Warszawa

-1°C

  Liderzy uwielbienia Darlene Zschech i Don Moen na ekumenicznym spotkaniu w Watykanie (WIDEO)

  Liderzy uwielbienia Darlene Zschech i Don Moen na ekumenicznym spotkaniu w Watykanie (WIDEO)

  środa, 08 lipiec 2015 09:16
  Don Moen, Darlene Zschech i papież Franciszek Don Moen, Darlene Zschech i papież Franciszek fot. Facebook/YouTube

  Australijska liderka uwielbienia Darlene Zschech znana głównie z występów w zespole Hillsong i amerykański lider Don Moen zaśpiewali na spotkaniu uwielbienia i modlitwy za prześladowany Kościół, które odbyło się w Watykanie.

  Gospodarzem wydarzenia "Głosy w modlitwie" był papież Franciszek. W organizacji brał udział katolicki charyzmatyczny Ruch Odnowy w Duchu Świętym. W spotkaniu na placu św. Piotra uczestniczyły tysiące wiernych. Miało ono charakter ekumeniczny, gdyż prześladowcy chrześcijan nie czynią różnicy pomiędzy poszczególnymi chrześcijańskimi wyznaniami. Prześladują wszystkich wyznawców Chrystusa.

  Darlene Zschech i Don Moen zaśpiewali m.in. razem z włoskim niewidomym tenorem - katolikiem Andreą Bocellim i izraelską piosenkarką Noą. Wykonali popularny chrześcijański utwór "Amazing Grace". Razem ze zgromadzonymi piosence przysłuchiwał się papież.

  Zschech, która obecnie wraz z mężem prowadzi australijski kościół Hope Unlimited Church, jeszcze przed wydarzeniem określiła je na swoim profilu na Facebooku jako "święto jedności i pokoju" i dodała: "to niesamowite dni dla Ciała Chrystusa".

  Po spotkaniu napisała z kolei: "co za dzień. Wszelka cześć i uwielbienie dla naszego Ojca w niebie. Dziękuję Ci, Jezu".

  Z kolei Don Moen oświadczył:

  "To ekumeniczne wydarzenie połączyło protestantów, katolików i Żydów w modlitwie za naszych braci i siostry w Chrystusie, którzy są prześladowani i stają się męczennikami na całym świecie. Choć istnieje wiele denominacyjnych różnic w Kościele na świecie, byłem naocznym świadkiem tego, jak wspólne przyjście w uwielbieniu i modlitwie promuje jedność."

  Stojący na czele Ruchu Odnowy w Duchu Świętym Salvatore Martinez powiedział:

  "Chcemy dać głos tym, którzy stracili prawo do życia, do posiadania domu rodzinnego i przebywania z bliskimi. Wolność wyznania oznacza możliwość swobodnego wyrażania wiary".

  Noa i FranciszekIzraelska piosenkarka Noa chwaliła na Facebooku papieża Franciszka.

  "Papież Franciszek ze swoją pokorą i człowieczeństwem jest prawdziwym wzorem dla wszystkich przywódców religijnych" - oświadczyła.

  Określiła też papieża jako "ciepłego człowieka".

  Na wideo poniżej wspólne wykonanie piosenki "Amazing Grace" przez wspomnianych artystów, a także bardziej obszerny klip, na którym widać, jak spotykają się z papieżem.

  Zobacz także: Papież Franciszek do społeczności protestantów: w imię Chrystusa, przebaczcie nam (WIDEO)

  Źródło: Christian Today, Facebook

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

   

  Please publish modules in offcanvas position.