Torben Sondergaard może zostać deportowany

Torben Sondergaard może zostać deportowany

sobota, 05 sierpień 2023 08:31
Torben Sondergaard Torben Sondergaard fot. The Last Reformation/YouTube

Najnowsze wieści od Torbena Sondergaarda. Duński ewangelista od ponad roku przebywa w więzieniu w Stanach Zjednoczonych.

Sondergaard został aresztowany w czerwcu ubiegłego roku w związku z przekroczeniem terminu ważności wizy.

Sprawa była jednak dość nietypowa, bo aresztowania dokonali agenci FBI i siły antyterrorystyczne. Miał wtedy usłyszeć, że zostaje zatrzymany w związku z przemytem broni z Meksyku, czemu stanowczo zaprzecza. W Meksyku odbywają się zajęcia w ramach jego szkoły biblijnej.

Sondergaard ma teraz jednak nowe wieści. Dotyczą one jego potencjalnej deportacji ze Stanów Zjednoczonych. Jak mówi, wiele wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch dni, które były dla niego naprawdę trudne.

- Płakałem, byłem zszokowany, zastraszony jak nigdy wcześniej. Doświadczyłem duchowej wojny i presji - oświadczył podczas łączenia telefonicznego.

Jak mówi, ważność stracił jego wniosek o pobyt w USA i to oznacza, że w każdej chwili może zostać deportowany. Jednocześnie jednak wciąż trwa jego procedura azylowa.

- Choć straciłem wniosek o pobyt, wciąż mogę wygrać w sprawie o azyl, która jest procedowana. Może stać się tak, że zostanę teraz deportowany, ale potem po deportacji i powrocie do Danii mogę wygrać sprawę o azyl i będę w stanie znów wrócić do Ameryki. Do tego potrzebny jest jednak cud. Jeśli przegram, to będzie to oznaczało dla mnie pożegnanie z Ameryką - tłumaczy.

Ewangelista jednocześnie przyznaje, że Ameryka budzi u niego emocje, choć ma ją w sercu, gdyż "nadszedł czas, by ujrzeć przywrócenie prawdziwej ewangelii".

- Szczerze mówiąc, bardzo ucierpiałem z powodu tego, co się tu wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Jak to się mogło stać? Jak to możliwe, że spędziłem w więzieniu ponad rok za coś, czego nie zrobiłem? Nie zrobiłem niczego złego. Jest tu bardzo dużo niesprawiedliwości - oświadczył.

Torben nie ukrywa, że przez ten czas wielokrotnie był zrezygnowany. Nie poddaje się jednak, bo, jak mówi, zdaje sobie sprawę z tego, że prześladowania są realne.

- Będą mieli mnie na celu bez względu na to, gdzie będę przebywał - przewiduje.

Jak mówi, służby zajęły się już także jego współpracownikami. Jego bliskiemu przyjacielowi Jonowi nieoczekiwanie anulowano wizę do Australii, gdzie zamierzał wziąć udział w spotkaniach. Odwołano też rezerwacje lokali, w których te spotkania miały się odbyć z powodu informacji, które otrzymali ich właściciele na temat Jona, Torbena i ich organizacji The Last Reformation (Ostatnia Reformacja).

- Muszę więc dalej walczyć, bo walczę nie tylko za siebie, ale również za moich przyjaciół, za naszą służbę - podkreślił.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.