Warszawa

4°C

  USA: ewangeliczni pastorzy modlili się za faworyta republikanów - Donalda Trumpa (POLSKIE NAPISY!)

  USA: ewangeliczni pastorzy modlili się za faworyta republikanów - Donalda Trumpa (POLSKIE NAPISY!)

  środa, 30 wrzesień 2015 17:43
  modlitwa pastorów za Donalda Trumpa modlitwa pastorów za Donalda Trumpa fot. Black Christian News

  Oto wideo z modlitwy ewangelicznych pastorów za faworyta do prezydenckiej nominacji w Partii Republikańskiej - Donalda Trumpa.

  Polityk znany z kontrowersyjnych wypowiedzi spotkał się z 40 ewangelicznymi duchownymi. Wśród nich byli m.in. pastorzy: Kenneth i Gloria Copeland, David Jeremiah, Paula White, Steve Munsey, Robert Jeffress, a także przedstawiciel chrześcijańskiej telewizji TBN - Jan Crouch i mesjański (wierzący w Jezusa) rabin Kirt Schneider.

  Trump mówił podczas spotkania o swojej wierze. Przyznał, że zapewne nie czyta Biblii tyle, co pastorzy. Oni z kolei zachęcili go, by nieco stonował swoją ostrą retorykę.

  Jak ujawnił jeden z pastorów, Trump pokornie przyjął to przesłanie - skinął głową, uważnie słuchał i w ogóle nie wchodził w spory, okazując szacunek duchownym.

  Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, będzie wspierał Izrael, a pokonanie Państwa Islamskiego będzie stanowiło ważną część jego polityki.

  Mówił również o tym, że wolność religijna i chrześcijaństwo są w USA atakowane i w społeczeństwie okazywana jest wobec nich nietolerancja.

  Spotkanie trwało w sumie dwie i pół godziny. Na koniec duchowni zgromadzili się wokół Trumpa i pomodlili się za niego z nałożeniem rąk.

  Prosili Boga, by dał mu mądrość, stabilność i wiedzę niezbędną w polityce, a także by Boża wola wypełniła się w Ameryce.

  Donald Trump wywołuje kontrowersje swoimi niepoprawnymi politycznie wypowiedziami.

  Opowiedział się między innymi za deportacją wszystkich nielegalnych imigrantów czy budową muru wzdłuż granicy z Meksykiem. Wypomina mu się także nieeleganckie wypowiedzi w stosunku do kobiet.

  Sam podkreśla, że nie dba o poprawność polityczną, bo jest miliarderem i nie musi troszczyć się o wpływy od ofiarodawców.

  Zobacz wideo z modlitwy pastorów za Donalda Trumpa poniżej.

  Zobacz także: Szokujące proroctwo o wyborach prezydenckich w USA (WIDEO)

  Źródło: CBN News

   

  Please publish modules in offcanvas position.