Warszawa

1°C

  Bernie Sanders wydarł się na chrześcijanina. Poszło o Jezusa Chrystusa (WIDEO)

  Bernie Sanders wydarł się na chrześcijanina. Poszło o Jezusa Chrystusa (WIDEO)

  piątek, 16 czerwiec 2017 21:46
  sen. Bernie Sanders sen. Bernie Sanders fot. YouTube

  Bernie Sanders, były kandydat do prezydenckiej nominacji amerykańskiej Partii Demokratycznej, ze wściekłością natarł na wierzącego podczas przesłuchania w senackiej komisji ds. budżetu USA.

  Russell Vought, nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wicedyrektora Biura Zarządzania i Budżetu Białego Domu, cierpliwie odpowiadał na pytania senatora. Temu ostatniemu jednak ewidentnie puściły nerwy.

  Chodziło o publikację Voughta, w której poparł zwolnienie dr Larycii Hawkins z chrześcijańskiej uczelni Wheaton College za to, że powiedziała, że muzułmanie czczą tego samego Boga co chrześcijanie.

  Vought stwierdził w artykule, że muzułmanie "nie znają Boga, bo odrzucili Jego Syna Jezusa Chrystusa i są potępieni". Sanders zacytował list osób i organizacji oburzonych publikacją Voughta.

  Organizacje te (Instytut Arabsko-Amerykański, Akcja Żydowska Bend the Arc (BAJA) i muzułmańscy adwokaci) podkreśliły, że pogląd pani Hawkins podziela "wielu uczonych i liderów obu religii, w tym papież Franciszek".

  Po odczytaniu fragmentu listu senator przystąpił do ostrego przepytywania chrześcijańskiego kandydata i nie pohamował emocji.

  Zobacz wideo poniżej.

  Przebieg przesłuchania wywołał oburzenie chrześcijan w Stanach Zjednoczonych. Wielu wstawiło się za Voughtem, a postępowanie Sandersa uznało za dyskryminacyjne, nieamerykańskie i sprzeczne z zapisami konstytucji.

  Zobacz także: Miley Cyrus odpowiedziała na inicjatywę papieża Franciszka

  REKLAMA

   

  Please publish modules in offcanvas position.