Wydrukuj tę stronę

Wlk. Brytania: przeciwnicy małżeństw homoseksualnych będą traktowani jak terroryści?

piątek, 07 sierpień 2015 15:26
protest chrześcijan przeciwko "małżeństwom" homoseksualnym w Londynie protest chrześcijan przeciwko "małżeństwom" homoseksualnym w Londynie fot. YouTube

Wielka Brytania całkowicie zabije wolność słowa w sprawie homoseksualizmu?

Rząd Davida Camerona pracuje obecnie nad ustawą wymierzoną w ekstremistów. Z założenia ma ona działać przeciwko terroryzmowi, dżihadystom i radykalnym islamskim duchownym.

Jednak deputowany rządzącej Partii Konserwatywnej Mark Spencer chce, by nauczyciele, którzy wykorzystują swoje stanowiska w szkołach do uczenia dzieci, że małżeństwo homoseksualne jest "niewłaściwe", Mark Spencerrównież podlegali nowemu prawu.

Jak stwierdził, chrześcijańscy nauczyciele mieliby prawo do wypowiadania swojego zdania na temat małżeństw jednopłciowych, ale tylko w "pewnych sytuacjach", a wyrażanie tych opinii w niektórych kontekstach może stanowić "mowę nienawiści".

Chrześcijanie uznali słowa Spencera za potwierdzenie tego, czego się obawiali, a więc, że osoby uważające małżeństwo za związek mężczyzny i kobiety, będą określane mianem "ekstremistów".

Ministrowie brytyjskiego rządu sygnalizowali niedawno, że oprócz islamistów ustawa będzie dotyczyła osób propagujących poglądy sprzeczne z "brytyjskimi wartościami". Za te wartości uznaje się: demokrację, tolerancję i rządy prawa.

Zobacz także: 5 powodów, dla których sprzeciw wobec związków homoseksualnych nie jest mową nienawiści

Źródło: The Telegraph

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.