swoje poglądy religijne. To szalone. To dlatego walka o wolność religijną jest tak ważna. Nasze poglądy religijne to sprawa między nami, a Bogiem, a nie nami i Hillary Clinton. Clinton i lewica chcą tak wszystkich ustawić społecznie, żeby trzymali się ich lewicowej ideologii nawet, jeśli stoi to w sprzeczności z ich religijnymi przekonaniami - ostrzegł Jindal.

  Wcześniej w spocie, w którym Hillary Clinton oficjalnie poinformowała o swoim staraniu o prezydenturę, pojawiła się para homoseksualna planująca ślub.

  Co będzie się działo, jeśli żona Billa Clintona zostanie prezydentem USA? Można się tylko domyślać... Wybory odbędą się jesienią przyszłego roku.

  Poniżej wspomniane wystąpienie i spot Hillary Clinton.

  Czytaj także: Barack Obama uderza w chrześcijan: gdy słyszę takie wyrażenia z ich ust... (WIDEO)

  Źródło: Christian Post

  Informacja dla portali internetowych:

  Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o pełnej nazwie źródła (jak podaje portal chnnews.pl...)

  Please publish modules in offcanvas position.