Warszawa

0°C

  Niezwykła policjantka. Zamiast aresztować złodziejkę, kupiła jej...

  Niezwykła policjantka. Zamiast aresztować złodziejkę, kupiła jej...

  sobota, 26 październik 2013 15:45
  policjantka Vicki Thomas policjantka Vicki Thomas fot. YouTube

  Policjantka Vicki Thomas przez swój czyn znalazła się w centrum uwagi mediów.

  Zdarzenie miało miejsce na Florydzie (USA).

  Jessica RoblesJessica Robles znalazła się w dramatycznej sytuacji finansowej. Nie miała pieniędzy, by kupić coś do jedzenia swoim dzieciom - 12-letniej Anais i dwóm młodszym chłopcom. Dlatego zdecydowała się na desperacki krok. Obładowała swój wózek w supermarkecie produktami spożywczymi wartymi 300 dolarów i zamierzała wyjść, nie płacąc. Została jednak zatrzymana przez policjantkę Vicki Thomas.

  - Spytałam ją, dlaczego to robi i co zmusiło ją do takiego kroku. Odpowiedziała, że jej dzieci są głodne - opowiada Thomas.

  Policjantka zamiast aresztować kobietę, wręczyła jej tylko mandat za wykroczenie i kupiła jej żywność za 100 dolarów, by pomóc jej i jej rodzinie.

  - Postanowiłam kupić jej trochę produktów, bo aresztowanie nie sprawiłoby, że jej dzieci przestałyby być głodne - mówi Thomas.

  dzieci Jessici RoblesFunkcjonariuszka odczuła wielką ulgę, gdy ujrzała, jak dzieci Robles ucieszyły się z powodu kupionego jedzenia.

  - Kiedy przyniosłyśmy im torby z zakupami, ucieszyły się tak, jakby były Święta Bożego Narodzenia. To było warte tych stu dolarów - powiedziała policjantka.

  Robles z całego serca wyraziła wdzięczność funkcjonariuszce.

  - Poprosiłam ją tylko o to, żeby pomogła komuś innemu, kiedy wyjdzie już ze swoich kłopotów finansowych - oznajmiła Thomas.

  Po doniesieniach mediów o dramatycznej sytuacji w domu pani Robles i niezwykłej postawie policjantki, ludzie sami zaczęli jej pomagać, wręczając jej pieniądze. Niedługo potem kobieta znalazła pracę w prywatnej firmie zajmującej się systemami telefonicznymi. Jessica została zatrudniona w obsłudze klienta.

  Udostępnij


  Źródło: Christian Post, 7News

  Please publish modules in offcanvas position.