Polscy chrześcijanie pomagają muzułmańskim uchodźcom. Pastor opisuje, jak reagują

Polscy chrześcijanie pomagają muzułmańskim uchodźcom. Pastor opisuje, jak reagują

sobota, 31 październik 2015 12:44
imigranci na Bałkanach imigranci na Bałkanach fot. Facebook/Wave Projects

Chrześcijanie niosą pomoc uchodźcom, którzy przez Serbię, Bośnię i Chorwacją kierują się na zachód Europy. Wspierają ich polscy wierzący. O szczegółach mówi pastor.

Andrzej NędzusiakPastor i prezbiter naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie, Andrzej Nędzusiak, opowiada nam o akcji pomocy prowadzonej przez jego przyjaciół z Bośni. Na co dzień prowadzą oni kościół w muzułmańskim mieście Tuzla. Zakładają też nowe wspólnoty.

Obecnie są świadkami wędrówki tysięcy uchodźców. Pomagają najbardziej potrzebującym - kobietom, dzieciom i osobom starszym, choć ich możliwości są ograniczone. Jak przekazał nam pastor Andrzej, udało im się "do pewnego stopnia pobudzić do pomocy chrześcijan" z Serbii, którzy do tej pory byli "całkiem obojętni".

Według Nędzusiaka, uchodźcy, przeważnie muzułmanie, otrzymując "odrobinę miłości w postaci praktycznego wsparcia, otwierają się na modlitwę i często ewangelię".

Ponieważ trasa uchodźców, z powodów politycznych, co chwilę się zmienia, misjonarze, aby im pomóc, nieraz muszą podróżować kilkaset kilometrów.

W udzielenie im wsparcia zaangażował się polski Kościół Boży w Chrystusie.

pomoc dla uchodźcówWspólnota zbiera od kilku miesięcy pieniądze na akcje misyjne prowadzone przez jedną z bośniackich chrześcijanek - Vesnę.

"Zbierane pieniądze wymieniamy na euro i przesyłamy raz na dwa miesiące do Bośni. W ten sam sposób możemy przekazywać wsparcie dla uchodźców" - wyjaśnia duchowny.

Zachęca też innych polskich wierzących do przekazywania środków na rzecz pomocy uchodźcom.

Aby to uczynić, należy wpłacić pieniądze na konto Kościoła Bożego w Chrystusie z dopiskiem "uchodźcy".

Szczegóły konta:

Numer: 95 1020 1097 0000 7802 0105 1309

Adres: Kościół Boży w Chrystusie ul. Kłopotowskiego 11, Warszawa.

Pastor Andrzej zapowiada, że przelew na rzecz misji zostanie wykonany, gdy uzbiera się co najmniej 1,5 - 2 tys. złotych. Koszt transferu środków wynosi w tym przypadku od 50 do 75 zł, więc, jak zauważa, "nie warto robić małych przelewów".

Prezbiter podkreśla, że "bezcenne" w tej sytuacji jest to, że jego przyjaciele na Bałkanach "wiedzą jak głosić ewangelię muzułmanom".

Zobacz także: Indyjski misjonarz: podszedł do mnie człowiek jaśniejący chwałą Jezusa i... (ZOBACZ WIDEO)

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.