Warszawa

4°C

  Tak Kościół katolicki zareagował na masakrę u baptystów

  Tak Kościół katolicki zareagował na masakrę u baptystów

  wtorek, 07 listopad 2017 10:27
  w tle Pierwszy Kościół Baptystów w Sutherland Springs w tle Pierwszy Kościół Baptystów w Sutherland Springs kadr transmisji CNN

  Jest reakcja Kościoła katolickiego na masakrę dokonaną w Pierwszym Kościele Baptystów w Sutherland Springs w Teksasie.

  Przypomnijmy, 26-letni Devin Patrick Kelley zastrzelił tam podczas nabożeństwa 26 osób, a 20 ranił.

  Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych oświadczył, że "stoi w jedności" z Kościołem baptystów.

  "Stoimy w jedności z wami w czasie tej okropnej tragedii, podczas gdy stoicie na świętej ziemi dotkniętej przez przerażającą przemoc" - napisał kardynał Daniel DiNardo, przewodniczący Konferencji Biskupów USA.

  Oświadczył, że razem z arcybiskupem San Antonio Gustawo Garcią-Sillerem modli się za ofiary, rodziny i tych, którzy zareagowali na atak, za "naszych baptystycznych braci i siostry" i za całą społeczność Sutherland Springs.

  Podkreślił, że "proszą Pana o uzdrowienie rannych, Jego pełną miłości troskę o tych, którzy zginęli i pocieszenie ich rodzin".

  Zauważył, że ta tragedia dołącza do wciąż rosnącej listy strzelanin z wieloma ofiarami, spośród których niektóre miały również miejsce w kościołach, gdy ludzie uczestniczyli w nabożeństwach i modlili się.

  "Niech Pan, który sam jest pokojem, pośle nam swego Ducha dobroczynności i niestosowania przemocy, by pielęgnować pokój między nami wszystkimi" - konkludował kardynał.

  Na podstawie: Catholic Herald

  Zobacz także: Media: kaznodzieja ateizmu sprawcą masakry w kościele w Teksasie

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.