Warszawa

0°C

  Wojowniczy ateista ciężko pobił pastora. Oto, co duchowny powiedział po pobiciu

  Wojowniczy ateista ciężko pobił pastora. Oto, co duchowny powiedział po pobiciu

  niedziela, 27 październik 2013 20:04
  pobity pastor Norman Hayes pobity pastor Norman Hayes fot. WHIO-TV

  28-letni James Maxie ciężko pobił pastora Normana Hayesa.

  Do zdarzenia doszło po kazaniu w kościele w mieście North Hampton w amerykańskim stanie Ohio.

  Mężczyzna zaatakował pastora, gdy ten próbował doradzić jemu i jego dziewczynie w sprawach relacji. Po zajściu 28-latek został aresztowany, oskarżony o napaść, a także wykroczenie, ponieważ stawiał opór podczas zatrzymania.

  Według doniesień, Maxie zachowywał się w kościele w sposób konfrontacyjny. Po nabożeństwie pastor Hayes miał zapytać jego dziewczynę czy czuje się bezpiecznie w towarzystwie swojego chłopaka. To pytanie sprawiło, że 28-latek wpadł w furię i zaczął bić duchownego. Złamał mu nos w dwóch miejscach. Pastor ma na twarzy także rany cięte i spuchnięte oko. Maxie uciekł z kościoła. Został schwytany przez policję.

  Pastor Hayes przyznał później, że bał się o swoje życie, gdy Maxie zaczął go bić. Miał wrażenie, że mógłby nie przeżyć, gdyby otrzymał więcej ciosów.

  Mimo tego dramatycznego przeżycia, oświadczył, że wierzy, iż napastnik znajdzie jeszcze pokój w swoim życiu.

  - Wierzymy, że dla każdego jest nadzieja. Z drugiej strony, uważamy, że ludzie zapłacą za to, co uczynili. Mam nadzieję, że on też zapłaci za swój czyn. Następna osoba może nie mieć tyle szczęścia, co ja - powiedział duchowny.

  Jak przyznał, w sądzie odniósł wrażenie, że Maxie żałował tego, co zrobił.

  - Prawdopodobnie było mu przykro z powodu tej sytuacji. Z drugiej strony, bardzo łatwo jest żałować, stojąc przed sądem. Mam nadzieję, że znajdzie przebaczenie, nową nadzieję i odpowiedzi dla swojego życia - powiedział pastor.

  James Maxie przedstawia siebie na Facebooku jako "wojowniczego ateistę". Ma kryminalną przeszłość. Był już w więzieniu za inną napaść. Karano go również za przestępstwo seksualne i za okrucieństwo wobec zwierząt.

  Szef miejscowej policji, Jarrod Campbell, przyznał, że nigdy wcześniej nie widział tak brutalnego incydentu, zwłaszcza w kościele.

  - Ludzie chodzą do kościołów, żeby poświęcić się danej religii, a przemoc jest zwykle ostatnią rzeczą, jaką można tam ujrzeć - powiedział agencji Associated Press.

  James Maxie przebywa obecnie w więzieniu.

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.